Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Składowanie ziemi na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Składowanie ziemi na trawniku

misiek80 06:42, 26 lut 2024

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Witam. Ekipa budowlana robiła mi wodociąg na działce. Przyszli, rozłożyli folię 5x5m, wykopali dziurę pod przyłącze, ziemię złożyli na folii i za miesiąc zakopali. Pod folią, na której przez cały luty leżała ziemia trawa jest żółta/zgnita/ niedotleniona? Czy ona na wiosnę odbije czy ten kawałek trawnika trzeba będzie zakładać na nowo?
LIDKA 07:21, 26 lut 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7137
Przegrabić to miejsce grabiami z drutu, dosiać, zagrabić,zwałować podlewać i czekać.

Trzymam kciuki.:
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Emaciejka 11:11, 28 lut 2024


Dołączył: 20 paź 2023
Posty: 13
Odbuduje się. Potrzebuje czasu. Wykonaj aerację dodatkowo np widłami.
Daj nawóz regeneracyjny.
____________________
misiek80 14:53, 09 mar 2024

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Fakt, widać że się odbudowuje. Ale nam jeszcze jedno pytanie. Ekipa od wodociągu musiała mi wjechać małą koparką na działkę i chwilę nią popracować stojąc na trawniku. Nie wygląda to źle, ale w miejscu gdzie stała koparka zrobiły się koleiny. Czy jest jakiś sposób aby to wyrównać? Myślałem o walcu gdy popada, bo teraz jak od kilku dni jest sucho to raczej będzie ciężko? Albo poprostu zasypać ziemią i dosiać nowej trawy?
misiek80 22:37, 17 mar 2024

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
W weekend pojeździłem ciężkim walcem po tych koleinach, trochę to pomogło, bo zostało wklęśnięcie na około 1 cm. Przysypałem je ziemią, sypnąłem nasion trawy (nie wiem czy ta istniejąca by się przebiła), zwałowałem i co nazważniejsze zabezpieczyłem sietką rabatową przed psem, który na widok świeżej ziemi mógłby coś kombinować Zobaczymy co z tego będzie?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies