Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje ukochane miejsce na ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje ukochane miejsce na ziemi

Kasik 10:42, 14 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
agata19762 napisał(a)



Udało mi się z kilkoma patyczkami hortek w ubiegłym roku.
Mam już spore krzaczorki. sadziłam bardzo dużo, prosto do ogrodu, tak jak Irenka radziła ciężko się ukorzeniają. Mnóstwo miało listki nawet a latem mi padły.






Agata - to super że choć kilka przetrzymało.

Wiadomo- u Irenki ziemia dobra, a i Ona rękę ma do roślin. w ciężkiej ziemi to trzeba cierpliwości i porażki umieć znosić.

Róża piękna.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
agata19762 13:11, 14 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
OlgaKol napisał(a)

Część Agata,
Fajne zakupy - jedne z moich ulubionych roślin
Niestety, jeżówkę tym roku wiatr mi połamał
Pozdrawiam



Witaj Olga
Miałam kilka odmian jeżówek i nie mam po zimie...

Ta nowa tak kwitnie


Trudno określić kolor. W zależności od pory dnia i od ilości słońca jest inna. To jedna kępka a różne kwiaty.

____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agata19762 13:13, 14 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
OlgaKol napisał(a)


Róża śliczna



Jestem w niej zakochana

____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agata19762 13:23, 14 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Milka napisał(a)

Ciężka praca, podziwiam. Róże piękne, ale chyba po nocy foty robisz
Czy na słup nie chcesz coś puścić, np hortensję pnącą, ja taki słup mam na wprost okien salonu, straszył okropnie, odkąd jest na nim hortensja pnąca, mam inny widok.
Fajnie, ze jednak coś z hortek jest, u mnie też nie wszystkie się przyjmują, ale co rok coś i to frajda



Irenko fotki rzeczywiście wieczorami robiłam w dzień słońce mocne było i fotki przekłamane kolory miały.

Przy słupie posadziłam bluszcz. Aby zielono było przez cały rok. na razie go nie widać.

Hortki cieszą mnie ogromnie.
Sadziłam bardzo dużo tylko nieliczne się przyjęły.
Nie dawno przesadzałam na miejsce docelowe i dałam po kilka w jedno miejsce by od razu był efekt.
Codziennie podlewam i żyją.


Tu też przy altanie kostka ułożona.




____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agata19762 13:26, 14 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Kasik napisał(a)


Agata - to super że choć kilka przetrzymało.

Wiadomo- u Irenki ziemia dobra, a i Ona rękę ma do roślin. w ciężkiej ziemi to trzeba cierpliwości i porażki umieć znosić.

Róża piękna.


Kasiu radość ogromna
Zawsze to ucieszy człowieka.

Jeżówki kwitną pięknie.

____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agata19762 13:28, 14 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Lawendę przycinam stopniowo i robię bukieciki.
Tu viva

____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Kindzia 14:52, 14 lip 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Masz masę różnego dobra Agatko I jaka praca wykonana...

Kostkę sama układasz? To kłaniam Ci się nisko

Mam też bluszcz na nogach słupa( mam dwie nogi) i pamiętam jak nie mogłam się doczekać żeby urósł chociaż do wysokości oczu...na początku wolno rośnie, potem...wszędzie. Czyli na słupie, pod słupemMój rośnie 4 lata i już jest potworzasty. Z rabaty pod nim wyrywam jak chwast

Też próbowałam z patyczkami hortki. Mam Mega Pearl, nie do kupienia u nas, chciałam rozmnożyć za namową Irenki. Z 4 patyczków 2 ruszyły, ale nie przetrwały zeszłego lata...

Gdyby ta róża jaśniejsza była...to jak Pomponella
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
elzbieta_g 19:48, 14 lip 2016


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
super że zdecydowałas się objechać rabaty kostką, to baaaardzo ułatwia ogrodnikowi życie efekt nie tak piękny jak kanciki , ale....zdrowie ma się tylko jedno i kręgosłup ale to tylko moje wnioski
piękne wieczorne zdjęcia
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
agata19762 22:54, 14 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Kindzia napisał(a)
Masz masę różnego dobra Agatko I jaka praca wykonana...

Kostkę sama układasz? To kłaniam Ci się nisko

Mam też bluszcz na nogach słupa( mam dwie nogi) i pamiętam jak nie mogłam się doczekać żeby urósł chociaż do wysokości oczu...na początku wolno rośnie, potem...wszędzie. Czyli na słupie, pod słupemMój rośnie 4 lata i już jest potworzasty. Z rabaty pod nim wyrywam jak chwast

Też próbowałam z patyczkami hortki. Mam Mega Pearl, nie do kupienia u nas, chciałam rozmnożyć za namową Irenki. Z 4 patyczków 2 ruszyły, ale nie przetrwały zeszłego lata...

Gdyby ta róża jaśniejsza była...to jak Pomponella



Witam Cię u siebie...

Kostkę układam sama
W kolejnym miejscu już ułożyłam
Przy okazji demolka wymyśliłam płytki marmurkowe w trawie przy zejściu z tarasu.
Bardzo nierówno tam było więc poprosiłam eMa o usunięcie darni i wyrównanie ziemi. Posiejemy na nowo trawę, będzie ładniej.



____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agata19762 09:37, 15 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Demolka dotyczy tego miejsca.
Przy okazji przycięte rośliny.







Widok z innej strony


____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies