Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na trzy lata

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na trzy lata

agata_chrosc... 14:43, 25 wrz 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
ewalm napisał(a)

U nas dzisiaj tez wichura i deszcz - prawdziwy listopad. A w weekend było bardzo ładnie - i całe szczęście, bo płot stawialismy
A kiedy juz będzie ten nowy ogród w Polsce? Jak wynika z podpisu w Warszawie? Czyli moim rodzinnym mieście, do którego za nieco więcej niz dwa tygodnie jadę w odwiedziny
pozdrawiam


Ten nowy ogród będzie nieprędko jeszcze. Tak, w Warszawie, ale to będzie leśny ogród, nie taki śródmiejski. Na razie po powrocie czeka nas budowa domu, a zanim go zbudujemy to jeszcze czeka mnie dużo pracy w ogródku ROD mojej Mamy, którym się zajmuję. Teraz jest pod opieką naszych przyjaciół, a ja tam zaglądam przy okazji wizyt w Polsce i dokonuję masowych akcji pielęgnacyjnych .

Ja w Wa-wie będę dopiero w święta...

Dobrze Ci się mieszka w Holandii? Nie tęsknisz?

pozdrawiam i na dobranoc roślinka, która mnie ostatnio zachwyca - czyli ... koperek



O Matko! a gdzie ty las w Warszawie znalazłaś?
W Holandii mieszka sie bezproblemowo - to perfekcyjnie zorganizowany kraj. Pewnym problemem jest okropna kuchnia. ale idealnie to nie ma nigdzie. A czy tęsknię? Tęsknię za pewnymi rzeczami, za ludźmi, za starymi dobrymi czasami, ale tego wszystkiego juz i tak nie ma, bo czasy inne, ludzie się pozmieniali albo też wyjechali, miejsca się zmieniają. No i niestety kazdorazowy pobyt w Polsce leczy mnie z tego tęsknienia. Tak prawdę mówiąc, to chyba bym juz z wielkim trudem się na nowo przyzwyczajała. Wole nie ryzykowac Tylko błagam nie myl tego co pisze z brakiem patriotyzmu. To zupełnie coś innego. Własnie dlatego tak źle znosze to wszystko co w Polsce złe, bo mi na niej zalezy, nie jest mi obojetna i tak bardzo bym chciała to wszystko złe zmienić. A że nie w mojej to mocy więc się tylko irytuje i stresuję i z ulgą wracam do kraju, który nie przyprawia mnie o drżenie serca, ale który polubiłam i zawdzięczam mu juz całkiem sporo
A koperek na wiosnę posieję i będę robić tradycyjne, polskie kwaszone ogórki
pozdrawiam
____________________
ogród w Holandi
ewalm 22:47, 25 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
No w Warszawie są przecież lasy, na obrzeżach z różnych stron. Są także obszary chronionego krajobrazu.
Holandia jest bardzo ładna, chociaż jak to ktoś powiedział, wszystko co w tym kraju jest ładne jest wytworem człowieka. To widać.
Macie zjazdy z autostrad po najłagodniejszych łukach w całej chyba Europie . Wystarczy zwolnić do 100 km/h i jest w porządku.

Amsterdam natomiast nie za bardzo mi się podobał. Ale może to tylko niekorzystne pierwsze wrażenie. Nie minęło nawet 15 minut, a już widziałam dwa wypadki z udziałem rowerzystów.
____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 23:18, 25 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Moniika napisał(a)

Hej! U Ciebie klimat zdecydowanie inny... U mnie liliowiec juz dawno przekwitł a rozchodnik okazały jest w pełni kwitnienia!!! u nas jesień szybciej zawitała co mnie wcale nie cieszy...


Nie, Moniko, nie jest aż zdecydowanie inny - te zdjęcia to jeszcze sierpniowe. Tutaj głównie zimy są łagodniejsze, a lata bardziej deszczowe. Teraz też już jest po liliowcu, a nawet rozchodnik już lekko przekwita.

A jesień przyszła już, przyszła....Poszłyśmy dzisiaj z moją małą M. na spacer w deszczu poszukać jesieni - no i była.
W kolorowych owocach:









____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 23:21, 25 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
W listkach derenii:





i w winobluszczu..



i w róży..

____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 23:23, 25 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
i w bylinach też była..







____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 23:29, 25 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
i w drzewkach coraz mniej ubranych..
(piękny przykład wielopniowej jarzębiny, to właśnie takie drzewa Magnolia nazwała drzewami-bukietami)



i w nasionkach...



i w deszczu, który dzisiaj mieliśmy wszędzie

____________________
Ogródek na trzy lata
monteverde 00:44, 26 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witaj Evo strażniczko przyrody, fajny wątek założyłaś przeczytałam od deski do deski, no i czekam na dalszy ciąg pozdrawiam dzisiaj znowu byłam na grzybkach
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Przetacznik 06:49, 26 wrz 2012


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544

pozdrawiam i na dobranoc roślinka, która mnie ostatnio zachwyca - czyli ... koperek



o jak pięknie koperkowo, uwielbiam takie zdjęcia, mam ochotę natychmiast zobaczyć co jest za tym płotkiem... A w którym ROD działka mamy? Pozdrawiam
____________________
motylla 07:20, 26 wrz 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Jaka piękna, kolorowa jesień Mój dereń tak samo nie zawiązał w tym roku owoców- właściwie to miał tylko, kiedy go kupowałam
____________________
Małgosia - Na okrągło
ewalm 09:53, 26 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
monteverde napisał(a)
Witaj Evo strażniczko przyrody, fajny wątek założyłaś przeczytałam od deski do deski, no i czekam na dalszy ciąg pozdrawiam dzisiaj znowu byłam na grzybkach


No, Monteverde, to moja działka zawodowa niejako, więc nie mogłam przejść obojętnie obok bagna w szafie. Cieszę że przeczytałaś, nie wiedziałam że to takie miłe jak ktoś czyta Jakbym wiedziała, to bym może wcześniej założyła wątek?
Achhhh, grzybki..... u nas może też będą niedługo, jak popada jeszcze kilka dni, bo przedtem była susza, więc grzybkowo też jest susza.
____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies