Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

DariaB 13:05, 04 lip 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Judith napisał(a)
Dawno mnie u Ciebie nie było, a tu takie piękne widoki roślinne .
Brukowana ścieżka jest piękna. Od razu mam skojarzenia z brukowymi ścieżkami w ogrodzie Ursy. Gdy rośliny zaczną się na nią wylewać - będzie czad! Co planujesz tuż przy ścieżce? Idąc tropem ogrodu Ursy widziałabym tu hakonki .

Judith cieszę się, że wpadałaś Planuję przy ścianie garażu hortensje Annabell, tawuły brzozolistne, do tego pewnie jakieś trawki, myślałam właśnie o hakonkach i sporobolusach, plus jakieś hosty i zobaczę czy jeszcze coś się zmieści.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 13:09, 04 lip 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Przywieźli mi w piątek dwie wywrotki ziemi, miała być ładna, przesiana, a było w niej pełno korzeni i nawet łodyg róż, mam nadzieję, że bez chorób.
Cały piątek minął na rozwożeniu ziemi i plantowaniu, jeszcze do dzisiaj nie skończyłam.
Ścieżka zakryta żeby się nie uwaliła ziemią. Ogólny zarys już widać.



____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 13:20, 04 lip 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
A ogarnięta strona ogrodu sobie musi radzić z moim brakiem czasu. Skrzyp szaleje, pokrzywy od sąsiada też i powój standardowo rozpoczął wspinaczkę na ogrodzenie.
Mam problem z jedną liatrą, wygląda marnie, a jej sąsiadka jest pięknym wybujałym krzaczkiem, nie wiecie o co może chodzić? W zeszłym roku też był taki problem, może jakiś chory egzemplarz?

Wszystkie dalie mam obżarte przez ślimaki muszę kupić jakiś środek.
Te białe róże pójdą na drugą stronę ogrodu, w okolice ścieżki.
Grabowa najprostsza rabata na świecie ale jest jedną z moich ulubionych.

Gaura z bodziszkiem moim zdaniem fajne połączenie.


I tarasik wieczorową porą.

____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
anuska2507 15:10, 04 lip 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Przestronny masz ten taras Podoba mi się jego otoczenie rabatami i podzielam zachwyt nad grabową. Też mam anabelki w pobliżu tarasu i jestem bardzo zadowolona z ich wyboru. W masie robią efekt już w pierwszym sezonie
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
edi75 16:06, 04 lip 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2128
Witaj Daria...czy u Ciebie powstała rabata brzozowa,bo na początku wątku doczytałam że był plan.
Z przyjemnością wypiłam bym kawkę na takim tarasie i z takimi widokami
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
basia3012 16:58, 04 lip 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9548
Daria, piękne rabaty powstają. Taras wspaniały, meble eleganckie. O widokach mogę tylko pomarzyć.
Trzymam kciuki za ścieżki i nowe nasadzenia.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
DariaB 17:12, 04 lip 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
anuska2507 napisał(a)
Przestronny masz ten taras Podoba mi się jego otoczenie rabatami i podzielam zachwyt nad grabową. Też mam anabelki w pobliżu tarasu i jestem bardzo zadowolona z ich wyboru. W masie robią efekt już w pierwszym sezonie

O tak taras mam spory na małej działce jednak nie żałuję. Sam wypoczynek i stół zajmują trochę miejsca, na mniejszym tarasie nic by się już nie zmieściło. U mnie Annabellki rosną już trzeci sezon, ale przesadzałam je w lecie i dość mocno ścięłam, one fajnie odbijają od korzenia więc spokojnie się odbudują.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 17:13, 04 lip 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
edi75 napisał(a)
Witaj Daria...czy u Ciebie powstała rabata brzozowa,bo na początku wątku doczytałam że był plan.
Z przyjemnością wypiłam bym kawkę na takim tarasie i z takimi widokami

Cześć Edyto tak powstała brzozowa, tam gdzie ścieżka z płytami ale brzóz faktycznie za bardzo nie widać. Zapraszam w takim razie na kawusię
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 17:14, 04 lip 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
basia3012 napisał(a)
Daria, piękne rabaty powstają. Taras wspaniały, meble eleganckie. O widokach mogę tylko pomarzyć.
Trzymam kciuki za ścieżki i nowe nasadzenia.

Basiu dziękuję z widokami u mnie też tak sobie, cieszę się póki działka za mną pusta.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
edi75 18:04, 04 lip 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2128
Chętnie skorzystam z zaproszenia..i kawkę wypijemy nawet i online.
A możesz pokazać swoją brzozową
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies