Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ani ogród dla leniwych

Pokaż wątki Pokaż posty

Ani ogród dla leniwych

muza 08:30, 15 wrz 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
Witam pięknie wszystkich zielono- zakręconych ogrodników. Podglądam wasze ogrody już o dawna. I oczywiście szczerze podziwiam. Mieszkam w nowym domu od dwoch lat i trzech zim. W załoženiu mieliśmy z M stworzyć ogród dla leniwych .bo wiek nie ten , kręgosłup nadwyrężony operacjami i czasu póki co niewiele. Na 1200 m działce firma załozyla nam trawnik. I sukcesywnie miały powstawac rabaty z roślinami mało wymagającymi. Efekt pracy ekipy ogrodniczej okazał się delikatnie rzecz ujmując niezadawalający. Więc musieliśmy z M zakasać rękawy i sami zabrać sie do pracy w ogrodzie. I powoli tworzymy nasz zielony ogród na piaskach. Szukam inspiracji w waszych pięknych ogrodach a bukszpanowy mnie poprostu zachwyca. Wiem , że mogę liczyć na pomoc w tworzeniu nowych rabat. Tak więc nasza ogrodowa historia sie powoli zaczyna i na pewno będzie tu pięknie. Pozdrawiam
____________________
Ani ogród dla leniwych
Gardenarium 10:33, 15 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Witamy, ogród dla leniwych to dla mnie najpopularniejsze hasło gdy mam zaprojektować komuś ogród. Ale da się, trzeba wybrać odpowiednie rośliny. Sporo zimozielonych, sporo dekoracyjnych krzewów liściastych, sporo żurawek dla koloru.

Obecnie tworzymy taki

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu

ale na piaskach też był

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1669-ogrod-na-piaskach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 10:48, 15 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Aniu z ogrodu dla leniwych pokaż trochę fotek, pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Moniika 12:15, 15 wrz 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Hej Aniu! Witam serdecznie i z ciekawpścia czekam na fotki!!! Pozdrawiam M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
MilenaP 11:50, 19 wrz 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Witaj, pokaż nam jakieś zdjęcia
____________________
Milena - zielonastrefa
muza 05:20, 14 lis 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
Witam ponownie. Nie bylo mnie przez dluższą chwilę. .... Powiem ,ze to byly trudne chwile związane z przemijaniem. Ale już jestem i bardzo się cieszę , że do mnie zjarzeliście , że będę mogła dzielić się moimi ogrodowymi perypetiami. Danusiu dzięki za linki, obejrzałem z zapartym tchem relację z ogrodu na piaskach. To moje klimaty . Wkleję kilka zdjęć z mojego ogrodu.robionych dni temu kilka. Cały tył ogrodu jest do zrobienia . Niestety przez ostatnie miesiące mój M walczył z nornicami, które opanowały jeden bok i cały tył ogrodu i skutecznie odebrały nam chęć do zagospodarowania tej częsci. Zobaczymy co przyniesie wiosna? Póki co mam nadzieję z pomocą ogrodowiczów zrobimy w długie zimowe wieczory plan zagospodarowania tej częŚci ogrodu na piaskach . Pozdrawiam front domu front front przy wjeździe do garażu boczny część do zagospodarowania wypadł mi jeden srebrzak niestety ......... boczna







wokół tarasu z tarasu nad tym trzeba popracować
____________________
Ani ogród dla leniwych
Urszulla 06:48, 14 lis 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Ale to nie całkowite początki. Masz już jakąś podstawę ładnego ogrodu. FAJNIE.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
muza 10:18, 15 lis 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
Masz rację , mam podstawę do stworzenia ogrodu ,zimą czeka mnie praca nad wyborem roślin ,
i juz nie moge doczekać się wiosny aby z gotowym planem działania przystapić do sadzenia.
"Aby do wiosny " .......
____________________
Ani ogród dla leniwych
monteverde 10:45, 15 lis 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witaj Aniu, przed nornicami chronią takie rośliny:czarne bzy, cesarskie korony, czosnki, nostrzyki i wilczomlecze a także i rącznik, masz tu link, pozdrawiam , będę zaglądać, a kwiatki będą w ogrodzie?
http://www.floranet.pl/index.php?p40,roslina-skutecznie-odstraszajaca-kretynowosc
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
muza 18:58, 16 lis 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
Monteverde -jak to ładnie brzmi- dziekuje za link . Z roślin odstraszających nornice bardzo podobają mi się ozdobne czosnki . Spróbuję je zastosować i zobaczę jakie będą efekty . Tylko że to cebulowe więc sadzenie dopiero w przyszłym roku. A kwiatki będą tylko w ograniczonej kolorystyce. Dla ciebie wklejam zdjęcie tegorocznych begoni . Zdobiły wejście do domu i wg mnie byly cudne [img size=
____________________
Ani ogród dla leniwych
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies