Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

sylwia_slomc... 12:58, 10 sie 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
No i fajnie, a ten minimalizm o kant tyłka można potłuc , bo teraz dziewczyny jęczą , że nudno i pusto mają...nie pamiętam , ale z miesiąc temu w którymś wątku czytałamTymasz romantycznie i kolorowo, a już na pewno nudy brak
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
abiko 09:21, 11 sie 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Czy ja wiem Sylwuś.
Ta rabata z piwoniami mi się po nocach śni, bo nie wiem jak ją ugryźć.
Drzewko jest cudne.. i bardzo mi pasuje.
Kupiłam wczoraj dwa miskanty Variegatę i Gracimilusa i posadziłam we wrzosowisku, gdzie kazała Kasia z Krk i drugi, żeby zasłonić kompostownik.
Piaskownica idzie do zlikwidowania we wrześniu i już wiem co tam przesadzę

Ach i z niebieskiego jałowca powstał niwak dla ubogich jak mówię, bo mój Ł. nie chciał się z nim rozstać, więc niestety na razie do Ciebie nie trafi

A derenie czekają chyba na wrzesień- przez te upały.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
09:38, 11 sie 2017
abiko napisał(a)
posadziłam Kasia.. ale jak widzę swój bałagan i porządek w lawendowym to się załamuję..bajzel na rabatach straszny, wszędzie kosmosy, minimalizm mi nie wychodzi niestety


z minimalizmem i ja sie nie umiem utożsamić ...musze mieć ciut napaćkane ...ogrody założone z konsekencja kolorystyczna bardzo mi sie podobaja ale u siebie takiego monotonnego widoku z okna bym chyba za długo nie zniosla

u Joli niedość ze ładnie ponasadzane rosliny ... ..to i odrobione że mucha nie siada ...żyleta...wystawa ...wzorowo ....taki stan rabat u mnie nie do utrzymania chyba ze zatrudnie ze trzech ogrodników i beda tresowac nietresowalne rosliny

Jolcia ożywia pomału ogród ..juz kupiła róze ...którymi jest zachwycona po wiosennym kwitnieniu ....pomarańczowe trytomie ...i idzie w jezówki ...ma tez sporo szałwi ...i rabatke z werbena ....tak wiec jej ogród sie bedzie ożywiał

nie powinnaś Ago sie przejmowac bajzelkiem na rabatach ...z bylinami porzadku nie osiagniesz...chocbys norała od switu do nocy w ogrodzie ...wazne zebys sie z tym dobrze czuła ja mój bałaganik który staram sie kontrolowac lubię ...i nawet w takie suche lato chwasty na rabatach mi nie przeszkadzaja tak bardzo jesli nie przytłaczaja moich kolorowych jarmarków (bo jak podlewam to chwast rosnie w oczach ...a wyplewic nie idzie ...bo ziemia zabita na betonjedynie to zeskubie co wieksze )


PS. niedawno rozmawiałam z Edytka Lindsay ...i tez mówiła że zaczynała od biało zielonych rabat ...ale całego sezonu tylko z bielą nie wytrzymała i poszła w kolor i to jej bardziej odpowiada






abiko 15:13, 11 sie 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
hmm no może Justyna masz trochę racji.. u siebie na dłużej pewnie bym nie dała rady. Ale popatrzeć miło.. taki porządek
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Urszulla 22:44, 11 sie 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
abiko napisał(a)
hmm no może Justyna masz trochę racji.. u siebie na dłużej pewnie bym nie dała rady. Ale popatrzeć miło.. taki porządek


Popatrzeć miło. Twórczy bałagan zmusza do zmian i pracy. W tym też jest sens życia
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 09:13, 12 sie 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
abiko napisał(a)
Czy ja wiem Sylwuś.
Ta rabata z piwoniami mi się po nocach śni, bo nie wiem jak ją ugryźć.
Drzewko jest cudne.. i bardzo mi pasuje.
Kupiłam wczoraj dwa miskanty Variegatę i Gracimilusa i posadziłam we wrzosowisku, gdzie kazała Kasia z Krk i drugi, żeby zasłonić kompostownik.
Piaskownica idzie do zlikwidowania we wrześniu i już wiem co tam przesadzę

Ach i z niebieskiego jałowca powstał niwak dla ubogich jak mówię, bo mój Ł. nie chciał się z nim rozstać, więc niestety na razie do Ciebie nie trafi

A derenie czekają chyba na wrzesień- przez te upały.

Niwaki z jałowców są bardzo ładne i zdziwiłabyś się ile teraz ten twój po cięciu kosztuje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Katkak 22:22, 12 sie 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Pokaż tego niwaka Calineczko
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
abiko 08:11, 14 sie 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Jestem w Zamościu teraz.. ale zrobię zdjęcie Właśnie dopytuję mamę gdzie tutaj szkółki
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Katkak 08:20, 14 sie 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
abiko napisał(a)
Jestem w Zamościu teraz.. ale zrobię zdjęcie Właśnie dopytuję mamę gdzie tutaj szkółki

Na łowy Cię ciągnie? To jak coś upolujesz to pokaż koniecznie .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
abiko 20:01, 14 sie 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Moje małe włości nadrabiam jak jestem w rodzinnych stronach. Wyplewiłam dziś a i tak tego nie widać Za to wstawię kilka fotek, już kiedyś pokazywałam co kwitnie u mojej mamy.

Żeby nie było, że nie ogrodowiskowokiedyś się mamie sodobał, posadziłam na wiosnę z własnej kępy i rośnie.. aż miło się koło niego siedzi
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies