Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na Cedrowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Cedrowej

anieszka 20:21, 23 kwi 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
A to cudo w powiększeniu, może ktoś wie co to za motyl ? , bo mój atlas go nie ogarnia
____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
anieszka 23:03, 25 kwi 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
bogumila_bienko napisał(a)
Przyszłam się przywitać.Serdecznie pozdrawiam.


Witam cię również bardzo serdecznie i zapraszam częściej
____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
justi 23:06, 25 kwi 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
anieszko działałaś w weekend szpadelkiem?
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Gardenarium 23:07, 25 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
anieszka napisał(a)

Ładnie się zieleni i ładna okolica.

Na jęzorze koło brzozy myślałaś o posadzeniu punktów wyższych? Nawet miskantów kilka fajnie by wyglądało.



A myślisz Danusiu aby posadzić je od strony płotu, czy na łuku od brzozy?


Na tym wysuniętym cyplu, co wchodzi w trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:12, 25 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
anieszka napisał(a)

A to cudo w powiększeniu, może ktoś wie co to za motyl ? , bo mój atlas go nie ogarnia


Myślę, że to ten a nazywa się Euchloe crameri

Zdjęcia tego motyla

Wyczytałam, że obecnie powszechnie przyjmuje się, że istnieją dwa wizualnie identyczne gatunki. Euchloe crameri w Europie Zachodniej i Euchloe ausonides w Europie Wschodniej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anieszka 23:34, 25 kwi 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
justi napisał(a)
anieszko działałaś w weekend szpadelkiem?


Oj działałam działałam
Na razie jedno kółko obrobiłam, ale mam nadzieję że uda mi się w miarę szybko ogarnąć resztę. Najbardziej jestem zadowolona z dosadzenia 10szt białych Rh, wystawienia donic przed dom, które wcześniej pomalowałam i wsadzenia w nie kwitnących hortensji. Aż dzisiaj sąsiad się zatrzymał i z uśmiechem zauważył że ruszyłam na całego
Muszę jeszcze posiać dużo trawy, ale czekam na ekipę od ogrodzenia,jak już zamątują, będę mogła dalej działać
____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
anieszka 23:38, 25 kwi 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Gardenarium napisał(a)


A to cudo w powiększeniu, może ktoś wie co to za motyl ? , bo mój atlas go nie ogarnia


Myślę, że to ten a nazywa się Euchloe crameri

Zdjęcia tego motyla

Wyczytałam, że obecnie powszechnie przyjmuje się, że istnieją dwa wizualnie identyczne gatunki. Euchloe crameri w Europie Zachodniej i Euchloe ausonides w Europie Wschodniej.


Dziękuję bardzo Danusiu za info
Jeszcze takiego cuda nie miałam w moim ogrodzie, chociaż w zeszłym roku przyleciało takie coś małe- jak koliber i identycznie machało skrzydełkami. Póżniej wyczytałam że to gatunek ćmy dziennej - rewelacja, chyba zacznę fotografować motyle i nie tylko - na domu mam 5 gniazd ptaków i codzienny poranek jest jak balsam na serce, tak pięknie śpiewają
____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
justi 20:24, 26 kwi 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Miały być zdjęcia frontu.... ale poczekamy.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
anieszka 22:32, 26 kwi 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Będą, będą ate teraz jestem w pracy a panowie od ogrodzenia skończyli jak już mnie nie było w domu Ale na pewno w jutro się pochwalę
____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
anieszka 10:41, 10 maj 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Witam po długiej przerwie ale wpadłam w wir pracy i nie miałam kiedy wkleić fotek
Obiecuję poprawę
Tradycyjnie wklejam moich mieszkańców których uwielbiam w moim ogrodzie


Nie mogłam się im oprzeć

____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies