Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Czym nawozić trawnik- nawożenie trawnika zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Czym nawozić trawnik- nawożenie trawnika zamkn.

katiaxx 14:14, 06 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
a czy ktoś używał humusu do trawnika ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
gemciu83 17:53, 06 sie 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Masz na myśli ziemię kompostową np. z skoszonej trawy ?
Jeżeli tak to rozsypuj nie czekaj, jeżeli masz jej pod dostatkiem.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
waldek727 18:09, 06 sie 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Mój cały trawnik rośnie na humusie. Co roku wczesną wiosną po wertykulacji też rozprowadzam na nim cienką warstwę humusu. W czasie sezonu wegetacyjnego trzy razy robię oprysk wyciągiem z humusu który dodatkowo napowietrzam w celu namnożenia pożytecznych mikroorganizmów.
Właśnie w tej chwili Kasiu wybywam do ogródka aby rozprowadzić na trawniku przygotowane wcześniej kwasy humusowe zawarte w rosahumusie.
Humus to podstawa ogrodu, bogaty świat mikroorganizmów glebowych i grzybów mikoryzujących korzenie. Humus to jedyna substancja zawierająca w sobie wszystkie łatwo przyswajalne minerały potrzebne do życia roślinom. Zobacz ile już u mnie przygotowanego ,,czarnego złota".
Jak widzisz ja się bawię w ogrodnika a nie w chemika, dlatego rośliny potrafią mi się odwdzięczyć za to swoim pięknym i zdrowym wyglądem.

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
tkierzkowski 20:56, 06 sie 2014

Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 3
A czy ktoś z Was stosował mikoryzę do trawnika?
Kiedy i jak można ją stosować?
Jak szybko i jakie efekty udało się zaobserwować?
Czy stosowaliście ją w zamian za dawkę nawozu czy też równolegle z kolejną dawką nawozu?
Czy rzeczywiście jest to tak efektywna substancja, że warto nią potraktować młody trawnik?
Czy może uratować suche źdźbła bardziej wrażliwych traw, które ostatnio nieco mi się przesuszyły?
Z góry bardzo dziękuję za praktyczne wskazówki.
Milena7770 10:27, 14 sie 2014

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152
Witam mi do mojego trawnika już ręce opadają. Im więcej nad nim się modlę, tym gorszy jego stan. Trawnik założony prawie rok temu, już na początku wiosny był marny. Dostał nawóz, pilnuję podlewania bardzo. Sucho nie ma. Koszenie nie za nisko. Ma pół na pół trawy zielonej z sianem.Nie są to placki tylko równomiernie taka mieszanka. Wygrabuję to siano i nic. Samej skoszonej trawy też jest dużo mniej, wiem że nie ma być tyle co na wiosnę, ale różnica jest ogromna. Jak słyszę narzekania ludzi, że mają dość deszczu bo im trawa strasznie rośnie to zazdroszczę. Moja nie rośnie, tzn rośnie ale marnie. Co dziwne na obrzeżach w rogach jest ładna zielona. Ale to nieliczne wyjątki.
Dodam tylko, że w zeszłym roku 2 m-ce przed siewem wszystko było spryskane roundapem. Czy to może mieć wpływ ?????

Czym ewentualnie teraz nawieźć na koniec sierpnia ?????
____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
katiaxx 10:46, 14 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Milena7770 napisał(a)
Witam mi do mojego trawnika już ręce opadają. Im więcej nad nim się modlę, tym gorszy jego stan. Trawnik założony prawie rok temu, już na początku wiosny był marny. Dostał nawóz, pilnuję podlewania bardzo. Sucho nie ma. Koszenie nie za nisko. Ma pół na pół trawy zielonej z sianem.Nie są to placki tylko równomiernie taka mieszanka. Wygrabuję to siano i nic. Samej skoszonej trawy też jest dużo mniej, wiem że nie ma być tyle co na wiosnę, ale różnica jest ogromna. Jak słyszę narzekania ludzi, że mają dość deszczu bo im trawa strasznie rośnie to zazdroszczę. Moja nie rośnie, tzn rośnie ale marnie. Co dziwne na obrzeżach w rogach jest ładna zielona. Ale to nieliczne wyjątki.
Dodam tylko, że w zeszłym roku 2 m-ce przed siewem wszystko było spryskane roundapem. Czy to może mieć wpływ ?????

Czym ewentualnie teraz nawieźć na koniec sierpnia ?????


Czy możesz zrobić zdjęcie ?
Jaki gatunek trawy siałaś ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 10:47, 14 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
waldek727 napisał(a)
Mój cały trawnik rośnie na humusie. Co roku wczesną wiosną po wertykulacji też rozprowadzam na nim cienką warstwę humusu. W czasie sezonu wegetacyjnego trzy razy robię oprysk wyciągiem z humusu który dodatkowo napowietrzam w celu namnożenia pożytecznych mikroorganizmów.
Właśnie w tej chwili Kasiu wybywam do ogródka aby rozprowadzić na trawniku przygotowane wcześniej kwasy humusowe zawarte w rosahumusie.
Humus to podstawa ogrodu, bogaty świat mikroorganizmów glebowych i grzybów mikoryzujących korzenie. Humus to jedyna substancja zawierająca w sobie wszystkie łatwo przyswajalne minerały potrzebne do życia roślinom. Zobacz ile już u mnie przygotowanego ,,czarnego złota".
Jak widzisz ja się bawię w ogrodnika a nie w chemika, dlatego rośliny potrafią mi się odwdzięczyć za to swoim pięknym i zdrowym wyglądem.



Waldku, czy możesz powiedzieć jak się robi taki wyciąg z humusu ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Milena7770 12:03, 14 sie 2014

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152
Zdjęcie zrobię po południu to pokażę,
Trawa siana graminexu wembley.
____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
waldek727 10:51, 15 sie 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
katiaxx napisała:
Waldku, czy możesz powiedzieć jak się robi taki wyciąg z humusu ?

Kasiu.
Na ,,Ogrodowisku" jest oddzielny wątek poświęcony tylko temu jednemu biopreparatowi. Tam odpowiem Ci na wszystkie Twoje pytania.
Zapraszam.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4179-skoncentrowany-wyciag-z-kompostu-anhk
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Milena7770 15:59, 10 wrz 2014

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152
Troche mi zeszło zanim udało się ze zdjęciami. Tak wyglada mój trawnik gdy nie ma deszczu.





Trawnik był podlewany, raz nawieziony. Ręcznie wyrywałam początkowo chwasty, no cackałam się jak z jajakiem. I co mam ? Nic nie mam trawnika.
Te zdjęcia z telefonu z bliska, z daleka nie jest tak koszmarnie. Ale to żadne pociesznie.

Tak trawnik wyglądał dziś po deszczu





Czy ja w ogole mam trawnik ? Chyba już samą konieczynę.
____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies