Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nauka projektowania

Pokaż wątki Pokaż posty

Nauka projektowania

shrekol 15:32, 12 gru 2010


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
To jeśli można się przyłączyć.... ja bym pozaokrąglał wszystkie kanty



Taras z płyt połączył ze żwirem umieszczając w nim kilka płyt, które częściowo umieścił bym w trawniku aby połączyć wszystko w całość,
Schody na skarpę wykonał bym z płyt może luźno ułożone płyty od żwirowego tarasu do schodów ? A co byście powiedziały żeby dookoła warzywniaka wykonać żywopłot z lawendy? a na skarpie dać łany szałwi oregano macierzanek....
____________________
Syla 16:43, 12 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Dzięki Przemku , bardzo ciekawie rozrysowane . Podoba mi się W Paint-cie, czy w jakimś innym programie?
Z tego co wiem , to na tarasie będą płytki kamienne z fugą . Może wcześniej się źle wyraziłam , ale wiem co masz na myśli. Poddam tę myśl Ani , dla której to cudeńko ma powstać I oczywiście trzymając się Twojej wersji to schodki jak najbardziej w tym samym wydaniu (powtórzenie części tarasu - żwirek z płytą kamienną).


Co do roślin to jeszcze się zastanawiam , o lawendzie myślę intensywnie , ale jednak nie w roli żywopłotu. A co do reszty ziółek to myślałam o koszach wiklinowych w których będą zasiane i wstawione w warzywniak . A cała reszta warzyw w gruncie . Te kosze będą dekoracją . Myślałam również , żeby zrobić skrzynki stopniowane na uprawę kolorowej sałaty ? Zobaczymy . Słucham dalszych propozycji i czekam z niecierpliwością na pomysły

Myśl dalej Przemku , bo będziemy obsadzać jeszcze rabaty Głównym założeniem ma być zacienienie tarasu. Podczas upałów w lecie , tam jest patelnia
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
shrekol 17:16, 12 gru 2010


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Dzięki, że na coś mój pomysł się przyda.... rysowałem w AutoCadzie. A powiedz czy te płyty na tarasie prostokątne czy nieregularne kształty? Na taras może pergole po których piął by się milin wisteria szybko rosną zarosną całą konstrukcję dając cień. A jakie rośliny maja być w ogrodzie trawy krzewy liściaste iglaste...... czy twoja koleżanka ma jakieś ulubione barwy?
____________________
Syla 18:21, 12 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380


Każdy pomysł jest na miarę złota Hmm AutoCad to coś co chciałabym poznać . Mam nawet program do projektowania ogrodów "sam zaprojektuj" i chyba jest oparty na bazie AutoCadu. Nie jestem w stanie ruszyć z miejsca. Muszę się przeszkolić w tym temacie, bo to jest super sprawa.

Rośliny w ogrodzie to przede wszystkim iglaki, myślałam o połączeniu ich z bukszpanem i cisem oraz żurawkami dla ocieplenia. Jak najbardziej lawenda dużymi plamami . Myślę , że jakiś krzewik również się nam wkradnie dla kontrastu (krzewuszka?).

Pytasz o kolory ...... to niebieski ( i tu mam na myśli iglaki + lawenda)
czerwony, żółty (żurawki w odmianach, berberysy, drzewka liściaste czerwone szczepione)oraz wrzosy
Trawa również znajdzie tu swoje miejsce .

Musimy przysiąść i sprecyzować roślinki
Ale nadal proszę o sugestie




shrekol napisał(a)
Dzięki, że na coś mój pomysł się przyda.... rysowałem w AutoCadzie. A powiedz czy te płyty na tarasie prostokątne czy nieregularne kształty? Na taras może pergole po których piął by się milin wisteria szybko rosną zarosną całą konstrukcję dając cień. A jakie rośliny maja być w ogrodzie trawy krzewy liściaste iglaste...... czy twoja koleżanka ma jakieś ulubione barwy?



nilin wisteria choć piękna to jednak nie , aczkolwiek myślałyśmy o pergolach i o winobluszczu pięciolistkowym odmiana murowa i do pojemników od strony tarasu bukszpany z begonią czerwoną.


____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
shrekol 18:29, 12 gru 2010


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
SylwiaStanaszek napisał(a)


nilin wisteria choć piękna to jednak nie , aczkolwiek myślałyśmy o pergolach i o winobluszczu pięciolistkowym odmiana murowa i do pojemników od strony tarasu bukszpany z begonią czerwoną.




A myślałyście o kokornaku ? ma ładne duże liście szybko rośnie. A jeśli chodzi o AutoCada służę pomocą to moje narzędzie pracy i 2D mam nieźle opanowane tak mi się przynajmniej wydaje
____________________
Syla 18:52, 12 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Oj tak jest piękny "Rouge Cardinal" również brany pod uwagę Nauka na odległość tego programu , chyba wręcz niemożliwa . Moje narzędzia pracy to przede wszystkim excel i word . Strasznie Ci zazdroszczę.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 19:02, 12 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Na moje szczęście znalazł się wspaniały człowiek czyli mowa tutaj o Danusi, która pokazała krok po kroku jak zaprojektować ogród włącznie z rysunkiem. Z tym miałam największy problem. A wręcz marzy mi się wykonywać to w profesjonalnym programie. Szukałam nawet kursów , lecz mówiąc kolokwialnie kiszka Są kursy projektowania a i owszem oparte głównie na rysunku ręcznym. Czuję się jak uczennica Danusi, bo złapałam wiatr w żagle i odważyłam się cokolwiek narysować )
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
shrekol 19:10, 12 gru 2010


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
SylwiaStanaszek napisał(a)
Nauka na odległość tego programu , chyba wręcz niemożliwa . Moje narzędzia pracy to przede wszystkim excel i word . Strasznie Ci zazdroszczę.

Nona odległość to nie bardzo ale miałem na myśli podpowiedzenie jakieś dobrej książki, w razie jakiś problemów ewentualne wyjaśnienie podpowiedź ......ja AoutoCada też uczyłem się sam i mimo, że znam go od 7 lat a pracuję od 4 cały czas wymieniam doświadczenia z koleżanka z pracy, która ma do czynienia z nim o wiele dłużej i jak się czegoś nowego nauczymy to się dzielimy swoją wiedzą. exel i word też jedne z podstawowych programów, które wykorzystuje przy pisaniu opisów i obliczeń do wykonywanych przeze mnie projektów
____________________
Syla 19:47, 12 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
To ja poproszę o tytuł książki w możliwie prosty sposób opisująca możliwości tego programu. Chętnie skorzystam. No i zobaczymy , może się uda.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 20:30, 13 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szybki rysuneczek, jakoś tak może? Co prawda może już jest kostka i się nie da, ale bym oddzieliła furtkę od bramy i coś tam posadziła.
też zaokrągliłabym skarpę.
Mozna jeszcze spróbować zrobić linie proste wszędzie. Wtedy skarpa też prosta.




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies