Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Klon jawor 'Atropurpureum'

Pokaż wątki Pokaż posty

Klon jawor 'Atropurpureum'

glowworm 18:07, 28 sie 2012

Dołączył: 27 lip 2012
Posty: 43
Witam, ostatnio bardzo spodobał mi sie jawor atropurupureum (spodnia strona liścia jest ciemnoczerwona), w mojej okolicy można spotkać kilka starych egzemplarzy posadzonych wzdłuż drogi (oczywiście wszystkie mocno zmasakrowane przez przycinanie gałęzi). To stara i ciężko dostępna odmiana, nie pamiętam, abym spotkał ją w jakiejkolwiek szkółce A może ktoś widział lub wie, czy jest dostępna w okolicach Warszawy?
moni 19:50, 28 sie 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Tu jest o tym klonie;
http://www.drzewa.com.pl/1342-klon-jawor--atropurpureum.html
a co do dostępności to nie wiem to rzadka odmiana.
____________________
Mona
glowworm 20:52, 28 sie 2012

Dołączył: 27 lip 2012
Posty: 43
Tak się zastanawiam, czy nie wziąć po prostu szpadla i nie przeszukać okolicznych zarośli przy tych dużych drzewach- może znajdę jakąś większą sadzonkę Zafascynował mnie kolor liści, ciemnozielone na górze, bordowe pod spodem, w promieniach słonecznych stają się pomarańczowo-brązowe.
moni 22:00, 28 sie 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Fakt jest piękny jak wszystkie klony ja osobiście ubóstwiam te rośliny w wszystkich dostępnych gatunkach i odmianach .
____________________
Mona
goniak 21:04, 29 sie 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Niedawno kupowałam tę odmianę w Ożarowie, w szkółce państwa Szymańskich. Co prawda wypatrzyłam sobie ostatni egzemplarz ale można się zapytać,być może będą jeszcze sprowadzać.
____________________
Małgosia mój zielony świat
moni 21:52, 29 sie 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
ja nie miałam możliwości bo w moim rejonie blisko nie ma szkółek są oddalone ;(
____________________
Mona
glowworm 18:54, 10 wrz 2012

Dołączył: 27 lip 2012
Posty: 43
Udało się, dziś wybrałem się na poszukiwanie sadzonek i znalazłem przynajmniej pięć nadających się do przesadzenia, wszystkie rosły w rowie w otoczeniu gigantycznego zielska, więc niełatwo było je wypatrzeć Najmnijeszy klon ma pół metra, największy prawie trzy, jest więc w czym wybierać- już nie mogę się doczekać jesieni, aby je przesadzić Sadzić je od razu do gruntu, czy może najpierw do pojemników, co sądzicie?
goniak 21:58, 10 wrz 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Do gruntu, rzecz jasna i dać sporo czarnej ziemi z worka do zaprawienia dołka !
____________________
Małgosia mój zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies