Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród do poprawki :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do poprawki :)

ewalm 14:35, 24 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
To jak miałby być nowy buk, a to by była rabata wyżwirowana, jak ta świerkowa, to może lepiej w tym miejscy przy rynnie dać jakąś wysoką trawę, a małego buczka gdzie indziej? On jest szczepiony tak niziutko?
No, Danusia też napisała "bardziej masywną figurę".
Mnie by się najbardziej podobało, jakby tam były powtórzone niektóre gatunki z rabaty przy podjeździe, jako małe stożki, ale hmm, co dać na ten największy? Może świerk 'Cupressina',jakbyś spory egzemplarz dostała, bo on wolno rośnie, co ogólnie jest zaletą, ale nie wtedy, kiedy się startuje ze zbyt niskiego poziomu. Albo może tam serbski 'Nana' by wszedł i w przyszłości do lekkiego strzyżenia?
Kurcze, nie wiem, może Szefowa się odezwie.
I do stożków dorzucić trawy, i przy podjeździe troszkę też, tylko niedużo i niewysokie, a przy domu więcej i wyraziste, np. jakis miskant wyprostowany przy rynnie, tak, żeby z patrząc z tarasu wychylał się zza rogu. Tak by pasowało?
____________________
Ogródek na trzy lata
Linka 19:10, 24 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Czyli Ewcia lepiej na rynnie trawa? a dlaczego nie buk? Mój buk to wersja pendula i jest chyba szczepiony w kilku miejscach a przynajmniej ja tak to widzę, nie ma wyrażnego przzewodnika i najchetniej to on by sie czołgał po ziemi gdyby nie patyk
Bardzo podoba mi sie Twoja propozycja - z prawej str bryła a potem zmniejszające sie nasadzenia w lewo, i ten buk na rynnie też mnie przekonał. Problem może byc z ta bryłą, musze poszukać dostępnych takich odpowiednich roślin, które z jednej strony nie będą zbyt ekspansywne a z drugiej juz nie takie małe żeby efekt był widoczny .
Potrzebuję teraz unaocznić przestrzennie tą rabatę
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 19:21, 24 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Taki bedny jest ten mój buk więc jakos nie widze jego przyszłości na tej rabacie
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
EwaG 19:32, 24 kwi 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Linka napisał(a)
Taki bedny jest ten mój buk więc jakos nie widze jego przyszłości na tej rabacie

A czy na tę rabatę nie spada śnieg? Może dlatego wygląda jak skrzywdzony przez los.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Linka 19:39, 24 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
EwaG napisał(a)

Taki bedny jest ten mój buk więc jakos nie widze jego przyszłości na tej rabacie

A czy na tę rabatę nie spada śnieg? Może dlatego wygląda jak skrzywdzony przez los.


Właśnie mąż mi podpowiada że raczej rzadko od południowej strony mamy zjazdy śniegu, a także dach jest mocno wysunięty i lawina omijałby buka. Ewo myślę, że on ma słaby pieniek a długie i ciężkie przyrosty i to one go ciągną do dołu, zresztą u niego nie widze pnia i szczepienia w pewym miejscy tylko ma gałązki na różnych wyskościch
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
EwaG 19:46, 24 kwi 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
A może to odm. zwisająca 'Pendula'?
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Linka 19:53, 24 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
tak tak Ewo to pendula ale jakoś nisko zaczęła juz sie zwieszać?
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
ewalm 20:59, 24 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
nie to, że z trawą lepiej, inaczej po prostu - buk też może być

'Purpurea Pendula' to taka kopiasta jest sama z siebie, trzeba podtrzymywac przewodnik, żeby wyprowadzić wyższe drzewko, chyba że od razu jest zaszczepiony na wyższym pniu, ale ten nie jest

lepszy byłby "Purple Fontain" prawdę mówiąc, bo jest zwisający ale kolumnowy
____________________
Ogródek na trzy lata
Linka 21:15, 24 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Posprawdzałam troche iglaków o zwartym pokroju a do tego niezbyt wybujałych wzrostowo i co znalazłam:
- świerk pospolity Will Zwerg,
- świerk kłujący Iseli Fastigiate,
- świerk serbski Nana,
- świerk pospolity Cupressina.
Tylko który będzie dobry przed okna i utrzyma formę? Jedynie sprawdzone mam świerki białe
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 21:28, 24 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
ewalm napisał(a)
nie to, że z trawą lepiej, inaczej po prostu - buk też może być

'Purpurea Pendula' to taka kopiasta jest sama z siebie, trzeba podtrzymywac przewodnik, żeby wyprowadzić wyższe drzewko, chyba że od razu jest zaszczepiony na wyższym pniu, ale ten nie jest

lepszy byłby "Purple Fontain" prawdę mówiąc, bo jest zwisający ale kolumnowy



Tak zgaadzam się że Pendula robi kopę i wypadnie z rabaty, popytałam w okolicy i myślę ze Fountain mogę zdobyć ok 2 metrowy ( mężowi się podoba ) tylko czy będzie pasował do zwirowej? Twój pierwszy rysunek podoba mi się i jestem zgodna na tego buka tylko nie wiem jak to połączyć w całość,........ z prawej świerk czy dwa większe, stożkowe owiane cienkimi trawkami np miskantami?, dołem coś niższego , wypełniającego np inne trawki? tylko jak by to miało przejśc w lewo do buka i dalej do końca rabaty?
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies