Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania i róże i cała reszta :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania i róże i cała reszta :)

Moniika 20:56, 15 lip 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Cudne okazy !
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
AniaDS 21:01, 15 lip 2013


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Co by tu jeszcze..

hortusia


o, młodziutka Angel z serii Flower Circus, czyli rodzina ze słynną już Pashminą


Bienvenue i jej falbanki


My Girl


'The Lark Ascending' jedna z najnowszych odmian angielskich
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
monitka 21:03, 15 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Aniu znowu cuda pokazujesz i kusisz Piękną Heritage mam i ja posadziłam wiosną i na razie cieszę się jednym kwiatkiem ale jak ona cudnie pachnie Za to My girl trochę zapachowo mnie zawiodła bo liczyłam na więcej za to boski Leo nadrabia za wszytkie swoim wyglądem, ach gdyby jeszcze pachniał Niestety coś mi męczy bo listki się wywijają do góry ...prysnęłam na szkodnika i bedę obserwować bo nie mam pojęcia co to może być...
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
AgnieszkaW 21:05, 15 lip 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Piękne portrety róż pokazujesz Aniu. Brakuje mi jednak fotek całego krzewu - pokroju róż. Proszę o takie fotki też, bo dopiero wtedy widać, jak róża się prezentuje w całej okazałości. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AniaDS 21:06, 15 lip 2013


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Pashmina


Sangerhauser J.


Mój ukochany Ascot






i jeszcze raz Pink Piano, to róża florystyczna, której w zasadzie nie kupimy, ale kilku nam udało się ją zamówić prosto w szkółce Tantau, dopiero się rozkręca ta dama
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
monitka 21:08, 15 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
AniaDS napisał(a)

My Girl



Kurcze moja wygląda inaczej...zerkniesz na nią fachowym okiem? Metkę oryginalną niby miała ale sama już nie wiem...
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
AniaDS 21:19, 15 lip 2013


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Kondzio napisał(a)
piękne mogę oglądać twoje zdjęcia i róże cały czas na okrągło nigdy mi się nie znudzą

Kondzio, dzięki, buziam :*.

Elfik napisał(a)

Aniu, to jodła koreańska Silverblocke. Nawet taka maleńka już wydaje fioletowe szyszki. Też ją mam, ale szyszek jeszcze nie

O, to ciekawe, czy moja zaszyszkuje . Nie wiedziałam, że ona też ma takie szyszki, tym bardziej ją kocham .

Moniika napisał(a)
Cudne okazy !

Dziękuję :**

monitka napisał(a)
Aniu znowu cuda pokazujesz i kusisz Piękną Heritage mam i ja posadziłam wiosną i na razie cieszę się jednym kwiatkiem ale jak ona cudnie pachnie Za to My girl trochę zapachowo mnie zawiodła bo liczyłam na więcej za to boski Leo nadrabia za wszytkie swoim wyglądem, ach gdyby jeszcze pachniał Niestety coś mi męczy bo listki się wywijają do góry ...prysnęłam na szkodnika i bedę obserwować bo nie mam pojęcia co to może być...

Zdjęcie znajdę gdzieś? Zobaczyłabym te listki .
Leoś fajny, też go bardzo lubię .


AgnieszkaW napisał(a)
Piękne portrety róż pokazujesz Aniu. Brakuje mi jednak fotek całego krzewu - pokroju róż. Proszę o takie fotki też, bo dopiero wtedy widać, jak róża się prezentuje w całej okazałości. Pozdrawiam serdecznie

Kochana, ja już kilka razy tłumaczyłam, że pokazuję cały krzew jak kwitnie cały krzew, jak się dobrze przyjrzysz tym zdjęciom, to znajdziesz nie tylko zbliżenia (patrz Ascot, Sangerhauser powyżej czy Piano z poprzednich postów z 7 lipca, Tchaikovsky i wiele innych), a jak kwitnie jeden kwiat a krzew rośnie w gęstwinie zieleni to co Ci po takim zdjęciu, jak zobaczysz tylko zielone i coś niepozornego w tym gąszczu? Nowe róże, które właśnie wydają pierwsze kwiaty to z reguły jeden, niepozorny, ledwo widoczny nad ziemią pęd czy dwa, który zasłoniety jest resztą roślin.
Myślę, że dopiero jesienią będzie co pokazać z dalszej odległosci, do tej pory te róże powinny troszkę nabrać masy .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
AniaDS 21:25, 15 lip 2013


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Blue Angel


Jeszcze raz Hans Goenewin Rose, którego w całości zasłoniła kocimiętka, skubana, ale się rozlazła


Nadia zakwitła na 150 cm, nic mi nie idzie w pędy, od 3 lat ma tylko dwa chude patyki


____________________
Ania i róże i cała reszta :)
AgnieszkaW 21:32, 15 lip 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Dziękuję Aniu za wyjaśnienie - jestem nim w pełni usatysfakcjonowana, masz rację, też widzę fotki w całości, tylko troszkę muszę poszukać. Dlatego poprosiłam o te fotki, bo róże masz zjawiskowe i ciągle mi mało. Choroba różana jest zaraźliwa - kto wszedł na Twój wątek - przepadł z kretesem (ja tak mam właśnie). Serdecznie pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
mira 21:48, 15 lip 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Aniu co to za seria już widziałam te róże strasznie drogie pewnie bo nowe

Naomi Renaissance - jedna z najnowszych róż z tej słynnej serii



Bardzo Ci dziękuję za konkretną odpowiedź na moje pytanie o róże Rapsody in Blue i Grace / pytanie Jasi/ czasem nas zdjęcia czarują, kupujemy czekamy rok a potem rozczarowanie - nie zmienia to faktu że u Ciebie wszystkie róże są w doskonałej formie

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies