Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » a czasem nie na temat ...

Pokaż wątki Pokaż posty

a czasem nie na temat ...

katiaxx 20:22, 18 kwi 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Postanowiłam założyć nowy wątek bo poprzedni był na projektowaniu i o planowaniu a w między czasie o sadzeniu tego i owego z czego niewiele zostało, plany zmienność mają wpisaną w naturę więc i ja stale je zmieniałam. Przechodziłam różne etapy i różne ogrody mi się podobały ale to mega nudne więc odpuszczam , teraz już mam plan działania czarno na białym , postaram się go trzymać choć nie będzie to łatwe i pozwolę sobie może tylko na małe odstępstwa
Ogród będę robić etapami, najfajniej jest gdy ogród powstaje w jeden sezon, jest na co popatrzeć bo efekt szybki i często spektakularny , u mnie tak nie będzie ale ważne żeby pamiętać że kiedyś powstanie .

Mogłabym tu pisać i pisać ale obiecałam sobie że będę mniej nieco gadać a więcej robić choć to nie zawsze się da ze względów oczywistych ...

Zaczęliśmy od żywopłotu grabowego, w jednej części mam żywopłot z choiny, przycięłam ja w tym roku i czekam na przyrosty

tu grabowy :


wygląda na to że wszystkie drzewka się przyjęły co mnie bardzo cieszy


____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
paulina_ns 20:26, 18 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Witaj i czekam na więcej zdjęć
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Efffa 20:26, 18 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Witam Cię ,poprzedni w. tez podczytywałam,
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
katiaxx 20:29, 18 kwi 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Zaczynam od rabaty tylnej czyli od końca bo początek jest w całkowitej rozsypce i to dosłownie ( podjazd, posypanie ziemi, masa pracy). Na rabacie ma się znaleźć kalina xanthocaprum, potem cisy , trzcinnik karl foerster i perowskia i najniższe piętro - bukszpan na wysokość 45 cm, ma ukryć kominki od oczyszczalni, z bukszpanem ma się łączyć biały murek i zlicowana z nim ławeczka z deszczółek.

Dla tej rabaty tło - lasek brzozowy



____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
paulina_ns 20:30, 18 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355


No,no ładnie się zaczyna, piękne tło
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
katiaxx 20:33, 18 kwi 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Jak widać udało się posadzić cisy i karla, w tym pasie jest go 30 sztuk, bo cały plan jest oparty na masie, nie ma wiele gatunków ale sporych ilościach



____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
malgorzata_s 20:36, 18 kwi 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Cześć w nowym wątku sformułowanie plan oparty na masie muszę zapamiętać. Zaznaczam i pozdrawiam.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Gardenarium 21:13, 18 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Watek jest w dziale "Ogród" a czy czasem nie powinien być w dziale "Nasze ogrody" ?
O czym ma być ten watek "a czasem nie na temat" ?

Wg mnie ten wątek kolejny jest niepotrzebny a co z tamtym? ten jest w nieodpowiednim dziale
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
katiaxx 21:39, 18 kwi 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Daniusiu, widzę czuwasz - przenieś go proszę do nasze ogrody, oczywiście się zgapiłam, tamten watek jest jest o planowaniu, chcę go zamknąć bo zaczynam ogród od nowa.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
jazzy 21:48, 18 kwi 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
No to zaznaczam
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies