Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

sylwia_slomc... 12:57, 12 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Woda będzie spływać do oczka a z niego pompka podawać wężykiem znowu na samą górę
teraz mi jeszcze do głowy przyszło , że woda by mogła spływać od góry po takich drewnianych rynienkach jak ta co z wyjazdu do Morskiego Oka pokazałam, tyle, że kamień chyba lepiej zagra z gabionami, ewentualnie ostatnim punktem już do oczka wodę podającym byłaby taka drewniana rynienka Byłby ruch wody, natlenianie, szum, mikroklimat i jednocześnie oczko, kaskada i wodospad - 3 w jednym .
Super by było moim zdaniem Żal nie wykorzystać tego ukształtowania jakie już masz. Tu bym dała gdzie jest teraz skarpa nad oczkiem i kosodrzewina wpisze się w ten plan idealnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Katkak 20:49, 12 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
https://www.youtube.com/watch?v=xxMc3wO6BzM
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:25, 12 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Super instrukcja Widzisz Aga ile roboty Ci odpadło , bo ty już skarpę masz
Ten zbiornik u góry nie potrzebny bo woda z wężyka może się spod kamyków wylewać , a dolny zbiornik to będzie oczko. Potrzebna tylko pompa, wężyk, folia i kamyki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
abiko 08:53, 13 wrz 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
No fajnie.. tylko ja jeszcze mam tam gabion dziewczyny. Szkoda, że nie widziałyście miny mojego m. jak mu to pokazałam
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
sylwia_slomc... 10:20, 13 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
abiko napisał(a)
No fajnie.. tylko ja jeszcze mam tam gabion dziewczyny. Szkoda, że nie widziałyście miny mojego m. jak mu to pokazałam

A w czym ma ten gabion przeszkadzać ? Położysz na tym fragmencie folię i ułożysz kamienie, w niczym nie przeszkadzaKamienie w gabionie będą pasowały do kaskady
wyobrażam sobie minę Em , ale on zdolny chłopak , poradzi sobie, takie ładne rzeczy z drewna zrobił to i to nie problem dla Niego
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
abiko 12:39, 14 wrz 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
To mi Sylwia wodospad wyjdzie
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
sylwia_slomc... 13:34, 14 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974

Patrzę i wodospadu nie widzę.Idealnie koło gabionu mieści się kaskada, a nad gabionem mogłaby zakręcać , a nie musiałaby iść na wprost, choć i tak byłoby fajnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
abiko 14:16, 14 wrz 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
sylwia_slomczewska napisał(a)

Patrzę i wodospadu nie widzę.Idealnie koło gabionu mieści się kaskada, a nad gabionem mogłaby zakręcać , a nie musiałaby iść na wprost, choć i tak byłoby fajnie


Wodospad można zrobić gdyby woda wychodziła z gabionu - opcja jedna
Ja też myślałam o zakręcającym. Woda spływałaby z miejsca tam gdzie teraz są pożal się Boże rozchdniki, co rosnąć nie chcą, między gabionem a wrzosowkiem i wpływała do oczka, które muszę przesunąć bliżej gabionu. O to Ci chodzi?

____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
sylwia_slomc... 15:54, 14 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
O i teraz prowadzimy dialog
A jak oczko będziesz powiększać to się samo nie przybliży do skarpy?
Bo w razie czego nie musiałabyś oczka przesówać , a jedynie ciut grunt podnieść nad brzegiem od strony skarpy , żeby spadku nie stracić, aby woda spływała
Masz jakieś zdjęcie na wprost oczka i skarpy takie z bliska, żeby było widać pole manewru to by można było coś nakreślić może
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:56, 14 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Sorry, że tak się szarogęszę po Twoich włościach, ale bym sobie nie wybaczyła nie poddając tego pomysłu tym bardziej , że mój strumień Ci się podoba, a możesz mieć lepszy bo z wodą u Siebie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies