Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Agatorek 23:47, 08 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362


Agatorek, klony sadzę dopiero w sobotę, jutro praca wzywa, muszę też przywieźć worki z kwaśną ziemią. Chcę ją pomieszać z moją gliną i piaskiem. Nie chowam, zostawiłam przed wejściem do domu, ale w zacisznym miejscu, -1 nie powinno zaszkodzić. Jakie przyjadą? Jak planujesz przygotować glebę?





Katsura, emerald lace, shaina, Pung King i wilson dwarf pink. Ale będą mniejsze niż Twoje

Na razie nie będę ich sadzić, muszą trochę poczekać na docelowe miejsce. Na pewno z dużą ilością kompostu .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Milka 07:47, 09 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Martka napisał(a)
Dziewczyny, Agatorek, Lidka, dziękuję za życzenia, właśnie zakończyłam świętowanie i zwiozłam ze stolicy Dolnego Śląska na Mazowsze kilka drzewek, głównie klonów palmowych. Tak, wszystkie się zmieściły

Wybór byłby bardzo trudny, "na szczęście" mocno ograniczało mnie miejsce w aucie

Zakupy w lekko niemrawej jeszcze aurze, przy trzech stopniach zaledwie, właściciel szkółki narzeka na marznące palce, ale nie poddajemy się tak od razu pogodzie i pakujemy rośliny na wózek



Marznący właściciel nie pozwala mi się nawet dotknąć do drzewek , sam pakuje mi wszystkie do auta i dopiero wtedy mogę podejść do MOICH kloników



Załadunek wygląda niepozornie ale po rozpakowaniu... jest tak: dwa ambrowce gumball - całe!



Klony - poznajmy się, od lewej: szczepiony Brilliantissimum (Tarcia dziękuję  ), potem Orange Dream - ma najbardziej rozwinięte listki, potem niewielki Dissectum Garnet, jego sąsiad Sango Kaku z czerwoną korą i ostatni bądź pierwszy od prawej - Atropurpureum.



Podróże z roślinami osładzają powroty do domu, a rozpakowywanie bagażu nabiera zupełnie innych wymiarów







WOW! Wspaniałe zakupy, niech zdrowo rosną
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:49, 09 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457


ElzbietaFranka, Elu, miło mi Cię gościć tutaj są jednak we Wrocławiu znalazłam bardzo sympatyczną szkółkę, duży wybór i rozsądne ceny. A że szkółka była po drodze do domu, nie zastanawiałam się długo W skrzynkach cisy siedzą, baccata, małe na razie, z których będę formować kulki





Ciekawa jestem, którą szkółkę zaliczyłaś, kawał drogi od domu.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Martka 07:53, 09 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Milka, dziękuję, myślałam o Tobie szkółka na Bielanach, K. Byłam przy okazji, specjalnie bym nie jechała
Milka 07:54, 09 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
A, znam.
Ja w pobliżu mam tyle, tzn pod nosem ze już nie jadę do innych, to naprzeciwległy kierunku jestem od Bielan.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Martka 09:32, 09 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Irenko, nie znam Wrocławia, ale klimatu Wam zazdroszczę i szkółek też, kiedyś Cię o nie podpytam, jak znów będę. W mojej najbliższej okolicy to posucha, albo takie tradycyjne z małym wyborem roślin (o klonach palmowych to w ogóle zapomnij), albo mega-drogie (carrexy po 38 zł ostatnio widziałam!), zawsze więc, jeśli jestem w podróży, to korzystam, a potem jadę przez Polskę z liściem na głowie
Martka 14:20, 09 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Hortensje - kiedyś miałam mgliste o nich pojęcie, wiedziałam tylko, że istnieją. Zapytana o nie zarzekałam się, że nigdy ich nie posadzę, wszak chcę mieć ogród nowoczesny minęło parę dobrych lat, zamówiłam 18 sztuk, skala względem początkowych wyobrażeń - ogromna.



11 Limelight na szpaler, 2 sztuki bobo na rabatę przed oknem salonu, 5 sztuk Anabelle na rabatę północną z cisami. Realizacja wkrótce
Marta_80 15:37, 09 kwi 2021

Dołączył: 08 maj 2020
Posty: 73
Woooowww !!! Ale zakup !!! Oczami wyobraźni widzę, jak będzie pięknie.
____________________
MartaMały domek z ogródkiem
Wiolka5_7 16:22, 09 kwi 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20605
No i super hortensje przyszły
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Alija 21:35, 09 kwi 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Ależ zrobiłaś ogromne zakupy!!! Piękne kloniki, 18 hortensji, no, no...poszalałaś!
Już sobie wyobrażam ten szpaler, cudnie będzie!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies