Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Języczka Veitchiana /Ligularia Veitchiana

Pokaż wątki Pokaż posty

Języczka Veitchiana /Ligularia Veitchiana

babopielka 20:30, 10 sty 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 268
Przemek - z chęcią porównam swoją języczkę z Twoją , a puki co zobacz na TaBazie jak
wygląda języczka Veitchiana

Ania - niestety nic mi nie zostało , tyle sępów było że ho ho
____________________
Pozdrawiam Bożena Ogród w parkowym stylu
ele2001 20:58, 10 sty 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Masz ja u siebie wiec pewnie masz racje liście wiadomo są największe ale te kwiaty nie dają mi spokoju mimo że najbardziej zależy mi na liściach kolor kształt i faktura to jest to co mnie w nich kreci, może to hybryda , trochę trzeba podyskutować po to jest forum ale i tak będziemy porównywać.Z tych mniejszych(grupy osiris)mam jeszcze o.fantasie ciemna o kolorze niejednolitym liście ostro ząbkowane -powiedz jak radzisz sobie z podlewaniem , u mnie te które rosną w strefie przybrzeżnej przy oczku nie mam z nimi problemu ale już na rabacie trochę gorzej .
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
babopielka 21:12, 10 sty 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 268
Przemek - oczywiście możemy dyskutować
Mam ja z pewnego żródła, więc myślę ,że jest dobrze oznaczona, ale głowy sobie nie
dam za to ściąć .Szkoda ,że jej nie masz, wtedy byśmy ja rozłożyli na czynniki pierwsze i porównali wszystkie za i przeciw , tylko z policzeniem chromosomów byłby problem
Fantaise widziałam - śliczna jest !

Ja nie mam oczka w ogrodzie .Wszystkie języczki rosną u mnie na jednej rabacie o fajnej nazwie "Rabata Gigantów " Podlewam je codziennie ,ale i tak te największe w upalne dni, leżą plackiem .
Niektórzy radzą sobie kopiąc doły, wykładają je folią (oczywiście kilka dziur trzeba w niej zrobić ) i dopiero sadzą języczki .Podobno to się sprawdza, ale ja nie próbowałam .
____________________
Pozdrawiam Bożena Ogród w parkowym stylu
monteverde 21:15, 10 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149


http://www.rhs.org.uk/Plants/RHS-Publications/Journals/The-Plantsman/2011-issues/June/Ligularia jeszcze taki artykulik
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ele2001 01:04, 11 sty 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
babopielka napisał(a)
Przemek - oczywiście możemy dyskutować
Mam ja z pewnego żródła, więc myślę ,że jest dobrze oznaczona, ale głowy sobie nie
dam za to ściąć .Szkoda ,że jej nie masz, wtedy byśmy ja rozłożyli na czynniki pierwsze i porównali wszystkie za i przeciw , tylko z policzeniem chromosomów byłby problem
Fantaise widziałam - śliczna jest !

Ja nie mam oczka w ogrodzie .Wszystkie języczki rosną u mnie na jednej rabacie o fajnej nazwie "Rabata Gigantów " Podlewam je codziennie ,ale i tak te największe w upalne dni, leżą plackiem .
Niektórzy radzą sobie kopiąc doły, wykładają je folią (oczywiście kilka dziur trzeba w niej zrobić ) i dopiero sadzą języczki .Podobno to się sprawdza, ale ja nie próbowałam .


No fakt to mógłby być jakiś sposób,"Rabata Gigantów "to mi sie podoba też już bym chciał powstawiać pare swoich roślinek ale jestem tu od listopada wcześniej nie robiłem fotek swoim roślinom teraz wiem jak bardzo dokumentacja sie przydaje-pozdro
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Gardenarium 09:56, 12 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kto ma dużo miejsca w ogrodzie i wilgotne warunki zapraszamy do tworzenia Rabaty Gigantów.

Realizację pokażemy na Ogrodowisku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies