Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dla odmiany czas na zmiany...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dla odmiany czas na zmiany...

beta 23:21, 22 kwi 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Gardenarium napisał(a)
Trzeba siąść na tarasie, a w okolice hardkorowego budyneczku ustawić facetów z grabiami do góry, którzy będą imitować drzewa i zobaczyć w jakiej odległości posadzić świerki żeby dobrze zasłoniło.
Można walnąć też wcześniej drzewo liściaste np tulipanowca na 2.5 metrowym pniu dodatkowo, wtedy z okien na piętrze nie będzie widać.


Danusiu -rozbrajasz mnie -"facetów z grabiami do góry"
ja chyba jakąś głupawkę dostałam, przepraszam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 23:33, 22 kwi 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
to może wkleję sąsiedztwo jakie mają te szopki, może będzie łatwiej



widok od strony tarasu -tył domu, obracamy się przez lewe ramię , na ostatnim zdjęciu w rogu widać bramkę, ktra jest przy szopkach
dodam że nie jest to wejście na posesje a jedynie "łącznik" między mną a moimi rodzicami

brama na posesję widoczna na 4 zdjęciu (ogrodzenie od frontu do wymiany w bliżej nie określonej przyszłości)
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Gardenarium 23:37, 22 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
beta napisał(a)

Trzeba siąść na tarasie, a w okolice hardkorowego budyneczku ustawić facetów z grabiami do góry, którzy będą imitować drzewa i zobaczyć w jakiej odległości posadzić świerki żeby dobrze zasłoniło.
Można walnąć też wcześniej drzewo liściaste np tulipanowca na 2.5 metrowym pniu dodatkowo, wtedy z okien na piętrze nie będzie widać.


Danusiu -rozbrajasz mnie -"facetów z grabiami do góry"
ja chyba jakąś głupawkę dostałam, przepraszam


Grabie w dłoń i udają wysokie drzewa, u mnie tak chłopaki latali po ulicy a ja wyglądałam z okna kuchni, żeby pozasłaniać co trzeba. Wtedy wiesz czy miejsce dla drzewa jest dobre. Z dużym drzewem ciężko latać po działce i przymierzać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Juzia 07:52, 23 kwi 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38607
Świerki bardziej by pasowały, ale tuje mniej miejsca zajmują.

Ja głosuję za świerkami serbskimi
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
beta 07:57, 23 kwi 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
ok. dziś szukam ochotników, grabie w dłoń i udajemy drzewa

bardziej skłaniam się nad tujami, a to z tego powodu, że kupiłem je wcześniej bo małż miał 'wizję", ale teraz nie jesteśmy przekonani, więc można je przesadzić pod szopkę,
a z tym tulipanowcem to fajny pomysł

dziękuję Danusiu
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 08:02, 23 kwi 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
a myślicie że na całej długości dwóch szopek te drzewka?
bo może z tej strony gdzie widać te trzy drzewka przy siatce wsadzić jakieś liściaste?
skłaniam się nad wykopaniem tej większej tujki-wygląda na chorą, w tamtym roku była przesadzana z innego miejsca, nie jestem z nią związana emocjonalnie, choć każdej roślinki mi szkoda
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 08:07, 23 kwi 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Witaj Juziu
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 08:12, 23 kwi 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
mam jeszcze sadzonki zwykłych świerków-"chionek" w tym 4 srebrne, ale pomyslałam sobie żeby je powsadzać przy ogrodzeniu do tych wyzszych choinek , które już tam są, w te "dziury"
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 14:33, 23 kwi 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
oglądając te zdjęcia dopiero teraz widzę jaki u mnie bajzel- wstyd mi...
ale od razu się tłumaczę- to drzewo widoczne na zdj. to opał i jest już w trakcie cięcia (następna dostawa będzie wyrzucana przy wjeździe-musiałam wybrać mniejsze zło, bo innej możliwości niestety ma ), bałagan za nim też zniknie, więc nie bedzie już aż tak szpetnie

trawa biebawem też urośnie-więc trochę kolorku

będę wdzięczna za kolejne sugestie

p.s mam nadzieję że mimo bałaganu ktoś jeszcze tu zajrzy
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Gardenarium 15:04, 23 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A może w takim razie jeszcze mapkę ogrodu z domem, tarasem i naniesioną szopką, oraz warzywnikiem?

Te szopkę można zasłonic "z przesunięciem" a nie pasem przechodzącym po całości, chciałam to narysować w paincie ale teraz nie mogę go znaleźć. Brak opcji na pasku, a już korzystałam o matko gdzie on jest?

Zaraz to narysuję
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies