Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

hortensssja 22:51, 27 lip 2015

Dołączył: 27 lip 2015
Posty: 2
1.da się jakoś "odratować" te kwiaty?
2. czy w atkim razie mogę reklamować zakup? (rozumiem że zakupiłam już chory kwiat?)
Mazan 17:02, 28 lip 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Hortensssja

Nawet powinnaś reklamować. Z fotek nie widać jak dalece choroba jest posunięta. Dokładnie widoczna jest infekcja kwiatów, natomiast co z pędami - nie wiem.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Momoko 21:18, 28 lip 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 19


Jutro potraktuję całe towarzystwo octanem wapnia,będę walczyć do końca.Mam nadzieję, że się uda.
A najdziwniejsze, że zauważyłam chyba szarą pleśń na turkach vel aksamitkach w doniczce, czy to możliwe ?
____________________
Mazan 21:44, 28 lip 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Momoko

Aksamitki są dobre ale na nicienie, szara pleśń na nich ma się zupełnie dobrze, a jeśli do tego są w pobliżu rośliny kwiatowe to nie straci nawet zarodnika lecz zainfekuje.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Momoko 21:57, 28 lip 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 19
Mazan
Aksamitki mam w różnych miejscach na ogrodzie i jest okej, tylko na werandzie mam w doniczkach i korytkach i centralnie w doniczce na stoliku na kawę piękna pajęczynka otuliła kwiatek i liście jakieś brzydkie się zrobiły.
Czyli,że wywalić ,bo zarazi inne ?
____________________
Mazan 22:26, 28 lip 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Momoko

Możliwe, że zadomowił się przędziorek, a to już inna melodia. Posprawdzaj inne rośliny czy nie ma na nich niechcianych gości. Mogą panować dla niego odpowiednie warunki.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Momoko 22:32, 28 lip 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 19
Mazan
dziękuję,jutro kontrola,pozdrawiam.
____________________
muza 20:58, 02 sie 2015


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197

Moja llimka ma polowe liści jak na fotce , czego jej brak , czy to chloroza? Jak mam działać .
Mazanku Ty napewno mi pomożesz bo juz wielokrotnie korzystałam z pomocy Twojej.
____________________
Ani ogród dla leniwych
Mazan 22:05, 02 sie 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Muza

Rozpoznałaś dobrze. Teraz florowitem czy innym nawozem magnezowym dolistnie 2% roztwór i koniecznie sprawdź pH. Może wapń blokuje, a może potas? Nie spotkałem się jeszcze na O. z analizą podłoża - oprócz trawników - dla rabat roślin dwuliściennych. Szkoda.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
muza 21:03, 12 sie 2015


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
Mazan bardzo dziękuję za pomoc, potraktowałam limki nawozem magnezowymi na chlorozę . zgodnie z ulotka za 3 tygodnie powtórzę . Zbadałam kwasowość gleby miedzy 6-7 . Czym polepszyć kwasowość ? Naczytałam sie różności i mam mętlik w głowie. Do tej pory zzasilalam wszystkie horti magiczna siła Substrala do hortensji . Coś nie tak działam , bo najpiękniejsze krzewy w moim ogrodzie czyli hortensje wołają o pomoc.
A mam ich kilkanaście . I jeszcze pytanie ?????
Horti sunday Fraise przecudnej urody ..... zakwitła ogromna iliścia kwiecia .


Było dwa tygodnie temu
Jest dzisiaj

Prosze o dłoń pomocną
____________________
Ani ogród dla leniwych
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies