Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Modrzew na pniu - cięcie

Pokaż wątki Pokaż posty

Modrzew na pniu - cięcie

Lukasz_ogrod 09:18, 27 mar 2021

Dołączył: 27 mar 2021
Posty: 3
Dzień dobry i witam wszystkich, z uwagi na to, że jestem ogrodowym laikiem mam też i takie pytanie. 2 lata temu zasadziłem w ogrodzie modrzew na pniu i pozwoliłem mu swobodnie rosnąć, jednak jego "gałęzie" snują się już po trawie - postanowiłem więc go w tym roku solidnie przyciąć. Tylko jest taki problem, że nie bardzo wiem jak, wyczytałem że cięcie powinno wykonać się nad drugim lub trzecim pękiem, ale nie wiele mi to mówi, on wszędzie na te pęki . Mógłby mi ktoś to trochę rozjaśnić? Nie chce drzewku zrobić krzywdy.

Pozdrawiam.
ZbigniewG 16:29, 27 mar 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8910
Jeżeli nawet ogolisz go prawie na łyso (przy szczepieniu) też będzie rósł.
Spytasz gdzie jest to szczepienie - to tam gdzie z pnia zaczynają wyrastać cienkie gałązki.
Możesz zostawić 2cm lub więcej wg potrzeb i gustu
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Lukasz_ogrod 10:22, 29 mar 2021

Dołączył: 27 mar 2021
Posty: 3
Tak też zrobiłem, modrzewie bardzo dobrze znoszą cięcie. Przy okazji zrobiłem porządek z zaniedbanym winogronem, cięcie odmładzające, obawiałem się że będzie płakał bo już późno na takie zabiegi, ale chyba zima była w tym roku solidna bo jeszcze nie puścił soków i wszystkie cięcia ładnie przyschły. : )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies