Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiatowe królestwo Eli

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiatowe królestwo Eli

arcobaleno 21:22, 16 kwi 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Ja też witam na forum serdecznie ! W planowaniu chyba nie jestem zbyt dobra bo sama borykam się z tym problemem, ale będę mocno kibicować w realizacji ogrodu marzeń
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
ElaK 12:19, 30 wrz 2015

Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 30
Witajcie po bardzo długiej przerwie. Mimo, że minęło bardzo dużo czasu to u mnie postępy nie są wcale wielkie. Dom już stoi, ale w środku nie jest jeszcze wykończony. Jest to zwykły, prosty domek, sąsiadujący z lasem.


Skoro jest dom, trzeba niebawem uporządkować teren i zintensyfikować prace nad ogrodem. Do tej pory starałam się powstrzymywać (chociaż bardzo ciężko było) bo niezbyt często tam bywam, a pozostawienie ogrodu bez opieki na kilka tygodni mogło by się skończyć fatalnie.

Trochę się działo w części warzywnej. Były własne ogórki, pomidory, marchewka, pietruszka, fasolka i cukinia. Doczekaliśmy się też kilku pierwszych jabłek. Niestety nie mam zdjęć bo gapa nie mam nawyku brania ze sobą aparatu.

Myślę że w najbliższym sezonie to nadrobię.

Melduję również, że czasu tego nie zmarnowałam. Intensywnie studiowałam Ogrodowisko. Znalazłam tu mnóstwo inspiracji. Teraz pozostaje stopniowo wcielać je w życie.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1735-kwiatowe-krolestwo-eli
eluniak 12:32, 30 wrz 2015


Dołączył: 25 wrz 2015
Posty: 411
Witaj serdecznie piękny ten domek i las do okoła dużo prac przed tobą ale na pewno się uda trzymam kciuki
____________________
Ela-I znowu od początku
ElaK 12:35, 30 wrz 2015

Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 30
Pierwszą robatkę zaplanowałam albo przynajmniej tak mi się wydaje. Będę wdzięczna za wszelkie uwagi. Niestety talentu nie mam do rysowania więc projekt jaki jest każdy widzi

Kawałek gdzie z tyłu jest thuja Aurescens (cięta w ekran), przed nią róża Chopin, połączona z ciemnróżowymi jeżówkami i podsadzona berberysem Red Dream podpowiedziała mi Danusia - za co bardzo dziękuję

W tym roku posadziłam kawałek z Gracillimusami, Limelightami i Frosted curls (oczywiście inspiracja Ogrodowiskowa. Nie wiem tylko czy cała reszta będzie pasować. Projektowana jest rabata przed lasem dlatego starałam się dobierać rośliny, które nie zasłonią mi widoku.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1735-kwiatowe-krolestwo-eli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies