Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ani ogród dla leniwych

Pokaż wątki Pokaż posty

Ani ogród dla leniwych

muza 06:14, 22 lis 2014


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
Kasiu i jeszcze zapraszam i odpozdrawiam
____________________
Ani ogród dla leniwych
muza 06:21, 22 lis 2014


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
____________________
Ani ogród dla leniwych
muza 07:55, 22 lis 2014


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
Wczorajszy mglisty poranek ale cyknęlam kilka fotek
W poszukiwaniu koloru :
Żurawki nie dają sie jesiennym barwom
Posadzony wczoraj wiąz , bezlistny ale mam nadzieję na parasol przy ławeczce która tam postawię
Berberys w porannej rosie
I takie tam ..
____________________
Ani ogród dla leniwych
muza 08:02, 22 lis 2014


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
I prośba o instruktaż bo mi chorują świerki srebrne , wiem posadzone były za gęsto rosły pięknie a tego lata zobaczcie sta n wczoraj . Jak im pomóc ......
Widok ogólny
I z bliska chorowitki
____________________
Ani ogród dla leniwych
muza 19:57, 22 lis 2014


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
Jeden kwiatek horti nie zdążył zjesiennieć
____________________
Ani ogród dla leniwych
Dzidka 20:04, 22 lis 2014


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
muza napisał(a)

Posadzony wczoraj wiąz , bezlistny ale mam nadzieję na parasol przy ławeczce która tam postawię


Jak dodasz ławeczkę, a wiąz uformuje parasol, to stworzy się się romantyczny kącik.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
muza 05:00, 26 lis 2014


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
Dzidka napisał(a)


Jak dodasz ławeczkę, a wiąz uformuje parasol, to stworzy się się romantyczny kącik.


Właśnie zamówiłam ławeczkę , a co w ramach prezentu Mikołajowego .......... Taka mała rzecz a cieszy :uote=Dzidka napisał(a)]
____________________
Ani ogród dla leniwych
Agania 08:49, 26 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
muza napisał(a)
I prośba o instruktaż bo mi chorują świerki srebrne , wiem posadzone były za gęsto rosły pięknie a tego lata zobaczcie sta n wczoraj . Jak im pomóc ......
Widok ogólny
I z bliska chorowitki


Współczuję Ci stanu w jakim znalazły się twoje świerki, ja mam żywopłot z tych świerków i rosną zdrowo, posadzone są w spadku terenu i jeszcze częściej, ja tnę umiarkowanie co roku, w celu ich zagęszczania i mają raczej sucho.


Aniu brązowienie i pojawienie się rdzy na igłach może być spowodowane przez różne patogeny grzybowe, wywołane zbyt wilgotnym podłożem, duże opady, mokra wiosna i lato, trzeba sprawdzać poziom wody w gruncie, a porażone gałązki usuwać i starać się wyzbierać opadłe igły.

Mam nadzieję, że to jeszcze nie fytoftoroza, to choroba powodująca zamieranie pędów, przed twoimi świerkami zima, o tej porze roku, już nic nie zrobisz, ale wiosną możesz spróbować walczyć, środkami ochrony roślin przeciwko brązowieniu igieł i fytoftorozie np:
Aliette, Amistar, Topsin, Bayleton, Previcur, Score,
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
lojalna_ 08:51, 26 lis 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Wczoraj byłam u Ciebie napisałam posta i go wcieło.

Moje swierki zaatakował ochojnik troche uszkodzenia gałezi i igiel wygladaja inaczej , nie ma takiego rdzawego koloru. Jest watek na ktorym mozna zapytac o chorobe wczoraj Ci tez go wkliłam....zaraz to zrobie tylko poszukam mysle ze jak tam zadasz pytanie i wrzucusz fotki to Danusia i inni ogrododownicy pomoga.

Ten kolor czesto pojawia sie gdy drzewa maja sucho ale opawiam sie ze uCiebie to cos powazniejszego . Zaraz wracam z linkiem do watku
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
lojalna_ 08:54, 26 lis 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Jestem

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2615-ochojnik-na-swierku?page=1#post_6
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies