Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Postawić trawkę nad i...

Pokaż wątki Pokaż posty

Postawić trawkę nad i...

baraga1904 20:31, 11 cze 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
agata19762 napisał(a)
witaj
ja też dopiero zaczynam w ogrodzie.......
dla mnie ta wiosna też jest pierwszą u siebie...
zatem tym bardziej będę Ci kibicować


Dziękuję za odwiedzinki Agato. Piękne piwonie. Miałam jedną ,ale syn mi skosił kosiarką Może kiedyś...
malgoska 20:31, 11 cze 2012


Dołączył: 11 cze 2012
Posty: 82
nie mam co pokazywać, może kiedyś
ok zmykam na swój wnętrzarski FM
____________________
ogrodniczek petliczek
Ginger 20:53, 11 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 692
A ta cudna wiśnia to dokładnie jaka, żebym wiedziała czego ewentualnie mam poszukiwać w szkółkach?
____________________
Dominika Nasz wspólny ogród
baraga1904 20:59, 11 cze 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
To wiśnia Umbraculifera. Jak planujesz miec ich więcej w ogrodzie to najlepiej kup tyle ile potrzebujesz z tej samej dostawy, bo potem trudno dokupic tą sama wysokośc szczepienia i kule się róznią wielkością. Ja chcę dokupic drugą ale u mnie w ogrodniczym mają tylko wyżej szczepiną i muszę czekac, albo upolowac gdzie indziej. Koszt u mnie to ok. 100 zł w zależności od wysokości więc tragedii nie ma...
Ginger 21:18, 11 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 692
No właśnie z planowaniem to u mnie kiepsko mówiłam sobie, że nie będzie kwiatków, a są . Po porażce z trawami powiedziałam, że nigdy więcej nie chcę traw ozdobnych a znów je mam hortensji nie chciałam a mam już 5 . I widzisz taki to ze mnie planista
____________________
Dominika Nasz wspólny ogród
Ginger 21:28, 11 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 692
Ty masz wiśnie Umbraculifera i mówisz o początku mój początek: wszystko co sadzę miało być zielonym do góry i na tym się kończyła moja wiedza ogrodowa , a z wiśni to tylko takie deserowe kojarzyłam
____________________
Dominika Nasz wspólny ogród
baraga1904 21:59, 11 cze 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Jeszcze parę lat temu nie miałam o niczym ( ogród , rośliny, choroby szkodniki!!) pojęcia - czarna magia! Mieszkałam w bloku i te rzeczy mnie nie interesowały. Własny dom i kawałek ziemi wszystko zmieniły. Wychodzę z założenia ze człowiek uczy sie całe zycie....a co do planu....mam go w głowie... i na paru kartkach....Na budowie domu nauczyłam się że wszystko musi by przemyślane żeby potem nie żałowac...i nie tracic kasy....Chociaz wiem, że pewnie tak jak w domu , lubię zmieniac i przestawiac, tak pewnie będzie tez w ogrodzie....Trzeba gonic króliczka.....

baraga1904 21:34, 18 cze 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Nie ma dnia bez Ogrodowiska...
Czytam, czytam, ciągle czytam... o pieknych ogrodach....marzę....
I nie zaglądam nawet na swój watek....
A tu prace remontowo - budowlane trwaja w najlepsze, więc bałagan coraz większy...
Buduje się wiata na samochód ( tak, tak....pomyłka budowlana nr 1 - garaż na jeden samochód przy dwóch samochodach w domu - dojazdy do pracy...)
Wymiana tarasu ( odpadły kafelki - wina mrozów tegorocznych??? któż to wie...jednak zdobic trzeba żeby ktoś nogi nie złamał - a co to znaczy doskonale wiem....
Jednak w tym całym ferworze urządzam wycieczkę do Kapisaów i mam nowe natchnienia...
I jak widze ten bałagan wszechogarniający na moim trawniku i wokół......mam doła...
Więc na pocieszenie wspomnienie wiosny...uwielbiam moje magnolie....szkoda że kwitną tylko chwilkę...
baraga1904 21:39, 18 cze 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
I wciąż nie mogę wgrac tego podpisu... na zielono...
baraga1904 21:59, 18 cze 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Małe zakupy U Kapisaów: Tulipanowiec amerykański Fastigiata....Z jednym kwitnącym ....tulipankiem....
i inne bibeloty..
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies