Gdzie jesteś » Forum » Dwuletnie » Miesięcznica dwuletnia (Lunaria biennis)

Pokaż wątki Pokaż posty

Miesięcznica dwuletnia (Lunaria biennis)

pamelka 10:14, 12 lut 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 118
Dziękuję Basiu Zrobię jak radzisz.
mira 11:17, 14 wrz 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Basiu mam pytanie,
dostałam kilka nasion takiej miesięcznicy co jest wieloletnia - nie wiem dokładnie może dwu a przez to że sama się rozsiewa to i jest stale


mam zamiar wysiać zaraz tak jak pisałaś żeby już się do zimy zrobiła zielona kępka, dumam nad stanowiskiem - suche pod sosnami w paprociach raczej mało słońca czy więcej słońca
Dostałam tez późną wiosną młode siewki spore ale slimaki pożarły w jedna noc na zero

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
barbara_kraj... 20:24, 14 wrz 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Mirko, trochę późno na wysiew, ale spróbuj. W dobrych warunkach powinna wzejść i zakwitnąć w przyszłym roku. Na wszelki wypadek zostaw kilka nasion, wysiejesz w marcu do doniczek a po przymrozkach wysadzisz do ogrodu.
Ja tak bardzo miesięcznicą się nie przejmuję, bo ona sama wysiewa się i rośnie niemal w każdych warunkach, tyle że w cieniu słabiej kwitnie. Lubi ziemię średnio wilgotną i bardziej obojętną niż kwaśną. Myślę, że stanowisko wśród paproci lub pod sosnami niezbyt fortunne.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
mira 20:50, 14 wrz 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
barbara_krajewska napisał(a)
Mirko, trochę późno na wysiew, ale spróbuj. W dobrych warunkach powinna wzejść i zakwitnąć w przyszłym roku. Na wszelki wypadek zostaw kilka nasion, wysiejesz w marcu do doniczek a po przymrozkach wysadzisz do ogrodu.
Ja tak bardzo miesięcznicą się nie przejmuję, bo ona sama wysiewa się i rośnie niemal w każdych warunkach, tyle że w cieniu słabiej kwitnie. Lubi ziemię średnio wilgotną i bardziej obojętną niż kwaśną. Myślę, że stanowisko wśród paproci lub pod sosnami niezbyt fortunne.



dzięki, muszę miejce przemyśleć
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 10:00, 15 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W Anglii rosną pod drzewami w cienistych, a więc chyba nie ma znaczenia, nie musisz specjalnie szukać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 11:54, 15 wrz 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)
W Anglii rosną pod drzewami w cienistych, a więc chyba nie ma znaczenia, nie musisz specjalnie szukać.


no tak pod drzewami - no to już mam miejsce a dziś wysiałam i zobaczymy czy wzejdą - pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Mariusz 19:33, 03 paź 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
mira napisał(a)
Basiu mam pytanie,
dostałam kilka nasion takiej miesięcznicy co jest wieloletnia - nie wiem dokładnie może dwu a przez to że sama się rozsiewa to i jest stale



Mira, na zdjęciu jest miesiącznica trwała Lunaria rediviva, bylina kłączowa. Podobnie jak dwuletnia dobrze rozmnaża się z nasion.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
barbara_kraj... 21:38, 15 kwi 2017


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Na skwerku przed blokiem rozsiała się i kwitnie tak...



____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies