Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu

Pokaż wątki Pokaż posty

Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu

aga_pe 12:41, 30 mar 2012


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Witam wszystkich, szczególnie Wieloszkę i Marzenę, które wczoraj mnie zdopingowały do założenia wątku

Moja przygoda z ziemią zaczęła się dobrych parę lat temu. Przeprowadziłam się „tam gdzie wróble zawracają” i zaczęłam ogarniać i „oswajać” to co zastałam. Nie tak od razu…. To były takie nieśmiałe pierwsze kroki wielkiej przygody. Nie było łatwo z wielu powodów….. ale większość powodów to temat na inną bajkę .

Pierwsze rabatki z kwiatami, które przynosiłam od znajomych, już dawno nie istnieją. Wtedy nie miałam pojęcia nawet jak się nazywają te rośliny. Teraz jest już lepiej, choć do nazewnictwa odmian niespecjalnie przywiązuję wagę.
Podoba mi się styl naturalny, on też chyba najbardziej pasuje do mojej wiekowej chałupki
Okiełznanie całości zajmie mi pewnie jeszcze kilka lat, bo dysponuję niewielkimi zasobami ludzkimi i takimi też nakładami finansowymi, jednak wychodzę na prostą. Teraz pozostaje mądre przemyślenie nasadzeń, bo z tym u mnie różnie. Gdybym była taka mądra 10 lat temu, ogród byłby inny, bardziej przemyślany i na pewno duuużo starszy.

Ukryty we mnie buntownik nie znosił też bieli i wszelkich form strzyżonych w ogrodzie. Z wiekiem chyba złagodniałam , bo i biel się pojawiła, a za sprawą Ogrodowiska będą obwódki z bukszpanu. Kolejną zasługą tego forum, to zakup roślin w ilości większej niż jedna sztuka. Teraz jak sobie przypominam pytania sprzedawców ile sztuk – a ja wtedy ze zdziwieniem odpowiadałam – jedną, śmiać mi się chce
W ubiegłym roku w kilku miejscach wykarczowałam chore, „przeszkadzające” krzewy i drzewa. Zrobiło się pusto. Mam kilka pomysłów, będę więc prosiła o doradztwo

Na początek kilka "'świeżych" zdjęć. Reszta chyba w uszkodzonym komputerze



Zdjęcia nie najlepszej jakości. Trochę też bałaganu niestety
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
agniecha973 16:52, 30 mar 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
O! Jest w końcu wątek agi pe. Opowiadaj i pokazuj.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
hanka_andrus 18:05, 30 mar 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Pergola w cieniu brzozy! Wiklinowy płotek! Już mi się podoba! Pozdrawiam!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monteverde 18:45, 30 mar 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Agape śmiało pokazuj swój raj chętnie obejrzymy
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
aga_pe 22:49, 30 mar 2012


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
oj ...skasowałam posta
Córka pyta, czy ogrodowiskową chorobę można leczyć
Przedstawię kilka moich planów z zapytaniem, czy są to trafione pomysły

Tu szopka sąsiada - do osłonięcia. Myślałam o serbach, ale nie wiem czy wytrzymają wiosenny nadmiar wody. Jest tu wtedy mokradło



Następny widok do osłonięcia. Jesienią sporo tu wykarczowałam i trochę tu smutno. W planach do posadzenia brzozy



Żywy szałas synka. Do poprawienia mocowania gałęzi na wierzchołku
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
aga_pe 22:57, 30 mar 2012


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292


Tu również sporo pracy. Darń do zerwania. Przyczepa kory już czeka. Po łuku będzie obwódka z bukszpanu, między nim a sosną himalajską będą rododendrony. Czy coś tam jeszcze? Może trawy?



Tu dosadzone będą hortensje. Są już trawy, jednak na razie maleńkie
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
aga_pe 23:00, 30 mar 2012


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
a to mój pomocnik
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Madzenka 23:25, 30 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Aga całkiem sporo już zrobiłaś. A zmiany są fascynujace, uwielbiamy ogladać przed i po
Na chorobę zakupów po 1 szt niemal wszyscy chorowali i ta jest uleczalna ale wirus ogrodowiskowy jest nieuleczalny i silnie zaraźliwy
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Marta 23:30, 30 mar 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Marzena2007 napisał(a)
Aga całkiem sporo już zrobiłaś. A zmiany są fascynujace, uwielbiamy ogladać przed i po
Na chorobę zakupów po 1 szt niemal wszyscy chorowali i ta jest uleczalna ale wirus ogrodowiskowy jest nieuleczalny i silnie zaraźliwy


Witam nową ogrodniczkę. Zgadzam się z Marzeną w 100% -Ogrodowisko uzależnia Pozdrawiam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
aga_pe 23:46, 30 mar 2012


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
oj wiem, że uzależnia, bo ja już przesiaduję tu od ubiegłego roku

Witam wszystkie Panie
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies