Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek z psem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek z psem

grupa_trzyma... 23:36, 20 kwi 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Widzę i cieszę się razem z Tobą! Gratulacje! Ja też miałam radochę, kiedy mi się udało...pomyśl jak będziemy skakać z radości kiedy i z ogrodami nam sie uda
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Beka 23:50, 20 kwi 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Widzę i cieszę się razem z Tobą! Gratulacje! Ja też miałam radochę, kiedy mi się udało...pomyśl jak będziemy skakać z radości kiedy i z ogrodami nam sie uda


Uda się jestem dobrej myśli. Z planem zeskanowanym się nie udało Gdzieś czytałam, że można zrobić zdjęcie i wrzucić.
____________________
Ogródek z psem
ewalm 01:39, 21 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627

gratuluję podpisu

skan rysunku jest lepszy od zdjęcia
jeśli zrobisz plan w skali 1:100 na kartce A4, zeskanujesz i wrzucisz to można to sobie wydrukować i wykorzystać jako podkład
zdjęcie zawsze zniekształca rysunek
nie wiem czemu ze skanem się nie udało ale może jeszcze spróbujesz?
(pamiętaj o podaniu skali i zaznaczeniu stron świata)
____________________
Ogródek na trzy lata
boguslaw_r_ 13:55, 23 kwi 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
bYŁEM SIĘ PRZYWITAĆ POZDRAWIAM.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Beka 23:57, 23 kwi 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
boguslaw_r_ napisał(a)
bYŁEM SIĘ PRZYWITAĆ POZDRAWIAM.

Dzięki. Miłe są takie wizyty. A ja zabiegana. Buszuję po ogrodach. A do tego jestem zwierzolubem i uwiebiam spacerki z psiakiem przy boku. Pozdrawiam
____________________
Ogródek z psem
Beka 22:47, 24 kwi 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
ewalm napisał(a)


Witaj, bardzo fajny jest ten placyk przed wejściem do domu, klimatyczny.
Podoba mi się pomysł z murem i lustrem. Ja zrobiłabym w dalszej części ogrodu okrągły placyk-trawnik obwiedziony cegłą, wykorzystując ten zakręcajacy fragment ścieżki. A cała reszta ogrodu obsadzona, bez trawy.


Witam wieczorową porą.
Brak zielonych roślin obnaża wszystkie niedoskonałości mojego ogródka i stąd chyba pomysł na te wielkie zmiany. Jeżeli dobrze rozumiem to proponujesz, aby powtórzyć okrągły placyka, miałby być to trawnik ale otoczony cegłą, takiej szerokości jak ścieżka. A może lepiej, żeby z tej ścieżki wyłonił się rząd kostek granitowych i taka byłaby obwódka? Ciekawa jestem Twojej opinii. Widzę, że lustro proponujesz tam gdzie ja je widziałam. Dziękuję za pomysł. Czyli nie rewolucja a lifting. Czemu nie. Dzięki. B.



Tak, właśnie tak, okragły trawnikowy placyk otoczny wyraźnym obrzeżem. Wyłonił się rząd kostek granitowych...? Nie jestem pewna czy rozumiem o co chodzi, ale to jaka byłaby obwódka i z czego to już raczej kwestia Twojego gustu, a myslę że masz wyrobiony, sądząc po podjeździe. Powinna być w każdym razie (w mojej wizji wyraźna - nie jeden rząd kostki granitowej, tylko coś szerokości obecnej ściezki dookoła trawnika).
Powtórzyłabym też więcej bukszpanowych kul wzdłuz prawej strony, róznych rozmiarów, bez żadnych stożków
Baardzo starannie trzeba przemyslec co by było posadzone i widoczne na tle muru, bo tam się kończy oś widokowa - to będzie najważniejsze i najbardziej charakterystyczne miejsce Twojego ogrodu. I powinno byc to coś całorocznie trwałego, a więc nie bylina tylko krzew - może byc albo taki, który w wersji bezlistnej ma ciekawy pokrój (mocny, klarowny zarys gałezi), albo na przykład grupa zimozielonych stożków - jedynych stożków w całym ogrodzie, a wszędzie indziej tylko zimozielone kule, latem ubrane w krzewy liściaste i byliny kwitnące.
Tak bym to widziała:





Witaj Ewo
Cały czas Twój pomysł we mnie pracuje. Wprawdzie zmieniłaś moją pierwotna koncepcję ale to dobrze, bo z tą czuję się lepiej.
Podobają mi się Twoje rysunki. Jak je robisz? Gdybym tę umiejętność posiadła byłoby mi łatwiej. A na razie proszę Cię o pomoc. Jestem na etapie projektu nie roślin. Jak się z tym uporam zabiorę się za rośliny.
Napiszę co sie pojawiło od ostatniej wizyty. Pojawił się pomysł aby na końcu tej ściany, gdzie Ty proponujesz dwa stożki zbudować placyk na, który przeniesiemy stoł z krzeslami. kiedyś być może zadaszymy to miejsce i osłonimy od wiatru. Zaraz to sprobuję wrzucić ze zdjęcia, bo skan nijak nie chce wejsć.
____________________
Ogródek z psem
Beka 23:02, 24 kwi 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138

To jest tak jak jest teraz.Tam gdzie są krzaczory ( po lewej stronie rysunku) będzie stał mur. On da nam większe poczucie intymności i zamknie perspektywę. Patrząc an mur po prawej stronie (gdzie półsłowo TRAW) zrodziła sie koncepcja, aby był placyk na który przeniesiemy stół z krzesłami. Jest to miejsce najbardziej słoneczne praktycznie od rana do wieczora.
____________________
Ogródek z psem
Beka 23:22, 24 kwi 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138

Ten nowy placyk zaznaczyłam jako prostokątny. Jeżekli ktoś ma jakiś pomysł to jestem otwarta.
____________________
Ogródek z psem
Beka 23:26, 24 kwi 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
No teraz widzę, ze totalnie namieszałam. Po prostu każdy rysunek jest od innej strony.
Wstawię jeszcze raz ten pierwszy, na którym jest sytuacja aktu alna, bo on służy do ogólnej orientacji.
____________________
Ogródek z psem
ewalm 23:40, 24 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
to może placyk wciąć w to koło trawnikowe?
a na murze powiesić latarnię, taki kinkiet ogrodowy przy placyku
(rysuję w Paincie, tak chyba najszybciej można coś pokazać, co ciężko opisać)


____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies