Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » "Ogród japoński po polsku"

Pokaż wątki Pokaż posty

"Ogród japoński po polsku"

Ayna 18:03, 28 sie 2012


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Witam
wszystkich forumowiczów na Ogrodowisku. Tytuł mojego wątku to tytuł książki Marka Majorowskiego, który dokładnie odzwierciedla to co chciałabym zrobić (którą zresztą nabyłam jako "materiał szkoleniowy"). Mam na imię Anna i bardzo chciałabym stworzyć ogród w stylu japońskim. Na Ogrodowisko trafiłam przypadkiem tzn. szukałam inspiracji i informacji na temat ogrodów japońskich i znalazłam link do wątku Kasi "Ogród z czerwonym mostkiem" i tak się zaczęło... Obejrzałam również, a jakże , realizację ogrodu w stylu japońskim wykonaną przez Panią Danusię. NO i jestem pod wrażeniem....
Przeglądam forumowe ogrody od dwóch miesięcy i utwierdzam się w przekonaniu, że dobrze trafiłam do pasjonatów, dla których nie ma rzeczy niemożliwych w myśl zasady "móc to chcieć"... Tylko czasu potrzeba i cierpliwości.
Inspiracją dla mnie są fotografie ogrodu japońskiego w Portland w USA znalezione w internecie. Wiem też, że na pewno kiedyś pojadę do Hasselt w Belgii zwiedzić ogród japoński (chyba największy w Europie).
Obecnie jestem na etapie planowania mojego ogrodu. Wszelkie prace rozpocznę dopiero w przyszłym roku. Liczę na Waszą pomoc i rady, za które będę bardzo wdzięczna
____________________
"Ogród japoński po polsku"
Ayna 18:17, 28 sie 2012


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Po długim poszukiwaniu znalazłam idealną inspirację na mój przedogródek, która znajduje się w poniższym linku
http://www.ogrodyjaponskie.com.pl/spage.php?sId=10
jest to drugi projekt. Firma pozwala na nieodpłatne korzystanie z tych projektów.... hurra!!!!
Pozostaje kwestia doboru roślin....


Coś nie mogę wgrać zdjęć tj. moich planów
Może to wina przeglądarki????
____________________
"Ogród japoński po polsku"
Ayna 19:00, 28 sie 2012


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
No i poległam technicznie
Zmieniłam przeglądarkę internetową a zdjęcia dalej nie mogę wgrać....
Przy wgrywaniu zdjęć przeglądarki się zawieszają i przestają działać (wyrzuca mnie z neta).
Muszę jeszcze poczytać....

____________________
"Ogród japoński po polsku"
Kondzio 19:12, 28 sie 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
NoNo niezły projekt
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Ayna 19:33, 28 sie 2012


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Już uległ pewnej modyfikacji. Otóż nie będzie wody tylko suchy (kamyczkowy) staw. Nie będę miała czasu na czyszczenie wody w oczku.
____________________
"Ogród japoński po polsku"
moni 19:46, 28 sie 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
witaj w klubie ja też mam takie " marzenia " ale to odległa przyszłość ale tobie się uda.
____________________
Mona
Kondzio 20:00, 28 sie 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Tez moze byc zmniejszysz tym koszty
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Ayna 20:05, 28 sie 2012


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Nie wiem co jest, właśnie przed chwilą wgrałam zdjęcie do profilu a nie mogę wgrać do postu
____________________
"Ogród japoński po polsku"
Kondzio 20:09, 28 sie 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
a kliknełas kilka razy na okienko
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Ayna 20:23, 28 sie 2012


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
moni napisał(a)
witaj w klubie ja też mam takie " marzenia " ale to odległa przyszłość ale tobie się uda.


Moni,
ogród japoński może być ogrodem naturalnym. Pamiętaj, że w Japonii również wykształciły się rózne style ogrodowe. Wpisz w google Portland japanese garden i wybierz grafiki do obejrzenia.
Mówią, że jest to najlepszy na świecie ogród japoński poza Japonią. Podzielony jest na pięć części zgodnie z różnymi stylami. Ja preferuję ogród naturalny, gdzie wszystko rośnie naturalnie, jakby to nie był ogród.
Wiem, że mój ogródek to zupełnie nie ta skala, ale pomarzyć zawsze można
Wiem też, że najpierw muszę stworzyć szkielet ogrodu, więc suchy stawek będzie robiony na samym końcu, ale jak to mówią nie od razu Kraków zbudowano..
____________________
"Ogród japoński po polsku"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies