Gdzie jesteś » Forum » Donice i pojemniki » Betonowy krąg

Pokaż wątki Pokaż posty

Betonowy krąg

Gardenarium 15:27, 22 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym raczej starała się go ukryć, a oklejenie kamieniami po prostu jeszcze bardziej go wyeksponuje. Tak myślę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monalisa83 20:23, 28 lut 2013

Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 10
Ja też mam taki krąg w moim ogrodzie i co roku wysiewam w nim aksamitki i nawet ładnie to wyglada.
ewusia81 20:31, 01 lut 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
Widzę, że temat już zakurzony ze starości ale być może komuś się przyda taki pomysł
U nas po budowie został taki krąg od szamba i postanowiłam zrobić z niego donicę przeturlałam "to to" przed dom koło wejścia,pomalowałam farbą elewacyjną, która została, ozdobiłam sznurem, zasadziłam tawułkę,a później dosadziłam goździki pachnące (nie ma ich na zdjęciu). Na razie otoczyłam całość kamieniami, bo przed domem jest jeszcze pobojowisko, ale docelowo planuję obsadzić całość może trawkami, funkiami itp... jeszcze nie wiem... w przyszłości na pewno będę dobierać roślinki z "ogrodowiskiem"
Moim zamysłem jest też wymiana tawułek na inne roślinki, nie mam jednak pomysłu jakie by wytrzymały w takiej donicy i w takim miejscu. Goździki pachnące były piękne i przed domem roztaczały wspaniały aromat ale wolała bym stworzyć jakąś kompozycję... wejście domu jest od wschodu- latem słońce pali do południa, do tego wiatry... Może macie jakieś propozycje??
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
AnnTheRed 10:26, 19 kwi 2019

Dołączył: 19 kwi 2019
Posty: 2
Witam wszystkich serdecznie i bardzo proszę o radę. Otóż tak jak flagellorum jestem posiadaczką kwietnika z betonowego kręgu, tyle że mój był planowany/w projekcie domu/. Niestety nie mogę wgrać zdjęcia? Jest to projekt domu pod nazwą Sol - dobre domy. Krąg jest obłożony kamieniem i przylega do schodów prowadzących do domu. Niestety wejście znajduje się od północy. Jest tam trochę słońca ale po południu. Co mogłabym tam posadzić? Za wszystkie rady z góry bardzo dziękuję.
Gardenarium 07:29, 23 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hosty, w połączeniu z jakąś odmianą Carex (zimozielone). Hosty na zimę giną, wtedy turzyce zapełnią tę pustkę.

Hosty mogą być niebieskie, a turzyce biało-zielone.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AnnTheRed 09:47, 30 kwi 2019

Dołączył: 19 kwi 2019
Posty: 2
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Roślinki zakupione, dzisiaj sadzę. Pozdrawiam.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies