Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Milka 12:56, 25 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Marzena2007 napisał(a)


Tak jak Monthy Don w odcinku 8 sezonu 2014


Koniecznie muszę obejrzeć! Aktualnie oglądam po kolei odcinki, tego nie pamiętam i wstecz oglądam Maję w ogrodzie, sporo ciekawych nie widziałam, poszukuję inspiracji i na Pinterest, zmieniam koło pergoli, już zaczęłam, ale nie ma wyglądu....więc nie pokazuję na razie; chyba out czeka kocimiętki, krwawniki, odętka różowa zostanie, dobrąwka do przeniesienia, dalej nie wiem co...
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 12:57, 25 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
kasiek napisał(a)
Ale szyld - to jest świetny pomysł! Pięknie prezentuja się żurawki z trawami )


Szyld, to dzieło córcite akurat fajnie, ale coś mi te żurawki zmarniały, szkodników nie znalazłam, pozdrawiam Kasiu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 12:58, 25 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
monteverde napisał(a)

ależ te żurawki piękne co one za jedne? piwonie i rh też pozdrówka


Piwonie drzewiaste, biała i taki prawie fiolet, a żurawka, to Georgia Pech
Pozdrówka
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 13:05, 25 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Marzena2007 napisał(a)
Ufff doczytalam wszystko z carexami odważna jesteś dwa tygodnie wysadziłam z donic do gruntu ale podzielic się nie odważyłam


Już sama nie wiem, czy to odwaga, czy głupota czy niecierpliwość
Ale w zasadzie mamy jesień, Danusia piszę, że jesienią można turzyce dzielić, zrobiłam to w miarę profesjonalnie, aura mi sprzyja, bo ciepło i lał deszcz, to podlało, bo ja nie zdążyłam
Będę jeszcze dzielić inne, podleję i zasypię gałązkami, myślę, ze będzie dobrze
A tak przy okazji, spisałam część traw, tzn carexów i mam;
Carex Bronzita, Carex elata Aurea, Carex Evergold, Carex Frosted Curls, Carex Buchanani, Carex Variegata, Carex Silver Sceptre, Carex Ice Dance, Carex Muskingumensis czyli turzyca palmowa, resztę odszukuję, ku pamięci już te mam
Marzenko, a tatarak tylko na wilgoć?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 13:07, 25 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
agata19762 napisał(a)
Szalona jesteś Irenko !!!
widzę, że sezon w pełni ...nic nie leniuchujesz...
imprezownia super...moja odświeżona w tym roku ...
ale już zamknięta do wiosny


też mam te czochrate trawki, muszę je powiązać w kucyki


Nie umiem leniuchować, albo raczej nie w ogrodzie, w domku owszem, mam lenia do sprzątania
Muszę jeszcze raz twoją obejrzeć, fajnie, ze zrobiona, wiosna tuż, tuż, to odpalisz sezon, my dalej w polu, coraz bliżej finisz, ale jeszcze detale do zrobienia, nie lubię ich
koniecznie kucyki wiąż, u was chłodniej, u nas cały czas na plusie i w nocy i w dzień
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 13:11, 25 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Iwk4 napisał(a)
Żurawki mają cudny czerwony kolor.


One tak się w słońcu mienią lubię je, mam nadzieję, ze wiosną odżyją, w sezonie są świetneponoć, co 3 lata wymagają odmłodzenia, chyba coś w tym jest

chciałam skrócić pęcherznice, ale jak sobie przypomniałam, jak kwitnie, zostawiłampo przekwitnięciu popracuję na formą
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 13:16, 25 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
barbara_krajewska napisał(a)
Irenko, już na fb podziwialam na Twój piękny ogród. Co fotka, to zachwyt większy, szczególnie dla traw.

A bukszpanów szkoda. Czy przyczyną chorób nie jest zbyt mokre podłoże?
Na suchym lepiej rosną.


Na FB wrzucam, bo przyjaciele z innych krajów patrzą, a jak w gości do nas wpadają, to nie ma kiedy fot oglądać, a do tego stale jakoś jesienią są, to nie znają letnich, ładniejszych wersji ogrodu
Traw sporo, dalej nie policzyłam na sztuki na razie ogarniam gatunki
Gdyby nie forum, to tylko chyba jedna moja trawka byłaby
Basiu, to coś było z deszczem, bo skoro 3 prawie lata nic nie było, a nagle za jedną noc kaput, to daje do myślenia..
ta rozplenica Black we wrześniu jest najpiękniejszawymaga dużo miejsca, siewki ulokowały się w różnych miejscach, niech rosną, a potem pójda w miejsca docelowe

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 13:29, 25 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Urszulla napisał(a)
Irenko, wszystkie zwierzenia ogrodowe poczytałam,
ale mnie zaszokowała ta mała rabatka z bluszczem
tam masz wszystko upchane jesteś niemożliwa
ciekawa jestem jaka jest docelowa wizja tego miejsca,
a przy okazji uczę się że na początku trzeba upychać co się da a potem rozsadzać


Ha, ha...dobre z tymi zwierzeniami
Zaczęłam upychanie, jak trafiłam na forum, skracanie trawnika, a powiększanie rabat; ta rabata jest spora, około 20 m kwadratowych i zapomniałam, że rośnie tam jeszcze magnolia parasolowatamało tu mam pracy
upychaj, rozmnażaj, przesadzisz i masz

dumam gdzie jeszcze upchnąć futro niedźwiedzie, tu rośnie od 99 roku i ma się dobrzejest materiał na rozmnażanie

a tu rabata jakby w całości, ta co ma około 20 m, nie mierzyłam, tak na oko


tu zaczęłam zmiany, efekt w nowym sezonie, czy się to sprawdzi, wyleciały żurawki, doszły trawy i lawendy i rozchodniki

tu też zmiany, doszły te żurawki, co wcześniej wywalałam, wrzośce i hortki Vanilki, a górą w donicach trawy, liczę że ładnie się rozrosną w sezonie

i tu zmiany, doszły perovskia- niska, berberys Admiration, rozchodniki i trawy Red Baron, i rozplenica Fire Works
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
bdan 13:30, 25 lis 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Milka napisał(a)


Nie umiem leniuchować, albo raczej nie w ogrodzie,


To się ADHD ogrodowe nazywa
Milka 13:42, 25 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
bdan napisał(a)
Irenko piękne zdjęcia.

Niespożyta energia u Ciebie do prac ogrodowych.


Danusiu, mam mało czasu na ogród, właściwie raz w tygodniu, zatem muszę działać na maksa, latem lepiej, bo dzień długi i codziennie coś się skubnędzięki
U ciebie na temat lilii i traw, więc namawiam cię na połączenie traw i lilii, tu mam same cudne orientalne, piękne i intensywnie pachnące, uwielbiam je
sezon zaczyna się na tej rabacie krokusami, narcyzami, tulipanami, potem orliki i ostróżki, potem hosty, potem jeżówki, lilie i trawy
a jeszcze wysiały się tam naparstnice, wiosna zakwitną



i muszę rozszyfrować tę różową hortensję, nie wiem czy da się ja rozmnożyć z patyka
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies