Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 13:57, 10 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Witam Danusię oraz wszystkich Uczestników Ogrodowiska.

Przeglądam forum bezimiennie już od kilku miesięcy i nie miałam do tej pory odwagi stworzyć własnego wątku. Trafiłam tutaj dzięki ofercie Gardenarium odnalazionej w internecie w poszukiwaniu pomysłu samodzielnej realizacji własnego ogrodu. Styl Danusi i jej Gardenarium jest tak fantastyczny i przyjazny duszy człowieka, że wracam co chwilę aby podpatrwać, czegoś się nauczyć i nasycić zmysły wspaniałymi obrazami.

Podziwiam również wątki i ogrody innych. Jestem zachwycona ogrodem i dbałością Dominiki, pomysłami w różanym ogrodzie Ewy, wiedzą i poradami Sebka. Podziwiam ogromną pracowitość i twórczość Grażynki z Zielonej Krainy. Podoba mi się eksperymentalny ogród Beaty. Byłam w ogródku Niage, w Pszczelarni oraz w ogródku Aldony.

Spotkałam na forum Polę nową ogrodniczkę z okolic Bielska-pozdrawiam serdecznie. Mieszkałam w Bielsku 40 lat i od 10 miesięcy mieszkam w swoim domu na obrzeżach miasta. Mówię że mieszkam na wsi i zaczynam korzystać z jej uroków. Dom i otoczenie mam w ciągłej budowie, w tym wiele prowizorek. Marzenie o skończonym domu i jego otoczeniu musi potwać jeszcze wiele lat.

Śledziłam z uwagą jak powstawał ogród Lenki i jak wszyscy z zaangażowaniem brali w tym udział.
Dzięki Wam nabrałam odwagi aby pokazać blaski i cienie ze swojej przyszłej rezydencji

Na skromny początek chciałam poprosić o pomoc w stworzeniu niedużej rabaty -jako prezent dla mojego męża na imieniny- w tydzień.

Mam tło 7 tui szmaragd i chciałam przed nimi posadzić Rh 3lub 5sztuk lub w połączeniu z hortensją białą, ewent. cyprysiki złote o owalnym kształcie.Przed nimi RH Yakushimanum Daniela i Fantastica i wrzosy lub żurawki. Słońce pada tam od wschodu do wczesnego południa i potem trochę popołudniu. Bardzo podobają mi się kulki bukszpanowe lecz mam dużego psa i wiem że buszpan nie może być u mnie na pierwszym planie.
Spróbuję teraz dodać ten fragment z tujami który chcę ubarwić oraz ogólny widok przy wjeździe głównym. Nie wystraszcie się obecnym stanem,powoli będą następowały zmiany.Oczywiście będzie musiał mój mąż usunąć wannę i smołę na inne miejsce. Swoją przygodę będę misiała również rozpocząć od zakupienia narzędzia do kancików ze sklepu Ogrodowiska. Proszę o prostowanie błędnych lub niepotrzebnych pomysłów.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Sebek 23:43, 10 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj serdecznie.

Może jakbyś dała od lewej 3 rh otoczone żurawkami, potem w miarę rozszerzenia się rabaty 3 hortensje bukietowe, pomiędzy nimi, ale wysunięte do przodu 2 rh no i wrzosowisko?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Urszulla 01:03, 11 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Dziękuję Ci za odwiedziny. Dodam jutro odsłoniętą rabatę bez trawnika i ustalimy jej kształt. Myślałam żeby z tego szerszego boku ją zaokrąglić. A pomysł rozmieszczenia roślin ciekawy-dziękuję.
A propos spraw technicznych zapytam,bo teraz wiem jak działa ten wątek. Za każdym razem muszę swój otworzyć aby zobaczyć wpisy innych, prawda?
A jak dodać czyjś wątek do obserwowanych aby śledzić zmiany i nie poszukiwać wątków godzinami.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gardenarium 08:19, 11 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Są takie ustawienia.

U góry na Forum masz wiadomości - "powiadomienia" - mój profil.

Klikasz w powiadomienia i tam są różne napisy nad "dzisiaj".

Edytuj ustawienia - obserwowane wątki - obserwowane artykuły.
Tam zaznaczasz sobie "ptaszkami" co chcesz obserwować.

Także pisząc u innych zaznaczasz "Obserwuj ten wątek". Prześledzisz to i sobie zaznaczysz Jak zechcesz zmienić to też można.

Zaglądaj także w napis wiadomości, jeśli zobaczysz plusik przy nim, to oznacza że ktoś napisał wiadomość prywatną.

W podpisie musisz zlikwidować spacje (odstępy) między nawiasami aby działał link w podpisie. - wtedy każdy trafi do Twojego wątku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:23, 11 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Acha, narysuj zblizony kształt i wymiary tej rabatki, będzie wiadomo - może jakiegoś "gotowca" Ci wkleję
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BEATA_S 08:51, 11 lip 2012


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Dzien dobry Urszulo Przeczytałam że Ci się u mnie podoba.... bardzo mi miło i bardzo dziękuję
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Urszulla 14:51, 11 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Witaj Danusiu. W zaączeniu wklejam fotki z wymiarami rabaty.

Zebrałam już część warstwy trawy i potrzebuję Twojej porady technicznej:
1)czy potrzeba dosypać na wierzch jeszcze trochę ziemii?

2)czy pozostawić przy chodniku przed rabatą trawnik???
czy rabata ma sięgać do samego chodnika???? Dla informacji: ta ścieszka jest narazie prowizoryczna ale gotowa będzie szła podobnie, ewentualnie zmieni się na szerokości.
3)patrząc perspektywicznie dalej w lewo może iść trawnik (gdzie narazie mamy zgromadzoną kopę ziemi do podsypywania w ogrodzie)aż do następnej podobnej rabaty,gdzie rosną narazie malutkie tujki.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Jabeska 21:54, 11 lip 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
Witaj wpadłam z rewizytą. Zapowiada się ciekawie, no i może Danusia coś fajnego podpowie. Maz już upatrzone miejsce , gdzie chcesz kupować rośliny? Wygląda na to, żeśmy prawie sąsiadkami pozdrawiam
____________________
Witajcie w Wyżełkowie proszę o pomoc w planowaniu Planowanie w Wyżełkowie pozdrawiam Joanna
Urszulla 22:20, 11 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Miło mi będzie poznać Ciebie Jebesko. Wpadnę do Ciebie. Ale narazie walczę z problemami technicznymi. Nie potrafię zrobić działającego linka. Nawet jak czytam instrukcję to nic nie pojmuję. Nie wiem też jak dodać np. Twój wątek do obserwowanych aby łatwiej było być na bieżąco. Jak się z tym uporam będę pisała swoją historię.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Jabeska 22:45, 11 lip 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
Brakuje na pewno numeru wątku, jest okienku z linkiem u góry 2065, najlepiej go skopiuj i wklej do instrukcji Ronina. Poczytaj wpisy Niage w sprawach technicznych ona dobrze to objaśnia.
____________________
Witajcie w Wyżełkowie proszę o pomoc w planowaniu Planowanie w Wyżełkowie pozdrawiam Joanna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies