Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród do poprawki :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do poprawki :)

Linka 22:39, 23 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Witam i ja w wątku projektowym. Ponad rok prowadzę wątek ogrodowy jednak teraz kiedy zmuszona jestem do odnowy trawnika postanowiłam przy tej okazji skorygować rabaty a sama im więcej kombinuję, tym gorzej mi to wychodzi. Dlatego liczę na Waszą pomoc i wsparcie
Załączę poniżej plan działki z istniejącymi liniami i szkieletem ogrodu i pokaże kilka zdjęć z ostatnich zmian ( pewno nie do końca udanych ).

Najbardziej mi zależy na zrobieniu rabaty frontowej pod oknami oraz planuję zrobić utwardzony plac na meble ogrodowe w przybliżonych wymiarach 3 x 3,5m i nijak nie umiem go umiejscowić na działce a tym bardziej połączyć z łukami i falami rabat. Placyk ten chciałam umieścić w lewej , górnej części działki.
Poniżej plan 1:100 tej części z tarasem
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 23:00, 23 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Jeśli chodzi o rabate pod oknami to ma ona wystawę południową i słońce utrzymuje sie tam przez więkssza częśc dnia, mimo że rabata na wzniesieniu to osłoniona od wiatru. W tej chcwili rośnie tam buk czarwony podsadzony berberysem dwóch odmian ( niestety niekorzystne dla niego stanowisko - liście ulegają poparzeniu słońcem - odmianaa Aurea, natomiast Tiny Gold lepiej znosi to miejsce). zastanawiam się tylko czy zostawić buka ? Początkowo planowalam posadzić tam hortensje , oczywiście ogrodowiskowe Limelight tylko nie wiem czy dadza radę?. Pod uwage brałam także trawy (Miskanty, Hakonechloa i Ophipogon) w towarzystwie jakichs figur bukszpanowych.
Najwazniejsze jednak że nie wiem jaki kształt ma mieć ta rabata


____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 23:08, 23 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Natomiast rabata naprzeciw tarasu została zrobiona w półkolu otoczonym bukszpanowymi kulkami i wypenionaa różami które na przeciągu wymarzają co roku, w centrum rabaty rośnie Catalpa, której nie planuję przesadzać i musi ona zostać, natomiast róze i kulki sa do przesadzenia.
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 23:13, 23 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910

____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 23:20, 23 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Kilka zdjeć z wiosny
widok z tarasu
wrzosowisko pod brzozą


____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Gardenarium 08:26, 24 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta rabatka z bukiem wydaje się malutka do całej powierzchni ogrodu. Ja bym ją pociągnęła aż do końca chodnika a zamiast buka dała bardziej masywną "figurę".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Linka 08:46, 24 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Gardenarium napisał(a)
Ta rabatka z bukiem wydaje się malutka do całej powierzchni ogrodu. Ja bym ją pociągnęła aż do końca chodnika a zamiast buka dała bardziej masywną "figurę".

Danuś , mam pytanie - mam możliwośc przesadzenia do siebie dużych kul bukszpanowych , no może bardziej jaja niż kule rosną u mojego wujka i mają ok. 1, 5 m wysokosci . Tak sobie myślę czy mogę je teraz przenoscić jeśli wogóle ? I czy mogłyby być na rabacie pod oknem otoczone mniejszymi, drobnymi kulkami?
A Daniusiu odnośnie kształtu tej rabaty? Tak wąsko? czy bardziej ją wykulkować w łuk? Od schodów do tarasu jest ok 5 m a taras ma 2,5 m czyli razem by wyszło 7 m dokońca chodnika
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
ewalm 10:51, 24 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
a nie myslałas Linko, żeby na tej rabacie pod oknami nawiązać trochę do tej rabaty świerkowej miedzy ścieżką a podjazdem. Zajrzałam do watku głównego trochę, no i wiem, nie lubisz jej, tej świerkowej, ale za to mąż ja lubi a to tez jest argument.
Bo teraz rabata ze świerczkami jest taka oderwana od reszty ogrodu, żwirowa i stonowana, a reszta kolorowa, liściasta, kulkowa. To może pod oknami też zrobić żwirową, tylko dłuższą, jak Danusia napisała - do końca tarasu? Ze stożkami , ale tez świerkowymi, i trawami i może z bukiem, ale przesunietym w lewo?
Męża nie dałoby się namówić na dodanie traw między świerkami? Może chociaż kostrzewy troszkę?





____________________
Ogródek na trzy lata
Linka 10:56, 24 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Hej Ewcia! Mąż to nie problem urobi się
No widzisz takiego świeżego spojrzenia mi potrzeba, nie zastanawiałam się nad tymi świerkami,dawno chciałam je podsadzić czymś tylko ktoś mnie zbił z tego pomysłu
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 11:05, 24 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Już Cię kocham za ten rysunek - podoba mi się to ustawienie... tylko ten buk to raczej musi byc nowy i sporo większy na tej rynnie bo mój to raczej w górę nie pociągnie
Zdecydowanie widze teraz że muszą to być duże bryły zimozielone , tylko co? świerki? żeby nawiązać do podjazu?
A jaki byłby Twój pomysł na te kule bukszpanowe ? Jak czytałas drugi wątek to tam była jeszcze moja spekulacja bonsai ale marnym - z jałowca
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies