Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

KasiaLangier 18:32, 23 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Chciałam się przywitać z Wami i przedstawić:
Casa Verde oznacza Zielony Dom..od lat jestem miłośniczką ogrodów, to moja pasja i wytchnienie. Lubię zielony kolor, ciszę, śpiew ptaków i zapach lasu. Lubię relaksujący kontakt z ziemią.. mam też bliskie sercu związki z Hiszpanią, stąd ta nazwa wątku…

____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 18:51, 23 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Podobnie jak wszyscy trafiłam na Ogrodowisko szukając porad i inspiracji do swojego ogrodu. Było to pod koniec 2018 roku. Oczywiście zachwyciłam się projektami, Ogrodem Angielskim i pasją w działaniu Pani Danusi. W pierwszym odruchu zapragnęłam projektu. Wcześniej planowałam poradzić sobie sama z zagospodarowaniem niedużej leśnej działki, która razem z domem kupiliśmy dwa lata temu. W swoim życiu stworzyłam dwa ogrody, jeden na dachu, który był fajny, ale brakowało mi przestrzeni Kolejny ogród w poprzednim domu zakładałam od podstaw. Lubiłam go i był podziwiany, ale zrobiłam to intuicyjnie i było mi łatwiej ponieważ zaczęłam od pustej działki, poza tym był tam żyzna bezproblemowa gleba.

Moja ulubiona magnolia z poprzedniego ogrodu



____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
AgnieszkaW 18:54, 23 maj 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj, Kasiu. Ciekawie zapowiada się Twój wątek
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
KasiaLangier 19:40, 23 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Obecnie mój niewielki leśny ogród ma razem z domem około 850 m3. Działka jest w dużej mierze zacieniona, rośnie tu dużo olbrzymich sosen, poza tym świerki, jodły. Niestety poprzedni właściciel teren pomimo lasu wokoło obsadził tujami. Trawnik zastałam w opłakanym stanie, bo ziemia jest kwaśna i piaszczysta. Uruchomiłam podlewanie automatyczne, które było odcięte i na razie obserwuję rozwój sytuacji Cała działka obłożona jest agrowłókniną i wysypana podwójną warstwą „eleganckiego" grysu, przykrytego dywanem igieł z sosen. Na razie „walczę” po kawałku..

tak było na początku 15.06.2017:





____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 19:45, 23 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
AgnieszkaW napisał(a)
Witaj, Kasiu. Ciekawie zapowiada się Twój wątek

Miło mi, że zajrzałaś, jesteśmy prawie "po sąsiedzku" w cudnym miejscu masz działkę
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 20:06, 23 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Przeniosłam z poprzedniego ogrodu duże różaneczniki, hosty, azalie, żurawki i założyłam sobie „matecznik” z różnymi roślinami, które lubią środowisko leśne. Będę obserwować co najlepiej rośnie, ewentualnie dzielić i zakładać rabaty.

Moja pierwsza rabata i wisi już hamak 24.06.2017





____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 20:27, 23 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Chciałam wprowadzić zmiany „po swojemu”, ale okazało się to niełatwe. Zaczęłam od „dokarmiania” piaszczystej leśnej gleby, tworzenia ściółki i szkółki roślin. Mimo, że z natury jestem niecierpliwa, staram się skupić na obserwacji. Okazało się, że z planowanego projektu nici bo nie umiem pomierzyć działki i zdecydowanie nie lubię rysować.Poza tym przemyślałam sobie to, ze zawsze i tak działam po swojemu. Mimo, że jestem z natury niecierpliwa, to lubię jak coś się tworzy się, wzrasta, nabiera kształtu, ewaluuje. Podobają mi się ogrody naturalistyczne, tylko lekko uporządkowane ludzką ręką..Lubię poznawać i wypróbowywać rośliny, nie do końca zgadzam się z panującymi trendami, zawsze chodziłam własnymi ścieżkami..
ulubiony widok 1.07.2017

kącik na tarasie

pierwszy raz zakwitła róża


____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 20:42, 23 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Dziwny skalniak już troszkę lepiej wygląda. Motywem przewodnim stał się mój różowy kamień, cudem przeniesiony z poprzedniego ogrodu. Firma, którą zatrudniłam, żeby przenieść rośliny stwierdziła, że z kamieniem nie da rady. Uparłam się, że bez kamienia nie przyjmuje usługi i nie płacę
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
AgataM 20:56, 23 maj 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj Kasiu Już mi się podoba, bardzo. Alejka kamienna świetna, klimat uroczy
Pozdrawiam
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
KasiaLangier 20:59, 23 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Lubię upiększać a te pomidorki jednak nie dały rady..

____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies