Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pobojowisko czas zmian

Pokaż wątki Pokaż posty

Pobojowisko czas zmian

mira68 08:24, 17 kwi 2012


Dołączył: 28 paź 2011
Posty: 649
Poradżcie jak na tej wysepce zrobić zawijas z bukszpanu ?
____________________
Mira - Pobojowisko czas zmian
popcorn 09:01, 17 kwi 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
mira68 napisał(a)
co dalej





Mireczko!
Ja tu widzę 2 wyjścia:

1/świerk zostaje, wyspa znika. Ślicznie usuwasz wszystkie rośliny z wyspy, równacie teren, nawozicie i zakładacie nowy trawnik. O który mocno trzeba będzie dbać żeby rósł pod tym świerkiem.

2/opcja 2ga, lepsza moim zdaniem: świerk wycinacie do zera, usuwacie korzenie, wyspa znika. Wszystko równacie ślicznie i zakładacie trawnik, który będzie rósł bo nie będzie zacieniany

Stożkowe bukszpany posadziłabym jak stoją, wyodrębniłabym jednak pas szerokości 50-60 cm i w nim sadziła, a resztę obsiała. Tak żeby bukszpany nie rosły w trawniku.

Wzdłuż płotu aż się prosi o szpaler choćby tuje szmaragdów - nie będziecie się od tamtej strony zasłaniać?
A jeszcze lepiej - żywopłot z cisów
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:06, 17 kwi 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
mira68 napisał(a)
Poradżcie jak na tej wysepce zrobić zawijas z bukszpanu ?


Mireczko tutaj wyrzuciłabym zdecydowanie ten plastikowy rollborder i rozłożyła żwirek na całej rabacie - aż do chodznika. Tak bie wygląda dobrze, chociaż roślinki i żwirek ładny...

A masz bukszpany na zawijasik?
Ja bym posadziła niską obwódkę bukszpanową wzdłuż chodnika. Zawijasik się zawija wokół drzewka na pniu zwykle - tu ewentualnie mógłby wyglądać jak narysowałam, ale jukę musiałabyś przesadzić...
Myślę że ważniejsze jest ujednolicenie tej rabaty - tj rollborder out i żwirek wszędzie. Albo żwirek znika i na całości kora.

____________________
Mój nowy ogródek
mira68 09:08, 17 kwi 2012


Dołączył: 28 paź 2011
Posty: 649
Karolino dziękuję kończe sprzątanie i cały dzień w ogrodzie dziś nie ide do pracy to można działać Karolino a jak byś widziała na tej rabacie tuż przy murku zawijas bukszpanowy mam kupione 50 sadzonek bukszpanowych
____________________
Mira - Pobojowisko czas zmian
mira68 09:10, 17 kwi 2012


Dołączył: 28 paź 2011
Posty: 649
dzięki dzięki dzieki jesteś wielka
____________________
Mira - Pobojowisko czas zmian
abiko 10:39, 17 kwi 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Mira Karolina ma rację, rollborder wyrzuć, i żwirek do kostki. Zawijasek może iść jeszcze od drzewka na pierszym planie, a dalej wzdłuż krawędzi kostki. A nie chcesz całkiem pozbyć się żwirku w tym miejscu a dać samą korę? Byłaby fajna rabata.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 10:39, 17 kwi 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
mira68 napisał(a)
Karolino dziękuję kończe sprzątanie i cały dzień w ogrodzie dziś nie ide do pracy to można działać Karolino a jak byś widziała na tej rabacie tuż przy murku zawijas bukszpanowy mam kupione 50 sadzonek bukszpanowych
duże te sadzonki? ile wchodzi na metr?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 10:41, 17 kwi 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
popcarol napisał(a)

co dalej





Mireczko!
Ja tu widzę 2 wyjścia:

1/świerk zostaje, wyspa znika. Ślicznie usuwasz wszystkie rośliny z wyspy, równacie teren, nawozicie i zakładacie nowy trawnik. O który mocno trzeba będzie dbać żeby rósł pod tym świerkiem.


Jak dla mnie ta lepsza Nie wydaje mi się, że ktoś zetnie takie piękne drzewo.
Wyspa do likwidacji. W koło drzewa może cos jak z realizacji Danusi, chosty jako obwódka? Zobacz Ogród z brzozami Danusi.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Milka 10:48, 17 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
No i jestem dobrze, ze na razie 11 stron, to przejrzałam wszystko
Zakupy stożkowe świetne - rady dostałaś doskonałe
Świerka absolutnie nie usuwaj, to zbrodnia! przekop ziemię, dodaj jakiejś uszlachetnionej, torfu i posadź hosty i tiarelki i liriope lubią półcień, urosną nie ma obaw, u mnie mają się świetnie a drzewa mam większe; zrób taki kwadrat wokół świerka i tam posadzisz
Donice z hortensjami świetnie wyglądają resztę będę podglądać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
mira68 17:25, 17 kwi 2012


Dołączył: 28 paź 2011
Posty: 649
Dzisiejsze prace Może coś zmienić . Rady mile widziane




















____________________
Mira - Pobojowisko czas zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies