Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Joann 20:03, 06 lut 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
Madziu, przegląd rabat super. Z przyjemnością oglądałam te zdjęcia robocze też fajne Madziu, podziwiam Twoją pracowitość i staram się naśladować:*
Ja wczoraj ścięłam trzy trawki, poruszałam ziemię koło jeżówek, a potem zorientowałam się, że... tam mogą być siewki jeżówek. I tylko lupy mi brakowało, bo potem z twarzą przy ziemi szukałam, czy są jakieś
____________________
Joanna Ogród długi
Johanka77 20:19, 06 lut 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Magleska napisał(a)
Czerwiec

Lipiec -bez fotek
Sierpień -chyba najlepiej wtedy wygląda




Nic bym na niej nie zmieniała, tylko bym dała pomiędzy dużo zwiewnych traw - stip i śmiałków, to będzie idealna taka a'la Piet Oudolf
Fazę mam ostatni jego rabaty
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 20:31, 06 lut 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
O takie wypełniacze chmurki chodzi

https://www.instagram.com/p/CTWSbIrqsCv/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/CZBQo2rsG90/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/CZm8sZEtmtO/?utm_source=ig_web_copy_link
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Magleska 21:40, 06 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Alija napisał(a)
Zrobiłaś świetny przegląd rabat, niesamowicie to wygląda. Dopiero na zdjęciach widać, jak w ciągu roku wszystko się zmienia. Czasem trudno poznać.
Ogród masz piękny.
Pozdrawiam.


Alicja dziękuję za pochwały co roku coś tam zmieniam ,poprawiam ,zawsze sobie znajduje zajęcie mam nadzieję ,że w tym sezonie podopieszczam kilka miejsc jeszcze

Roocika napisał(a)
Magda, jaki super przegląd rabat, masz ich sporo oj sporo, nie nudzisz się. Bardzo ładnie i te widoki gór w tle ahhh


Asia dziękuję jeszcze chyba mam najdłuższą na nowej do pokazania


Gosialuk napisał(a)
Teraz dopiero widać jaki ogrom masz do ogarnięcia, a jaki piękny. Super wszystko wygląda.
W zimie zawsze zapominam że w marcu jeszcze tak łyso i praktycznie dopiero kwiecień w kwiatach. A jesienią zdecydowanie królują trawy.


Gosiu dziękuję wiosnę mam najmarniejszą ,ale mam nadzieję ,że w tym sezonie chociaż nowa ,ta przy placyku ogniskowym będzie cieszyć ,bo posadziłam na niej około 300 cebulowych

sylwia_slomczewska napisał(a)
Madzia, a wiesz, ze ta Twoja żółta na skarpie to taka trochę Oudolfoska I nie tylko ona Super


Sylwuś cieszę się ,że tak uważasz takie jest moje skryte marzenie ,żeby niektóre kawałki wyglądały Oudolfosko

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:42, 06 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Magara napisał(a)


"Przebiłam się" (nie bez przyjemności ) przez Twoje cudne rabaty jeszcze raz i znalazłam:

O te różowości pytałam:

Teraz tak patrzę i patrzę - to klony???

I o te brązowe trawki?turzyce?:




Magara ta rózowość to magnolia ,chyba Suzan

Bordowe ,to klony Shaina

Brązowe trawki -to turzyce -chyba Bronze form sieją mi się jak głupie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:46, 06 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Milka napisał(a)
Super przegląd, zachwycam się ogrodem, pięknie i ciekawie, tak lubię


Irenko dziękuję cieszę się ,że Ci się u mnie podoba

Helen napisał(a)
Madzia, masz niemożliwie pięknie.


Helen dziękuję ,chociaż teraz mam fazę ,że nie jestem w zachwycie ale jak już posprzątam ......

eda napisał(a)
Wrześniowe fotki najfajniejsze graniczą lato z jesienią ... pięknie


Eda dziękuję ja najbardziej lubię maj,czerwiec i póżniej faktycznie wrzesień i pazdziernik
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:50, 06 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Urszulla napisał(a)


Czym cięłaś trawy? Sama? I co z nimi zrobisz, mam na myśli te duże, bo z małymi to nie ma problemu?



Termin szokujący, ale wiem że dużo prac zaplanowałaś też lubię gdy trawy są wycięte, wtedy mamy czas czekania na oznaki wiosny. U mnie wiosnę najlepiej oddają pierwiosnki, które co roku rozmnażałam po całym ogrodzie. Chyba wszyscy wiedzą które

Madzia, jesteś wzorcem na O. na tym terenie tutaj


Ula zakupiłam nowe nożyce St..a sama cięłam -w 3 godziny wycięłam większość ....zostały mi na przedpłociu ,no i oczywiście sprzątanie ,co zajmie pewnie z 14 całych dni ,jak nie więcej ....
ścięte trawy narazie leżą przy pełnych kompostownikach ,przy warzywniaku i walają się na trawniku na nowej części .....jeszcze nie wiem co z nimi zrobię ....

pierwiosnki ,pewnie ,że wiem które czekam ,czy się u mnie za chwilkę pojawią

Do wzorca to mi daleko jeszcze ,ale lubię pracę w ogrodzie

Mam nadzieję ,że już czujesz się lepiej
Buziaki

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:52, 06 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Joann napisał(a)
Madziu, przegląd rabat super. Z przyjemnością oglądałam te zdjęcia robocze też fajne Madziu, podziwiam Twoją pracowitość i staram się naśladować:*
Ja wczoraj ścięłam trzy trawki, poruszałam ziemię koło jeżówek, a potem zorientowałam się, że... tam mogą być siewki jeżówek. I tylko lupy mi brakowało, bo potem z twarzą przy ziemi szukałam, czy są jakieś


Joann dziękuję .....ale nie wiem ,czy mnie naśladuj ja na własne ryzyko tak wcześnie ścinam ....po prostu mam tego dużo do ogarnięcia i wykorzystuję wolne dni od pracy

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:55, 06 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Johanka77 napisał(a)


Nic bym na niej nie zmieniała, tylko bym dała pomiędzy dużo zwiewnych traw - stip i śmiałków, to będzie idealna taka a'la Piet Oudolf
Fazę mam ostatni jego rabaty


Asia tam było bardzo dużo stip ,tylko mi coś na tej rabacie nie chcą rosnąć -w zeszłym sezonie sporo dosadziłam ,ale też sporo wypadło ....co prawda na inversowej mam pełno siewek ,może warto spróbować ponownie .....
albo może faktycznie spróbuję ze śmiałkami .....
mam je na nowej przy ognisku ....hmmmm
pomyślę dzięki bardzo
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:00, 06 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Johanka77 napisał(a)
O takie wypełniacze chmurki chodzi

https://www.instagram.com/p/CTWSbIrqsCv/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/CZBQo2rsG90/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/CZm8sZEtmtO/?utm_source=ig_web_copy_link


fajne
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies