Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kręgi na trawie, czarcie kręgi

Pokaż wątki Pokaż posty

Kręgi na trawie, czarcie kręgi

airpoznan 20:54, 20 kwi 2012

Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 3
Po zimie było ok. Trawnik wyglądał normalnie. Tydzień temy zrobiłem wertykulację, 2 dni temu areację.
Wczoraj posiałem nawóz długo działający 5-6 miesięcy. Obficie podlałem i widać kręgi zamieszczę linki do fotek. Proszę o opinię i radę. Z góry dziękuję.






kolor kręgów biały.

Juzia 21:03, 20 kwi 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
Ufo
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
airpoznan 21:12, 20 kwi 2012

Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 3
Bardzo bym chciał brak zmartwień tylko błękitny 24 nad domem
Gardenarium 21:15, 20 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Powody mogą być takie:

albo "czarcie kręgi" - czyli wyjdą grzyby bo miałeś np w ziemi kawałki drewna, obserwuj to miejsce

Czarcie kręgi wyglądają tak

czy w środku tych kręgów masz zraszacze, bo jeśli masz to sprawdź ich pracę. Mogły podlewać a miały taki właśnie zasięg

albo rozsypałeś tak nawóz (może worek był dziurawy) i spaliłeś trawnik.

W tej chwili takie przyczyny mi przyszły do głowy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:21, 20 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lepsze zdjęcia czarcich kręgów na angielskiej stronie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:23, 20 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A tutaj zupełnie podobne zdjęcie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
airpoznan 21:38, 20 kwi 2012

Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 3
Nie mam zraszaczy, a nawóz siałem siewnikiem otoczkowany jest więc raczej jego działanie będzie znacznie spowolnione. Nawet jak bym wysypał to koleś z firmy scotts zapewniał że nic się nie stanie i trawa nie ulegnie spaleniu. Nie wiem czy czasem nie zrobić roztworu topsinu i nie spryskać całego trawnika ze szczególnym uwzględnieniem miejsc gdzie są owe objawy. Jeżeli to owe czarcie kręgi to środek grzybowy powinien chyba pomóc ale nie mam pewności czy to jest to.
Nie wiem tylko jaki roztwór Topsinu zastosować.
Gardenarium 15:50, 21 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czarcie kręgi z grzybów kapeluszowych powstają jeśli w glebie pozostały jakieś kawałki drewna czy innych nie rozłożonych resztek organicznych.

Wzmaga się gdy trawnik był zaniedbany w nawożeniu i pielęgnacji (mocno zafilcowany) i zagłodzony.
Należy systematycznie nawozić trawnik i go nawadniać ale głęboko i z przerwami, niż często a płytko.
Stosować wertykulację i aerację, żeby nie dopuścić do mocnego zafilcowania.

Metody zwalczania są tutaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies