Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Postawić trawkę nad i...

Pokaż wątki Pokaż posty

Postawić trawkę nad i...

ana_art 19:42, 05 lis 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Sebek napisał(a)


Dziwne - w Katowicach dziś "prawielato" było Musiałem kurtkę ściągnąć, bo za ciepło
no pacz u nas też 17st masakra!!!!
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
baraga1904 20:37, 05 lis 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Marzena2007 napisał(a)
Nie kuś się na żółte róże Połącz budyniowe z bladymi różowymi



...to był żarcik Madzen...wiecie co czuję do żółtych
baraga1904 20:40, 05 lis 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Sebek napisał(a)


Dziwne - w Katowicach dziś "prawielato" było Musiałem kurtkę ściągnąć, bo za ciepło


...a widzisz Sebek...u mnie nie prawie tylko lato, za to z halnym w tle...ja po dwukrotnym złamaniu nogi mogę bez tv pogodę przepowiadac...
...ale Ty w mieście, między biurowcami drapaczami to pewnie nie poczules wiatru
baraga1904 20:42, 05 lis 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
ana_art napisał(a)
absolutnie popieram, ja mam zgrzyt z moimi żółtymi ale póki co daje im jeszcze szanse



...ja miałam po tulipanach...z różami nie zaryzykuję
ana_art 09:38, 06 lis 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
jesteś okropna!!!! Jak możesz tak pisać?
Czy masz jakąś obfitą dokumentacje zdjęciową, jakieś porady względem zielonego dachu? Przypuszczam, że sama i tak nie będę go robiła ale potrzebuje informacji, dużo informacji. Póki co wzmocniliśmy konstrukcje altany, zdjęliśmy poliwęglan który był pierwotnie zadaszeniem, zrobiliśmy kratownicę, wydeskowaliśmy, zrobiliśmy podwójną papę i czekamy na wiosnę...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
baraga1904 09:54, 06 lis 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
ana_art napisał(a)
jesteś okropna!!!! Jak możesz tak pisać?
Czy masz jakąś obfitą dokumentacje zdjęciową, jakieś porady względem zielonego dachu? Przypuszczam, że sama i tak nie będę go robiła ale potrzebuje informacji, dużo informacji. Póki co wzmocniliśmy konstrukcje altany, zdjęliśmy poliwęglan który był pierwotnie zadaszeniem, zrobiliśmy kratownicę, wydeskowaliśmy, zrobiliśmy podwójną papę i czekamy na wiosnę...


...tylko czasami
...co do dachu...jeśli spadek dachu jest większy niż 5 stopni należy przybic do deskowania łaty o zaokrąglonych krawędziach których zadaniem będzie ograniczanie zsowania się hummusu przy obfitych deszczach...następnie kilka warstw włókniny i folii...pierwsza to wloknina tak zwana drogowa o gęstości po 400 gr na metr przyklejone do połaci dachowej której zadaniem jest ochrona folii izolacyjnej przed uszkodzeniami od strony połaci dachu...i jest to częściowo izolacja termiczna...ta warstwa jest warstwą suchą...
...na to filia epdm jeśli spad jest pow 5 % przyklejone do warstwy włókniny, epdm można zastąpić dwuwarstwowe folia basenowa łączona na ciepło, o połowę tańsza od epdm
Na to wloknina o gęstości powyzej 400gr jeśli dach jest prosty wystarczy folia kubelkowa...ta wloknina ma za zadanie odprowadzanie nadmiaru wody ale i magazynowanie. Musi być przyklejone specjalnym klejem...
ostatnia warstwa to agrowłóknina o gęstości 120 gr/metr która izoluje ziemię od włókniny...ta warstwa również musi być przyklejone, żadnego wbija nią gwoździ bo nie będzie to szczelne...zewentualne wykończenie połaci dachowej zależy od charakteru dachu...np drenaz...

...uff...się rozpisałam...
baraga1904 09:54, 06 lis 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...Ana jak masz pytania to pisz, chętnie odpowiemy bo M teraz jest w domu wiec mam konsultanta
BusyBee 14:19, 06 lis 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
baraga1904 napisał(a)


No pięknie po prostu piszesz, że wstążki po podwórku fruwały u mnie jakoś się trzymały, ale były inne- takie jakby parciane- nie śliskie. Na przyszłość musimy korzystać z rady Sebka- najpierw sznureczek...albo gumeczka

Ja jeszcze nie wiązałam traw...ale chyba już czas...za gorąco im nie będzie
____________________
U BusyBee w ogródku...
Pszczelarnia 15:33, 06 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
baraga1904 napisał(a)


Nie umiem rozpoznać czegoś tegoś? Co to jest?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
baraga1904 16:44, 06 lis 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Pszczelarnia napisał(a)


Nie umiem rozpoznać czegoś tegoś? Co to jest?





...nie wiem Pszczolko rośnie jako krzak przed moim domem i bardzo ładnie się przebarwia jesienią
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies