Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Proszę o identyfikację szkodnika.

Pokaż wątki Pokaż posty

Proszę o identyfikację szkodnika.

Arcanst 14:57, 17 wrz 2023

Dołączył: 10 wrz 2023
Posty: 4
Witam. W mojej sosnie pod pękająca korą znalazłem zielone pasorzyty wielkość około 2-4 cmm. Korę w miejscach w których byłem w stanie stwierdzić obecność szkodników zdrapałem oraz usunąłem te dziady. Nastepnie drzewo opryskałem oraz podlałem drzewo Mospilanem na koniec zastosowałem pastę ogrodniczą w miejsca z których korę usunąłem. Mogę zrobić coś jeszcze? Czy jest w ogóle szansa na wyleczenie drzewa? W załączniku wstawiam zdjęcie. Proszę o identyfikację dziada i wszelkie wskazówki jak się tego pozbyć.
sylwia_slomc... 15:33, 17 wrz 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
Wszystko zależy od tego czy są jeszcze gdzieś pod resztą kory jaja z których w przyszłym sezonie rozwinęłyby się larwy. Ja bym jeszcze w przyszłym sezonie powtarzała i oprysk i podlewanie bo niektóre drewnojady mogą w formie jaja istnieć do czasu wystąpienia odpowiednich warunków do rozwoju.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies