Gdzie jesteś » Forum » Jednoroczne » Tagetes - aksamitka

Pokaż wątki Pokaż posty

Tagetes - aksamitka

Sebek 23:10, 15 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja robiłem tak, że wysiewałem je do skrzynki. Jak już wykiełkowały to czekałem na pierwsze prawidłowe liście i pikowałem do rozsadnika - zobacz na stronie 3 jak wyglądały W tym roku wysieję beżowe, ale dużo później niż wtedy Także wg mnie wysiej do skrzynki lub kuwety, a potem pikuj do rozsadnika lub małych doniczek. I podlej je na pewno na grzyba, bo mi tak połowa wyginęła.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Netka 17:37, 19 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Zakupiłam dziś takie malutkie doniczki torfowe ( 4,5 cm jedna ).I nie wiem co dalej Może ktoś pomoże mi znaleźć odpowiedź na kilka pytań ? Plisss

- Po ile nasionek aksamitki mam sypać do takiej jednej ?
- I co dalej ? Jak często podlewać ? - Czy ziemia powinna być stale lekko wilgotna ?
- Czy mam czymś przykryć te doniczki ? - I czy potem przesadzać do większych doniczek plastikowych bez wyjmowania z tych torfowych ?
- Kiedy mogę doniczki wynieść na zewnątrz ?

Z góry dziękuję za odpowiedź
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Sebek 09:23, 20 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A nie masz jakiejś skrzyneczki? Bo wg mnie najlepiej jest wysiać je do skrzynki, a potem małe rozsady (byłby to początek kwietnia) do tych doniczek, a w maju prosto do gruntu.

Folią przykrywać nie musisz - one dobrze kiełkują. Ziemia musi być stale lekko wilgotna

A hartowanie dopiero zacznij tych gotowych rozsad - jak już nie będzie przymrozków w kwietniu mogą nawet stać na zewnątrz.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Agnes 09:49, 20 mar 2012


Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 406
Ja w tym roku zakupiłam kremową aksamitkę i ma być o zapachu wanilii... zobaczymy czy się sprawdzi

____________________
Pozdrawiam Aga -Mój ogród :)
Netka 15:36, 20 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Dzięki Sebku za zlitowanie się nade mną Czyli mówisz, że do skrzyneczki lepiej najpierw ? a jak to siać w tej skrzyneczce, mam na myśli tak rzędowo czy kilka nasionek w jedno miejsce i potem obok znowu kilka nasionek ? czy po jednym ale blisko siebie ? muszę Cię pomęczyć, jak już się odezwałeś mi po prostu nie ma kto tego pokazać marzy mi się też maciejka ....
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
bogumila 16:28, 20 mar 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Netka napisał(a)
Zakupiłam dziś takie malutkie doniczki torfowe ( 4,5 cm jedna ).I nie wiem co dalej Może ktoś pomoże mi znaleźć odpowiedź na kilka pytań ? Plisss

- Po ile nasionek aksamitki mam sypać do takiej jednej ?
- I co dalej ? Jak często podlewać ? - Czy ziemia powinna być stale lekko wilgotna ?
- Czy mam czymś przykryć te doniczki ? - I czy potem przesadzać do większych doniczek plastikowych bez wyjmowania z tych torfowych ?
- Kiedy mogę doniczki wynieść na zewnątrz ?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Wsiewałam nasionka do torfowych doniczek i pojawiła się pleśń.Szybko roślinki musiałam przesadzać,nie wiem czy tylko u mnie to się stało,ale reszty doniczek już nie wykorzystam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bogumila 16:30, 20 mar 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612

Też je wysiałam.Basiu to twoja fotka.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Sebek 22:08, 20 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Netka napisał(a)
Dzięki Sebku za zlitowanie się nade mną Czyli mówisz, że do skrzyneczki lepiej najpierw ? a jak to siać w tej skrzyneczce, mam na myśli tak rzędowo czy kilka nasionek w jedno miejsce i potem obok znowu kilka nasionek ? czy po jednym ale blisko siebie ? muszę Cię pomęczyć, jak już się odezwałeś mi po prostu nie ma kto tego pokazać marzy mi się też maciejka ....



W żadnych rządkach - jak leci po całości skrzyneczki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Netka 23:02, 20 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Ok, w takim razie kupię jutro jakąś skrzyneczkę i posieję jak radzisz
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Sebek 23:21, 20 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
W razie wu wpadnę Ci je wysiać- widzę, że mam blisko
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies