Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 13:02, 10 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzień dobry

Fundamenty się robią. Działki są dwie, w sumie 2200 metrów kwadratowych. Piękna okolica. Zakochałam się od razu. Dom będzie niedługo. Ogród też. Zapraszam





____________________
Mój nowy ogródek
yolka 13:58, 10 maj 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Witam sie w nowym wątku
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
popcorn 14:34, 10 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cześć Jola

Parę zdjęć jeszcze





Tu po wkopaniu piwniczki



Teraz wygląda nawet gorzej
____________________
Mój nowy ogródek
Gocha 15:14, 10 maj 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Cześć Karola. Jak zobaczyłam tytuł wątku nowego to od razu pomyslałam o Tobie. Cały czas zagladam do Ciebie i mocno trzymam kciuki i kibicuję. A gdzie Ty masz tę piwniczkę ? na swojej nowej działce ? A jakie śliweczki apetyczne . Mam nadzieje że zostały . Buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Krys 18:12, 10 maj 2019


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
haha nowy wątek, będzie pięknie
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Wiolka5_7 18:38, 10 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20254
Witam się
Cały czas podczytuję Twój wątek i cieszę się,że wszystko Ci się ułożyło po wszystkich zawirowaniach i przeszkodach

Jesteś niesamowita, życzę Ci powodzenia w nowym etapie życia
Będę podglądać Twoje zmagania z budową domu i ogrodu
Projekt domu extra wybrałaś,ogród też pewnie będzie piękny
Pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
popcorn 19:16, 10 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gosia, Wiola, Krysia, dziękuję

Tak, piwniczka tam w stoku, na zdjęciu z koleinami na końcu kolein hehe

Też się cieszę że wyszło jak wyszło, trzeba było wsiąść się w garść dużo wcześniej. No ale ...


Na działce demolka mega. Robią drogę. Ostatecznie podbudowa jak radziła Jola (kocham Was!!!) 40 cm. Za kwotę 4200 zł. Jedna trzecia oryginalnej, a i tak dużo za pół dnia korytowania, wsypanie piachu i żwiru i ubicia. Też chcę mieć taką pracę żeby ktoś tak płacił heh. No cóż.

Śliwka jedną została. Czereśnia. Orzech włoski i laskowy. Resztę wycięłam i pan który wycinał drewno sobie zabrał. W piwniczce nadal woda, nie wiem czy ostatecznie nie trzeba będzie jej podnieść heh. A na pewno wybrać ziemię sprzed niej żeby udrożnić odpływ grawitacyjnie, bo na razie jest tak że woda spływa w kierunku piwniczki a nie odwrotnie...

Wykop gotowy, wyrównany, rano była akcja gdzie punkt zero, po konsultacji z kierbudem budynek ciut podniesiony żeby wody nie było. Nie wiem czy to się równa schodek czy dwa do domu hmmmm. No nic. Mają robić tak żeby było dobrze.

Drogę też już od razu zaczęli bo musi być gotowa zanim przyjedzie piasek... Heh żeby się wywrotki nie zakopały... A potem gruszka i pompa do betonu, ale wcześniej zbrojenia i instalacje, bo to płyta fundamentowa. Mam nadzieję że wszystko się uda.

Póki co weekend, zobaczymy jak pogoda i gdzieś pojedziemy z młodą

Miłego!!!
____________________
Mój nowy ogródek
AgataM 19:49, 10 maj 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj Trzymam kciuki za Twoje wszystkie plany Działka piękna
Pozdrawiam gorąco.....
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
popcorn 21:32, 10 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziękuję, Agato!

Parę ubiegłorocznych zdjęć





____________________
Mój nowy ogródek
Magda70 21:34, 11 maj 2019


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Ale fajnie....

zaznaczam sobie
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies