Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Gardenarium 18:00, 03 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam, dopiero co komuś pokazywałam jak skracać tuje, ale ten Twój to cyprysik Lawsona (taki siny kolor) ten wysoki.
Skracasz go na rozgałęzieniach pędów, żeby nie było sterczących badylków. Muszę poszukać tego zdjęcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 13:31, 04 kwi 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Sonka napisał(a)
Dzięki Ewa , faktycznie masz rację ,w tym skupisku jest właśnie ten cyprysik ,ogromny jałowiec z którego chciałam zrobić bonsai na kamieniu, duży szmaragd i ogromna kulista tuja żółta o średnicy 2 m, rosły tam 3 tawuły, jedna z nich została jesienią wykopana pozostały jeszcze dwie.Widać w oddali tę dużą tuję, mam do was kochani pytanie, czy tę śliwę jeszcze bardziej poprzycinać? poskracać jej gałęzie ?







Co do cięcia śliwy. Czy sama dasz radę fachowo przeprowadzić cięcie śliwy? Ja bym ją już zostawiła, chyba, że jest użyteczna (dalej rodzi owoce), to wtedy trzeba i przycinanie rozłożyć na 2-3 lata. Teraz już za późno.
Stary ogród daje nam tez fantastyczne możliwości.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sonka 13:42, 29 kwi 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Kochani, Danusiu i wszystkie pozostałe życzliwe i serdeczne osoby, bo to właśnie cecha, która szczególnie charakteryzuje to forum. Napracowałam się, bo jestem w trakcie czyszczenia części wskazanej , posadziłam serby (małe niestety ) tuje szmaragd z innymi liściastymi wzdłuż ogrodzenie co by ograniczyć trochę oglądanie nas z drogi i pociągu.Jestem w tych pracach sama, więc czasu zabiera to sporo. Już tak bardzo chciałbym mieć tę częśc uporządkowaną, że nawet dzisiaj poszłabym trzepać darn i zielsko - niestety niedziela.Wczoraj wywwiozłam część tego perzu, przymierzam się sadzenia pomału wiem, że chcę przed serbami posadzić białe różaneczniki Cunningham's White ( mam kupione 5 szt ) , mam też poprowadzone na pniu dwie hortensje limelicht, + jedna różowa INVINCIBELLE ( na pniu) wychodowaną krzewuszkę na pniu , lilaka meiera PALIBIN szczepionego na pniu, sosna szczepiona -golden glow, no i trawy dostałam w tym tygodniu z ogrodu traw- Holcus mollis, miskanty chińskie - variegatus oraz gracillimus oraz kleine silberspinne.
Chcę posadzić berberysy , oraz tak jaj Danusia pisała, że pięknię wygląda tawuła Golden Princes z szalwią omszoną , tyle, że nie mam pojęcia jak to posadzić," pasem obok szławii" ale jak? przodem czy z tyłu, szałwię mam swoją oraz jakie odstępy? Będę wdzięczna za wszelkie głosy w mojej sprawie. pozdrawim Krysia
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 08:43, 28 lip 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Po długiej przerwie witam, nie leniuchowałam, dużo się działo, nie zawsze dobrze, ale teraz ogarnęłam się, mam nareszczie więcej czasu i zabieram się ostro do zmian, pracowac w ogrodzie to ja cały czas pracuję , bo to jest moja terapia na życie, kocham ogród, codziennie zachwycam się wszystkimi roślinami co w nim rosną, ogród to moje zielone płuca i zielone oczy i smakuję też na zielono no .. i trochę więcej smaków jeszcze, nie wiem jak z tym adresem w stopce, może ktoś pomoże... pozdrawiam.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 09:06, 28 lip 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
...dołącze nowe, atualne foty, pomysły i opiszę moje oczekiwania.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 22:35, 06 sie 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
i trochę zdjęć mego dynamicznego ogrodu, a mam jeszcze wiele do zrobienia, i to bardzo dobrze..

hortensje przy tarasie, raczej do prezsadzenia, już są za duże


z przodu, ( nie patrzeć proszę na chwasty)





moje ulubione lilie NN róża i powojniku






____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 22:53, 06 sie 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
ciąg dalszy, posadzona donica przywieziona z Holandii


mój misz masz przy tarasie, tzw chciejstwa,


ulubione


____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 23:07, 06 sie 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
i wrzosowate w kącie ogrodu, pod modrzewiem



do wykonania na najbliszy okres













____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
jambosana 22:34, 07 sie 2012


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
hortensje przy tarasie są cudne, nie przesadzaj ich. Wg mnie to pięknie wygląda jak one trochę na taras wchodzą.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Sonka 11:12, 08 sie 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
jambosana napisał(a)
hortensje przy tarasie są cudne, nie przesadzaj ich. Wg mnie to pięknie wygląda jak one trochę na taras wchodzą.


witaj Jambosana, też je lubię a ogladam je, patrząc z kuchni przez jadalnię



____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies