Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska

Borbetka 08:00, 17 paź 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Anito, było zimno u Ciebie, że sumak tak wygląda? Przepiękne drzewo, aż mnie kusi, żeby posadzić, ale chyba nie mam już gdzie.
Mam pytanie, czy winobluszcz brudzi Ci elewację? U mnie bluszcz wchodzi i mam czarny kolor. Nie wiem co zrobić.
No i jak sobie dajesz radę z karmnikiem w tych płytach? Sieją się chwasty? I czy to jest bardzo słoneczne miejsce? Nie mam pomysłu, co posadzić w płytach łamanych w półcieniu.
Dzięki za pomoc.
____________________
borówcowy wizytowka
Enya73 11:00, 17 paź 2014


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Pszczółko, Jagodo, Kondzio, Ewo z WILCZEJ, Agnieszko-Agawo i Agnieszko -aage, Marzenko, Moniko- dziękuję za słowa uznania Cieszę się, że jesienny spacer po moim ogrodzie sprawił Wam przyjemność

Marzena, u mnie ostatnie noce były chłodne i deszczowe, dlatego sumak tak szybko przekwita, w ostatnich latach dopiero pod koniec m-ca gubił listki. No cóż, taka jego uroda, ale i tak go uwielbiam

Moniko, zamiast karmnika ościstego możesz posadzić np. paronychia kapela, która też bardzo nisko zarasta ścieżki i tworzy zwarty zielony dywan. I chyba łatwiej z niej usuwa się chwasty. Ja pilnuję, żeby mi nic na karmniku nie wylazło, jak coś tylko widzę, to od razu ręcznie usuwam. Chwasty też można zmęczyć U mnie karmnik rośnie w pełnym słońcu, ale jak masz półcień to nawet lepiej, bo nie będzie podsychał w upalne dni. On ma dość płytki system korzeniowy i trzeba go podczas upałów podlewać (tzn. rano, nie w pełnym słońcu te podlewanie, bo go zniszczysz), zwłaszcza ten o żółtym wybarwieniu.

Buziaki na ten deszczowy dzień. Pozytywne jest to, że za kilka godzin zaczyna się weekend i ma być słonecznie

Pozdrawiam serdecznie zaglądających
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
magdziam 11:05, 17 paź 2014


Dołączył: 15 lis 2012
Posty: 472
Jestem fanką Twojego pięknego ogrodu. Czy winobluszcz wspinający się po ścianie domu, nie niszczy elewacji??? Pytam , bo to główny argument mojego m , że winobluszcz na ścianie nie może być. Pozdrawiam
____________________
magdziam - Nowe życie na pszczyńskiej ziemi
aage 11:09, 17 paź 2014


Dołączył: 31 sty 2014
Posty: 846
Ja również liczę na słoneczny weekend karmnik i ja staram się "hodować" w zapalnym miejscu...gdzie trawnik odpada a przyda się coś zielonego w dziurę.
Macham dosłownie i w przenośni. Musiałam dzisiaj a4 zamienić na DTŚ.
____________________
Agnieszka - Piękno ukryte w detalach...na skraju zielonego świata oraz http://pieknoukrytewdetalach.blogspot.com/
Enya73 11:32, 17 paź 2014


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
magdziam napisał(a)
Jestem fanką Twojego pięknego ogrodu. Czy winobluszcz wspinający się po ścianie domu, nie niszczy elewacji??? Pytam , bo to główny argument mojego m , że winobluszcz na ścianie nie może być. Pozdrawiam


Na razie nic się nie dzieje, jeśli elewacja u mnie jest brudna, to na pewno nie z powodu bluszczu, a zanieczyszczenia powietrza. U mnie dookoła sąsiedzi palą w starych piecach węglowych. Masakra. W przyszłym roku będziemy malować elewację na biało. Wtedy będę musiała zrzucić winobluszcz i karcherem pozbyć się korzonków czepnych, które zostawiają takie czarne kulki.
I poczekam, aż odbije na nowo

Pozdrawiam serdecznie fankę mojego zielonego królestwa
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Enya73 11:33, 17 paź 2014


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
aage napisał(a)
Ja również liczę na słoneczny weekend karmnik i ja staram się "hodować" w zapalnym miejscu...gdzie trawnik odpada a przyda się coś zielonego w dziurę.
Macham dosłownie i w przenośni. Musiałam dzisiaj a4 zamienić na DTŚ.


Słyszałam o jakimś wypadku na A4 . Ja na szczęście wjeżdżam do K-c od innej strony

Miłego dzionka pomimo deszczu
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Enya73 11:35, 17 paź 2014


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Borbetka napisał(a)
Anito, było zimno u Ciebie, że sumak tak wygląda? Przepiękne drzewo, aż mnie kusi, żeby posadzić, ale chyba nie mam już gdzie.
Mam pytanie, czy winobluszcz brudzi Ci elewację? U mnie bluszcz wchodzi i mam czarny kolor. Nie wiem co zrobić.
No i jak sobie dajesz radę z karmnikiem w tych płytach? Sieją się chwasty? I czy to jest bardzo słoneczne miejsce? Nie mam pomysłu, co posadzić w płytach łamanych w półcieniu.
Dzięki za pomoc.


Hej, a może masz do czynienia z mszycami, które wydzielają taką rosę miodową, lepiącą się do liści i chropowatych powierzchni. Z czasem one ciemnieją. Może wystarczy jakiś fungicyd i będzie po problemie Buziaki
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
aage 11:42, 17 paź 2014


Dołączył: 31 sty 2014
Posty: 846
Enya73 napisał(a)


Słyszałam o jakimś wypadku na A4 . Ja na szczęście wjeżdżam do K-c od innej strony

Miłego dzionka pomimo deszczu


Szczęściara...mi dzisiejsza droga zajęła trzy razy tyle co normalnie.
Miłego...wszak to piąteczek
____________________
Agnieszka - Piękno ukryte w detalach...na skraju zielonego świata oraz http://pieknoukrytewdetalach.blogspot.com/
ana_art 12:30, 17 paź 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
powinnam powiedzieć, że pięknie, ale ja lubię jesień taką wczesną, gdzie liście zdobią drzewa...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Madzenka 20:37, 18 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Moj ogrod widuję tylko w weekendy, bo gdy wracam jest już ciemna. Dzisiaj rano po deszczach był w opłakanym stanie... wszędzie liście...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies