Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin

Pokaż wątki Pokaż posty

Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin

brzydula 07:34, 17 kwi 2015

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
w ubiegłym roku posadziłam obok siebie dwa w odległości ok 80 cm i w tym roku juz sie ze soba stykają, faktycznie rosna szybko i ładne.tylko teraz zastanawiam sie czy nie za blisko, przesadziłabym ale szkoda mi ich teraz ruszac poczekam chyba aż przekwitną. Zrobie zdjęci moze nie ma potrzeby ich ruszać.
brzydula 07:47, 17 kwi 2015

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
ojejku przepraszam ...
brzydula 08:05, 17 kwi 2015

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Spedziłam godziny nad szukaniem przyczyny umierania moich różaneczników i wczoraj odnalazłam. Na rabacie z różanecznikami znajduje się bardzo dużo tuneli i dziór prawdopodobnie są to nornice. Wyjęłam dwa uschniete krzewy i nie miały one w ogóle korzeni !!!! zjedzone. Czeka mnie walka ze szkodnikami. Ale mam jeszcze jeden mały problem na ternie ok 3m2 znajdyującym sie na rabacie różanecznikowej jest bardzo mokro, nie pomagaja podwyższenia i zastanawiam sie czy nie posadzic tam jakiegos pijaka np brzozy. Jak myslicie czy jest to dobre rozwiązanie
Iwcia 11:21, 17 kwi 2015

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Brzoza jako osuszenie to dobry pomysł. Ale brzozy i rodki to chyba dwie różne bajki.
____________________
Mój przyszły ogród
brzydula 11:28, 17 kwi 2015

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
w tym miejscu rosna dwie jodły obok siębie i jest troszke miejsca na jakies smukłe kolumnowe drzewo, nic wiecej nie przychodzi mi do głowy
Kasya 18:54, 17 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41837
brzydula napisał(a)
a jakie macie doświadczenia z odmianą Grandiflorum ??
od jesieni posiadam 2 szt ale zastanawiam sie nad zakupem jeszcze dwoch i nie wiem czy warto. I jeszcze Red Jack ??


tak wyglada moj grandiflorum ktorego mam od jesieni 2013
ma po zimie bardzo ladne, zdrowe listki, najladnjejsze ze wszystkich moich rododendronów i szybko rosnie
zdjecie kiepskie bo z telefonu ale nie mam mozliwosci zrobienia teraz inaczej

____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
martaibartek 11:07, 28 kwi 2015


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
Poszukuje dużego rododendrona, który nie ogołacałby się od dołu- co polecacie?
____________________
Gardenarium 20:57, 29 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Każdy duży z założenia będzie wysoki i się ogołoci od dołu. Wyrośnie w drzewo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ovejablanca 10:48, 09 maj 2015

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 12
Przeczytałam cały wątek, ale nadal nie jestem pewna. Otóż chciałabym posadzić RH w przedogródku, od strony południowej. Ekran ze szmaragdów już posadzony, obok ścieżki rośnie też Platan Alpen's Globe i jeszcze chciałabym tam wpasować klon palmowy i właśnie RH.
Tylko nie mogę się doszukać informacji jakie odmiany będą rosły w słońcu? Chodzi mi o takie nie za duże (mały mam ten przedogródek), o kolorach kwiatów różowych, fioletowych, niebieskich może być też biały. Jakuszimańskie dadzą radę? jakieś fińskie, Nova Zembla?

Proszę o pomoc bom całkiem początkująca...
Sonka 11:03, 09 maj 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2247
ovejablanca napisał(a)
Przeczytałam cały wątek, ale nadal nie jestem pewna. Otóż chciałabym posadzić RH w przedogródku, od strony południowej. Ekran ze szmaragdów już posadzony, obok ścieżki rośnie też Platan Alpen's Globe i jeszcze chciałabym tam wpasować klon palmowy i właśnie RH.
Tylko nie mogę się doszukać informacji jakie odmiany będą rosły w słońcu? Chodzi mi o takie nie za duże (mały mam ten przedogródek), o kolorach kwiatów różowych, fioletowych, niebieskich może być też biały. Jakuszimańskie dadzą radę? jakieś fińskie, Nova Zembla?

Proszę o pomoc bom całkiem początkująca...


Ja mam na południowej stronie Libretto, rośnie w pełnym słońcu, kwitnie w czerwcu, ale biały Cunningham`s White też by dał radę.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies