Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

olciamanolcia 09:32, 30 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7499
Mirka napisał(a)

Ale masz śliczną jesień bardzo kolorową. Też mam tę Kalinę i u mnie się tak ładnie jak twoja przebarwiła ale już prawie bez liści. Hortki mam w brązach już.

U Ciebie tez piekna kolorowa jesień. U Was wszystkich cudnie
Co do kaliny to mam dwa rodzaje tego krzewu. Ta druga prawie nie ma liści za to mnóstwo czerwonych korali

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiolka5_7 09:35, 30 paź 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20764
olciamanolcia napisał(a)

Te brzozy bardzo późno gubią liście i dość późno je dostają na wiosnę. Wszystkie dookoła zielone a moje wiosną łyse


Nie wiem czemu moje Dorenboski zrzuciły liście tak wcześnie,buu
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
olciamanolcia 09:46, 30 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7499
MartaCho napisał(a)
Pięknie u Ciebie! Przepiękna jesień.
Rozchodniki wspaniale sztywnie stoją- zostawiasz je tak na zimę?
Moje musiałam przyciąć, bo się paskudnie rozkładały...

Marta dziękuje Rozchodnikow nie ścinam na zimę - zostawiam .Tu zdjęcie z lutego.
Na pierwszym planie mój Saszka

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
nicol21 10:47, 30 paź 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10372
Bardzo dorodna Twoja jesien. A i wiosna zapowiada się nie ubogo Bedzie pięknie, ale wiadomo że tych cebul można napchać masę. Tylko potem jak żyć z tymi liśćmi!
EE uwielbiam - mój ulubiony tulipan, ze względu na wygląd ale i to że powtarza.

Nie wiem czy ta rozplenica z czarnym kwiatem nie potrzebuje się dobrze zadomowić. u siostry się sieje jak głupia [liczę na sadzonki ].
W biurze widziałam że w tym roku też się przebarwiła na żółto-czerwonawo-brązowo. Fajnie tak.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
olciamanolcia 13:17, 30 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7499
nicol21 napisał(a)
Bardzo dorodna Twoja jesien. A i wiosna zapowiada się nie ubogo Bedzie pięknie, ale wiadomo że tych cebul można napchać masę. Tylko potem jak żyć z tymi liśćmi!
EE uwielbiam - mój ulubiony tulipan, ze względu na wygląd ale i to że powtarza.

Nie wiem czy ta rozplenica z czarnym kwiatem nie potrzebuje się dobrze zadomowić. u siostry się sieje jak głupia [liczę na sadzonki ].
W biurze widziałam że w tym roku też się przebarwiła na żółto-czerwonawo-brązowo. Fajnie tak.

Ta czarna rozplenica ma już 6 lat. Corocznie pięknie kwitła mam nadzieje że to jej ostatni taki występ
Przyzwyczaiła mnie do swojej obfitości a tu lipa

Co do tulipanów to wszystkie uwielbiam - trochę ciezko mi się przemóc do czerwonych i żółtych- do pomarańczowych się przekonałama liście - fakt nie zdobią zbytnio ale już się przyzwyczaiłam.

to ta sama rozplenica dwa sezony temu
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Mirka 17:25, 30 paź 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
olciamanolcia napisał(a)

U Ciebie tez piekna kolorowa jesień. U Was wszystkich cudnie
Co do kaliny to mam dwa rodzaje tego krzewu. Ta druga prawie nie ma liści za to mnóstwo czerwonych korali


Jakie piękne koraliki ma ta kalina . Czy ona ma takie płaskie kwiatostany jak kwitnie czy kulki?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
olciamanolcia 19:37, 30 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7499
Mirka napisał(a)

Jakie piękne koraliki ma ta kalina . Czy ona ma takie płaskie kwiatostany jak kwitnie czy kulki?

Płaskie. Ta poprzednia ma kulki.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Mirka 19:57, 30 paź 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
olciamanolcia napisał(a)

Płaskie. Ta poprzednia ma kulki.

Tak myślałam.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
olciamanolcia 20:02, 30 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7499
Mirka napisał(a)

Jakie piękne koraliki ma ta kalina . Czy ona ma takie płaskie kwiatostany jak kwitnie czy kulki?

Tak wygląda wiosną
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Mirka 20:12, 30 paź 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
olciamanolcia napisał(a)

Tak wygląda wiosną

O jej jaką masz już dużą tę Kaline
Koraliki ma fajoskie pewnie ptaszki na posiłek przylatują?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies