Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, ale pojemny;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, ale pojemny;)

ele2001 18:35, 29 maj 2016


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Renatko to jarzmianka Rubby cośtam nie pamiętam pełnej nazwy

____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 18:39, 29 maj 2016


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Ma cztery lata przycinam latem i zimą z tym że latem po cięciu nie dopuszczam do wyrastania nowych pędów i wyłamuję boczne , podobnie jak się to robi przy winogronach , nie nie przemarzła mi jak na razie ,ale zanim posadziłem podciąłem korzenie i oprócz tego co napisałem nic więcej nie robię


inka74 napisał(a)

Witaj Przemku - trafiłam do ciebie poszukując wisterii i ta mnie zadziwiła wielkością pąków kwiatowych i ich ilością. Czy mógłbyś podpowiedzieć mi ile ma lat? Kiedy ciąłeś po raz pierwszy bo widzę, że tu też profesjonalne przycięta. Czy przemarzała na początku? I jak ją pielęgnujesz oprócz cięcia? Właśnie znalazłam na wątku, że może to być odmiana Macrobotrys. Absolutnie pięknie wygląda w wersji kwitnącej u ciebie. Czekam na tegoroczne kwiaty

I drugie pytanie - ile razy w roku podcinasz tuje formowane? Są pięknie zagęszczone a ja się tak z moimi 2 całymi sztukami cykam i chyba źle robię.

Ogród cudny, masz rękę do cięcia i do kompozycji. Nie będę tu oryginalna
Pozdrawiam
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 18:42, 29 maj 2016


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
No w tym roku miskanty trochę strajkują nie wiem czemu przecież zima łagodna była zobaczymy może nie bęzie tak żle, w każdym bądz razie przezimowały wszystkie..


Ewa777 napisał(a)
Przemku, co słychać w Twoim ogrodzie? Jak przezimowały Ci trawy? Sporo osób w tym roku na nie narzeka. U mnie już drugi raz nie przezimowały Hameln.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 18:45, 29 maj 2016


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Kasiu to lawenda munstead , tam jest taka przerwa nic tam nie ma tylko fundament od kostki..

Kasia_CS napisał(a)
Na wstępie się przywitam

I przyznam, że czytam watek od samego początku, żeby nic nie przegapić, a jestem bardzo swieza na forum i chłonę jak gąbka teraz

i po pierwsze:
- już jestem zla, że czytałam w komorce i nie zapisywałam zdjęć, żeby później co nieco zaczerpnąć z Twoich pomysłów do siebie
po drugie
dlaczego nie zawitałam wczesniej, zanim kupiliśmy okropną teraz dla mnie czerwoną kostkę na krawędzie rabat ;( Taka granitowa jest cudowna
po trzecie:
brak mi słów jak pięknie prowadzisz ogród, jak masz wszystko przemyślane, chylę czoła dla Twoich umiejętności formowania roslin i w ogóle ręki do nich. Widać mega pasję!

A teraz pytania




Przemku, czy te kulki trzmieliny to jest jakaś specjalna odmiana, która można tak uformować? Jak poszłam do CO i zapytałam o konkretny krzaczek, to pani mi odpowiedziała, że tej odmiany się nie da uformować w kulę (a na pewno nie była to odmiana płożąca, tylko wygladała bardziej krzaczkowato ).. więc pytanie - jak wygląda krzaczkowato to da radę ciachać w kulkę?

I drugie (a wierz mi, nieostatnie do CIebie, ale nie chcę Cie zalewać potokiem

Jak masz rabatę w przedogródku to jest kostka, potem przerwa i dopiero trawka. Ta przerwa jest czymś wysypana czy to tylko ścieta darń i czysta ziemia?

Pozdrawiam i wracam zachwycać się dalej (jestem obecnie na 78 stronie
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 18:46, 29 maj 2016


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Dziękuje wszystkim za baardzo miłe wpisy zapraszam do odwiedzania.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 18:58, 29 maj 2016


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483






Wszytko do cięcia te przyrosty już takie długie..
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 19:00, 29 maj 2016


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
W sobote na froncie obciąłem już bukszpany







____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Lukasz2013 19:03, 29 maj 2016


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
No pięknie
ele2001 19:04, 29 maj 2016


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Jak tylko skończyłem ciąć zaczął padać deszcz z gradem i zniszczył moje ukochane funkie naszczęście nie wszystkie tak ucierpiały niektóre zdążyłem okryć










____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
bozga 19:09, 29 maj 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Przystrzyżone na medal Świetnie to wygląda
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies