Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Iglaste rarytasy w naszych ogrodach

Pokaż wątki Pokaż posty

Iglaste rarytasy w naszych ogrodach

rispetto 14:45, 27 sty 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 96
Witajcie
Po krótkiej, acz treściwej naradzie z Danusią postanowiłem założyć wątek, w którym każdy mógłby wrzucać zdjęcia rzadkich odmian iglaków jakie udało mu się zgromadzić w swoim ogrodzie. Fajnie byłoby napisać parę słów oprócz nazwy, ale jak ktoś nie ma na to czasu lub ochoty to ładne zdjęcie i tak wystarczy, żeby nacieszyć oczy


Larix decidua Krejci - bardzo 'osobliwa' odmiana modrzewia europejskiego Bardzo podobną odmianą jest 'Varied directions'.


Metasequoia glyptostroboides Matthaei Broom - żółta, w miarę powoli rosnąca odmiana metasekwoi. W pierwszych latach po posadzeniu lubi się przypalić na słońcu, ale im dłużej rośnie tym lepiej sobie radzi.


Pinus parviflora Ogon-Janome - coś dla miłośników variegatowatych' odmian. Niestety akurat mój egzemplarz został mocno potraktowany przez śnieg zeszłej zimy, który połamał kilka gałązek

Zapraszam do pokazywania swoich okazów i współtworzenia wątku

____________________
Zapraszam na hanutkowy blog o naszym ogrodzie: http://hanutkowo.blox.pl
pamelka 17:24, 27 sty 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 118
Nacieszyłabym Krejcim, kiedy nie mogę
Jaki cudny jest, mój ...

Myślałam cóż by tu na pierwszy ogień .... i chyba wymyśliłam
Thuja plicata Whipcord /żywotni olbrzymi, jedno z moich ulubionych drzewek. Jest jeszcze młodziutka, ale polecam wyszukanie w sieci fotek starszych okazów.



Chamaecyparis nootkanensis 'Gloria Polonica' /cyprysik nutajski/



przemekg 18:32, 27 sty 2012


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Do dopiero będzie ciekawy wątek mnie co prawda do rarytasów jeszcze daleko, ale iglaki bardzo bliskie


Abies nordmanniana "Golden Spreader" wczesną wiosna i późna jesienią



Picea abies "Pusch" wiosenne zabarwienie szyszek występujących obficie zachwyca, a szyszki te choć malutkie zdobią roślinę przez większą częśc roku



Picea pungens "Jan Byczkowski"
____________________
U Przemka w ogrodzie
rispetto 18:44, 27 sty 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 96
Przemek to ten Pusch jest na patyku? Fajnie wygląda
Jolu, moje zdanie na temat Whipcorda znasz Chyba sobie podhoduję jakąś rozcapierzoną plicatę i zrobię kilka takich peruczek na jednym krzaku. To będzie dopiero fantastycznie wyglądać


Abies koreana Aurea - sama Aurea występuje też pod nazwą Luminetta i można ją spotkać w miarę często w naszych szkółkach. Ten konkretny egzemplarz został zaszczepiony ze zrazów zza oceanu i wg właściciela ma być znacznie bardziej żółty niż zwykła Aurea. Ano pożyjemy - zobaczymy.


Picea sitchensis Thomas


Abies veitchii Heddergott
____________________
Zapraszam na hanutkowy blog o naszym ogrodzie: http://hanutkowo.blox.pl
przemekg 18:51, 27 sty 2012


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Na patyku, akurat pusch'a dokładnie pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłem u Ciebie i niezwłocznie takiego odszukałem i kupiłem, a że na patyku to jeszcze lepiej miejsce wolne pod nim zostało.
____________________
U Przemka w ogrodzie
pamelka 19:00, 27 sty 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 118
No nie Przemku pomyślałam zaraz, że jak Push to i Rydal musi być

Picea abies Rydal /świerk pospolity/


rispetto 19:00, 27 sty 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 96
Ten Byczkowski też świetny. Ciekawie gdyby porównać te przyrosty z takim p Białobokiem Ten chyba jest bardziej żółty.
____________________
Zapraszam na hanutkowy blog o naszym ogrodzie: http://hanutkowo.blox.pl
przemekg 19:15, 27 sty 2012


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Rydal piekny jeszcze go nie dopadłem ale nie podaruję i co ciekawe to co czerwone na Pusch to nie to samo co na Rydal.
Paweł porównywałem Białobok ma młode przyrosty bardziej białożółte, a u Byczkowskiego białoseledynowe jeśli to da się tak określić
____________________
U Przemka w ogrodzie
rispetto 19:36, 27 sty 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 96
To ciekawe, bo mój Białobok jest całkiem biały i tym bardziej szkoda, że nie mam porównania. Mam jeszcze podobnego Walnut Glen, ale póki co bardzo mały
Jolu - Rydal REWELACJA. Widziałem gdzieś w sieci zdjęcie takiego kilkunastometrowego egzemplarza i mogę go opisać krótko - SZOK. Mój Rydal zdechł i teraz posadziłem Cruentę.
____________________
Zapraszam na hanutkowy blog o naszym ogrodzie: http://hanutkowo.blox.pl
pamelka 21:08, 27 sty 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 118
Eeee Cruenta też rewelacyjna, ale zdaje się mniej intensywna czerwień ? Widziałam tego Rydala w przyrostach w sieci
Wracając do Białoboka miałam właśnie napisać, ze przyrosty białe są, kremowy bardziej jest chyba Maigold?
Paweł czy ja dobrze zrozumiałam? Sugerujesz Aurea i Luminetta to synonimy?
ZSP odrożnia dwie odmiany koreanki z zupełnie różnym pochodzeniem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies