Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Piękno ukryte w detalach ... na skraju zielonego świata

Pokaż wątki Pokaż posty

Piękno ukryte w detalach ... na skraju zielonego świata

aage 20:47, 30 wrz 2014


Dołączył: 31 sty 2014
Posty: 846
Ogrodowisko zaczęłam podczytywać około roku temu. Naprowadził mnie na te tory odcinek Maji w ogrodzie, w którym zobaczyłam ogród Naszej Szefowej. Zaczęłam drążyć i szukać "bukszpanowego" w sieci i natrafiłam na społeczność ludzi zielono-zakręconych. Z różną częstotliwością zaglądałam, jednak głównie aby śledzić perfekcyjny ogród Danusi. Zalogowana jestem i aktywnie uczestniczę również na innym forum, a więc zdrowy rozsądek podpowiadał bądź wierna temu, gdzie trafiłaś na początku. Kolejny raz trafiłam tutaj za namową i od tamtej pory ciężko mi się rozstać z poznanymi tutaj ogrodami, cennymi radami, zapoczątkowaną a zgubioną ogrodniczą drogą, inspiracjami, które odkrywam na każdym kroku im dalej kroczę a przede wszystkim wspaniałą atmosferą i serdecznością. Jakże wszystko inne niż niż było dotychczas.

Zabawę w ogród a praktycznie pierwsze, nieudane kroki poczyniłam gdy na dobre zamieszkałam w domu rodzinnym mojego męża. Gdzie w każdym miejscu było czuć historię rodzinną, korzenie, sentymenty. Gdzie zapachy dawne mieszały się z nowymi, gdzie to co było ważne, ważnym pozostało. Dom bliźniak z 1946 roku skrywał i do dzisiaj skrywa magię, choć wymagał gruntownego remontu nie wyobrażam sobie abyśmy mogli opuścić to miejsce.
Nic nie było idealne, działka wielkości 480 m2 w kształcie prostokąta, gdzie nie ma przed-ogródka, gdzie wszystko widać jak na dłoni niezależnie w jakiej pozycji się znajdujemy. Wyzwanie ?!!! jednak nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania jeśli jest zapał, chęć do pracy, otwarty umysł i serce oraz marzenie posiadania pięknego ogrodu.

Otwarcie wątku zbiegło się z panowanie Pięknej Polskiej Złotej Jesieni. Najpierw grę w zielone przegrywają pojedyncze drzewa aby później w wielkim finale przedstawienia płonąć wszystkimi kolorami czerwieni, pomarańczu i miedzi.
To one są dla Nas zadośćuczynieniem za to, że już nie ma śpiewających ptaków, długich, ciepłych wieczorów.



Gdzieniegdzie przebija tylko zieleń naszych iglastych braci. Wiecznie zielone krzewy zakładają kolorowe korale bo nawet one nie mogą oprzeć się pokusie uczestnictwa w tym karnawale barw.
Bajkowy kolorowy świat!!!





____________________
Agnieszka - Piękno ukryte w detalach...na skraju zielonego świata oraz http://pieknoukrytewdetalach.blogspot.com/
bartek_luberda 20:50, 30 wrz 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Witamy
____________________
Ogródeczek
aage 20:56, 30 wrz 2014


Dołączył: 31 sty 2014
Posty: 846
Bartku Witam serdecznie w moich progach
____________________
Agnieszka - Piękno ukryte w detalach...na skraju zielonego świata oraz http://pieknoukrytewdetalach.blogspot.com/
bleebla 20:59, 30 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Oj Twojego ogrodu jestem bardzo ciekawa Już miałam się dopominać o jego założenie
Bez wahania zaznaczam
Pozdrawiam imienniczkę
____________________
Aga - Mała eLeczka
Luki 21:11, 30 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Agnieszko czekałem również na Twój wątek Kiedyś oglądałem ogród w innym miejscu, ale przyznaje się bez bicia, że już nie pamiętam jak wyglądał, ale z ogromną chęcią poznam go od nowa na Ogrodowisku
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
brysia 21:21, 30 wrz 2014


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
Witaj.
Zaznaczam, chętnie zobaczę twój ogród.
____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
LadyR 21:51, 30 wrz 2014


Dołączył: 12 lip 2014
Posty: 130
Też zaznaczam i wiem skąd u ciebie takie uporządkowanie w nasadzeniach.
____________________
pozdrawiam Ania Jak to uporządkować?
aage 21:54, 30 wrz 2014


Dołączył: 31 sty 2014
Posty: 846
Aguniu Buziaki dla imienniczki, mam nadzieję, że mój ogród Cię nie rozczaruje



Łukaszu Witam serdecznie starego, dobrego znajomego
Znam i ja twój ogród z innego miejsca w sieci, koniecznie muszę odwiedzić go tutaj i zobaczyć jak się zmienił na przestrzeni lat.



Brysiu Zapraszam na zieloną trawkę

____________________
Agnieszka - Piękno ukryte w detalach...na skraju zielonego świata oraz http://pieknoukrytewdetalach.blogspot.com/
Luki 22:02, 30 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Aaaa no teraz to już jakby mi ktoś nie żarówke a latarnie w głowie oświecił po zobaczeniu tych zdjęć pamiętam już wszystko... etapy tworzenia itd chociaż ostatni rok odkąd jestem tutaj mam w plecy
Mój ogród... ciągle pod łopatą
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
aage 22:05, 30 wrz 2014


Dołączył: 31 sty 2014
Posty: 846
Aniu witam serdecznie jak miło widzieć starych znajomych
Porządek i ład lubię, jednak nie powiem, że Ogrodowisko naprowadziło mnie ponownie na zagubioną drogę.

____________________
Agnieszka - Piękno ukryte w detalach...na skraju zielonego świata oraz http://pieknoukrytewdetalach.blogspot.com/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies