Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

agata_ratajczak 20:46, 14 maj 2014

Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 6
Gardenarium napisał(a)
Pokaż zdjęcie trawnika, gdybanie nie jest moją mocną stroną, wolę zobaczyć "pacjenta".
oto nieszczęsny trawnik bardzo dziękuję za zainteresowanie!i chęć podpowiedzi i pomocy. Pozdrawiam
agata_ratajczak 20:47, 14 maj 2014

Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 6
Gardenarium napisał(a)
Pokaż zdjęcie trawnika, gdybanie nie jest moją mocną stroną, wolę zobaczyć "pacjenta".
oto nieszczęsny trawnik bardzo dziękuję za zainteresowanie!i chęć podpowiedzi i pomocy. Pozdrawiam
blackstork 22:15, 14 maj 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Gardenarium napisał(a)
Czas na kolejną dawkę, przeczytaj na worku ile wysiać powinieneś, ja sieję na "oko" bo mam wprawę.


Na worku jest napisane 5-6 kg/100m2, czy to jest dla pojedynczej dawki, czy na cały sezon?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
Manalena 23:54, 14 maj 2014


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Proszę podpowiedzcie mi w jaki sposób rozsiewacie nawóz- ja używam siewnika i juz drugi raz wychodzą mi paski. Czy nawozić na krzyż?
____________________
Ogród dla zapracowanych
Gardenarium 00:02, 15 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
blackstork napisał(a)


Na worku jest napisane 5-6 kg/100m2, czy to jest dla pojedynczej dawki, czy na cały sezon?


Dla pojedynczej dawki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:04, 15 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Manalena napisał(a)
Proszę podpowiedzcie mi w jaki sposób rozsiewacie nawóz- ja używam siewnika i juz drugi raz wychodzą mi paski. Czy nawozić na krzyż?


Siewnik ręczny (kręcioł) był tutaj pokazywany wcześniej, ale ja rozsiewam ręcznie, jakbym kury karmiła,
Inni sieją jak rolnik żyto na polu. Zamach i wyrzut, Nie nauczysz się z opisu jak siać, Siać trzeba równomiernie - patrząc jak spada nawóz. Siewnik na kółkach to chyba najgorszy sposób. Wolno i zawsze wyjdą paski.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:07, 15 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odnośnie spalonej trawy, teraz to tylko lanie wody i koszenie. Potem dopiero dalsze postępowanie zależy od tego jak będzie wyglądał trawnik.

Nawóz rozsypany po trawniku należy obficie podlać, aby się rozpuścił
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 05:04, 15 maj 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Gardenarium napisała:

.... ja rozsiewam ręcznie, jakbym kury karmiła,
Inni sieją jak rolnik żyto na polu. Zamach i wyrzut, Nie nauczysz się z opisu jak siać, Siać trzeba równomiernie - patrząc jak spada nawóz. Siewnik na kółkach to chyba najgorszy sposób. Wolno i zawsze wyjdą paski.


Są i tacy którzy robią to konewką z odpowiednią zawartością.


____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Manalena 07:46, 15 maj 2014


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Masz na myśli podlewanie rozpuszczonym nawozem?






____________________
Ogród dla zapracowanych
agata_ratajczak 08:01, 15 maj 2014

Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 6
Gardenarium napisał(a)
Odnośnie spalonej trawy, teraz to tylko lanie wody i koszenie. Potem dopiero dalsze postępowanie zależy od tego jak będzie wyglądał trawnik.

Nawóz rozsypany po trawniku należy obficie podlać, aby się rozpuścił


Czyli tak jak podejrzewałam, spaliłam Dziękuję za potwierdzenie, jak odbije to pokażę i zapytam co dalej (jeśli odbije ) Miłego dnia wszystkim
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies