Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Przemka w ogrodzie.

Pokaż wątki Pokaż posty

U Przemka w ogrodzie.

Sebek 20:56, 30 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Piękna
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
tyna 09:38, 03 sty 2012


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Przepraszam, że tutaj...ale czy możesz Przemku powiedzieć, jak Ci się sprawuje "Levana"?
Mocno była rozpowszechniona na na stoiskach ostatniej, warszawskiej wystawy?
____________________
pozdrawiam :)
badara 10:01, 03 sty 2012


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Muszę poszukac takiej jabłonki,mam kolumnową nn,ale ani tak nie kwitnie,ani nie ma tylu owoców.
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
przemekg 12:08, 03 sty 2012


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Basiu ta jabłoń jest bardzo ozdobna nie tylko wiosnąa nie jest to jakiś niezwykły rarytas więc z pewnością nie będzie problemu z jej nabyciem.

Justyno nie bardzo wiem o jaką "Levanę" Tobie chodzi. Jeśli o Hortensję wiechowatą, to u mnie rośnie jak każda inna z tej grupy, zero problemów. Mam ją dopiero rok więc na więcej wniosków jeszcze za wczesnie. A o jakiej wystawie piszesz, bo ja jej na Zieleń to życie wcale nie widziałem, jedynie tą różową H. arborescens "Invincibelle" widziałem na kazdym kroku


A dziś rozpocząłęm sezon wiosennych zakupów , trochę ciekawych odmian pelargonii do obsadzenia skrzynek i donic na tarasie, a także skusiłem się na hortensję ogrodową o pełnych kwiatach z grupy kwitnących na jednorocznych pędach, ciekawy jestem jak to będzie z tym kwitnieniem u tej odmiany?
____________________
U Przemka w ogrodzie
tyna 12:46, 03 sty 2012


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Przemku, oczywiście miałam na myśli hortensję, o której mowiłeś....dziękuje
Na wystawie "Zieleń to Życie" widziałam ją na kilku stoiskach, różna jakość i wielkość sadzonek, dlatego zwróciłam na nią uwagę....Tak, jak na Silver Dollar rok wcześniej.....
Ma podobno osiągać takie wielkości wiechy, jak Fantom, ale ma przecież zupełnie inny układ kwiatów płonnych i płodnych.....i dlatego mnie zainteresowała......mogłaby tworzyć fajną relację w stosunku do Fantoma
____________________
pozdrawiam :)
tyna 12:50, 03 sty 2012


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Adirondack kupowałaś u Szmitów? Dobrze Ci, ze masz tak niedaleko...albo i niebezpiecznie
____________________
pozdrawiam :)
przemekg 12:50, 03 sty 2012


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Z pewnością, również biała, a jednoczesnie wyraźnie inna i odróżniająca się
Justyno tak jabłonka z Pęchcina, faktycznie nie musże się trudzic aby zrobić większe zakupy tylko czasem zbyt często tam zaglądam
____________________
U Przemka w ogrodzie
przemekg 13:07, 09 sty 2012


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
To może dziś taki kwiatek Lilia wodna "Attraction" bardzo zdrowa i żywotna odmiana, szybko się rozrasta i obficie kwitnie od początku lata do jesieni.




Mój ulubiony klon
Acer pseudoplatanus "Esk Sunset" to bardzo ozdobna odmiana, o chyba najbardziej kolorowych liściach, a co ważne nie ulegają one poparzeniu przez słońce, rośnie dość wolno i niezbyt szeroko.




Zupełnie inny bardziej kompaktowy i wyraźnie świecący w ogrodzie to Acer compestre "Carnival" jego drobne liście są wyraźnie białoobrzeżone, słońce końcem lata powoduje lekkie uszkodzenia, ale ogólnie radzi sobie całkiem dobrze.





____________________
U Przemka w ogrodzie
przemekg 13:42, 09 sty 2012


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Kolejny z polnych kolonów to Acer campestre "Postelense" kulista odmiana, dobrze znosi cięcie o żółtych młodych przyrostach, starsze liście stopniowo zielenieją.






Dla kontrastu Acer platanoides "Royal Red" o bordowych prawie czarnych liściach.




____________________
U Przemka w ogrodzie
tyna 18:19, 09 sty 2012


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Nie mogę uwierzyć, ze takiego masz giganta (klonika u mnie) mojego...ukochanego....Acer campestre "Carnival".....bosssski......
Przemek, ale masz złote ręce.......do roślin....
a ten klon jawor, to juz całkiem cudowny, jesli nie ulega poparzeniom....on jest ekstrawagancki i nowoczesny jednocześnie, ale milutki do patrzenia....z pewnością nie mozna przejść koło niego obojętnie....
____________________
pozdrawiam :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies