Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenie o...

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o...

22:14, 27 sie 2013
kasiula79 napisał(a)


nie narzekaj Anulka i wiem co mówię...okropna susza jest, pomimo tego ze leje wodę, a najgorsze jest to ze najbliższe 4 tygodnie tez ma być bez deszczu...masakra jakaś..

U nas padało wcześniej,moja działka bez gliny ale u mojej mamy na działce warzywnej przyblokowej glina,byłam tam wczoraj,skała to mało powiedziane...pomyślałam o ogrodach z gliniastą ziemią...
Nie patrzyłam ostatnio na pogodę,muszę podejrzeć
malgorzata_s... 22:13, 30 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Wpadam z rewizytą. Przepatrzyłam wątek i wymiękłam. Co za cudna przemiana. Porządek jak od linijki. Jestem zachwycona i będę wpadać. Pozdrawiam.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
kasiula79 23:00, 30 sie 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Wpadam z rewizytą. Przepatrzyłam wątek i wymiękłam. Co za cudna przemiana. Porządek jak od linijki. Jestem zachwycona i będę wpadać. Pozdrawiam.


Dziękuję Gosiu za miłe słowa.

Zapraszam, zapraszam - niedługo będą foty, bo "coś tam powsadzałam"
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
kasiula79 18:01, 04 wrz 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
oj przyznaję że zaniedbałam swój wątek - postaram się nadrobić zaległości...

jesień i kwitną wrzosy (taki jakiś byle jaki ten wrzosowy róż):





____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
19:44, 04 wrz 2013
A mi się podoba ten "taki jakiś byle jaki ten wrzosowy róż" Fajny masz ten wrzosowy rożek
Dziś pojechałam po wrzosy i wróciłam...z cebulami tulipanów i kalinami...
kasiula79 21:26, 04 wrz 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Anulka napisał(a)
A mi się podoba ten "taki jakiś byle jaki ten wrzosowy róż" Fajny masz ten wrzosowy rożek
Dziś pojechałam po wrzosy i wróciłam...z cebulami tulipanów i kalinami...


no tak Anulka też tak mam

a tulipany po raz pierwszy w tym roku będę sadzić - tylko czekam , bo podobno za wcześnie jeszcze i deszczu ciągle nie ma
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
08:03, 05 wrz 2013
Ja będę sadzić gdzieś za tydzień,dwa.Posadź je w koszykach,nie będziesz potem mieć problemu podczas wykopywania,obejdzie się bez szukania i kaleczenia cebul.
Miłego dnia
kasiula79 14:54, 05 wrz 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Anulka a trzeba koniecznie je wykopywać?

myślałam żeby je zostawić w ziemi
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
15:25, 05 wrz 2013
Nie nie trzeba ich wykopywać co rok.Ja swoje wykopuję co trzy lata bo słabiej zaczynają kwitnąć.Podsypuję wtedy w dołek kompostu i wsadzam w to samo miejsce lub upatruję inne Właśnie dziś dokupiłam następne cebule tulipanowe i troszkę przebiśniegów..
15:32, 05 wrz 2013
kasiula79 napisał(a)


no tak Anulka też tak mam

a tulipany po raz pierwszy w tym roku będę sadzić - tylko czekam , bo podobno za wcześnie jeszcze i deszczu ciągle nie ma

A przez chwilę zastanawiałam się po co czekasz za deszczem przy sadzeniu tulipanów..i teraz przypomniałam sobie,że masz glinę,ziemia twarda,problem z wykopaniem dołka..współczuję,bo wszystko związanie z deszczem przy takim podłożu.U mnie ziemia normalna i na dodatek padało w niedzielę przez pół dnia a potem całą noc..
A jakie tulipany kupiłaś ? Ja jeszcze dokupiłam czosnki karatawskie.Masz je ogrodzie? W tamtym roku posadziłam je po raz pierwszy,bardzo fajnie wyglądają na rabatach.Poluję jeszcze na te olbrzymie fioletowe czosnki..
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies