Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Czyściec wełnisty (Stachys byzantina, S.Lantana, S. olympica)

Pokaż wątki Pokaż posty

Czyściec wełnisty (Stachys byzantina, S.Lantana, S. olympica)

Gardenarium 23:09, 15 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Obskubuje się ze starych zgniłych liści i możesz przyciąć jak leży.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lilka2 21:32, 10 sie 2016


Dołączył: 16 kwi 2016
Posty: 37
Wiosną tego roku posadziłam dość spore sadzonki czyśćca w ogrodzie. Pięknie się rozrósł, ale nie zakwitł. Zastanawiam się dlaczego. Jaka może być tego przyczyna?
Anabell 21:40, 10 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
lilka2 napisał(a)
Wiosną tego roku posadziłam dość spore sadzonki czyśćca w ogrodzie. Pięknie się rozrósł, ale nie zakwitł. Zastanawiam się dlaczego. Jaka może być tego przyczyna?

Nie martw się zakwitnie w następnym roku.
Ja i wiele osób wycina specjalnie kwiaty, bo jednak same liście są dekoracyjne.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
lilka2 21:55, 10 sie 2016


Dołączył: 16 kwi 2016
Posty: 37
Haniu, bardzo dziękuję, że zechciałaś mi odpowiedzieć Za kwiatami jakoś szczególnie nie tęsknię, chociaż jestem ich ciekawa. Zastanawiałam się czy przypadkiem brak kwiatów nie jest to oznaka, że coś złego dzieje się z roślinką. Liście mają się bardzo dobrze, nie licząc kilku dziurek pozostawionych prawdopodobnie przez ślimaki. Pewnie zakwitnie w przyszłym roku, tak jak piszesz
Gardenarium 10:39, 07 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W cieniu słabo kwitnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jamroczek 23:07, 18 cze 2021

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 116
A mój czyściec po zimie wygląda tak jak na zdjęciach. Miejscami kompletnie wylysial co mu może dolegac? Jak go ratować?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies