Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Milka 13:56, 25 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
bdan napisał(a)


To się ADHD ogrodowe nazywa


Chyba tak dążę do takiej uporządkowanej perfekcji, a wychodzi, jak zwykle
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:01, 25 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gardenarium napisał(a)


To fakt, że nie lubią podmokłego, ale ta akurat choroba bierze się z wilgocią w powietrzu, bo zarodniki przenoszą się na kroplach wody i na narzędziach podczas cięcia. Zimują w opadłych liściach, więc należy je usuwać.

Duża gęstwina bukszpanowa i brak przewiewu, czyli brak obsychania liści po deszczu - ot cała przyczyna.


Danusiu, wiesz, że ja tam mam normalnie raczej i rzecz zdarzyła się z dnia na dzień, więc to coś, co podali w prasie i w necie, że 23.09 nad Polskę dotarły, nie tylko zresztą, szkodliwe wiatry i deszcze znad Islandii.
Między nimi są odstępy, tu są zdrowe, więc nie ma ciasnoty...


A przy okazji , wróciłam do twoich artykułów na temat turzyc, doczytałam, że jesienią i wiosną można dzielić, czy to aktualne? bo podzieliłam carexy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
bdan 14:13, 25 lis 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Milka napisał(a)


Danusiu, mam mało czasu na ogród, właściwie raz w tygodniu, zatem muszę działać na maksa, latem lepiej, bo dzień długi i codziennie coś się skubnędzięki
U ciebie na temat lilii i traw, więc namawiam cię na połączenie traw i lilii, tu mam same cudne orientalne, piękne i intensywnie pachnące, uwielbiam je
sezon zaczyna się na tej rabacie krokusami, narcyzami, tulipanami, potem orliki i ostróżki, potem hosty, potem jeżówki, lilie i trawy
a jeszcze wysiały się tam naparstnice, wiosna zakwitną



i muszę rozszyfrować tę różową hortensję, nie wiem czy da się ja rozmnożyć z patyka


Irenko lilie cudne, juz jestem na nie zdecydowana.
Ja chyba na wiosne będę musiała zrobić napad na bank. U mnie te nasadzenia wolno będa postępować, ale z biegiem czasu mam nadzieję, że będzie tak pięknie jak u Ciebie
Ewa777 14:22, 25 lis 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18442
Irenko, tej jesieni kupiłam lilie orientalne. Posadziłam je do donicy i będą zimować w garażu. Mam pytanie dotyczące miejsca dla nich. Czy Twoje lilie rosną w cieniu? Tak wygląda na zdjęciu.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Milka 14:26, 25 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
bdan napisał(a)


Irenko lilie cudne, juz jestem na nie zdecydowana.
Ja chyba na wiosne będę musiała zrobić napad na bank. U mnie te nasadzenia wolno będa postępować, ale z biegiem czasu mam nadzieję, że będzie tak pięknie jak u Ciebie


To super, to bezproblemowe rosliny, do tego piękne, a o to też ci chodzi
Eee tam bank, uwierz mi na słowo, za 2 lata masz busz
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:28, 25 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ewa777 napisał(a)
Irenko, tej jesieni kupiłam lilie orientalne. Posadziłam je do donicy i będą zimować w garażu. Mam pytanie dotyczące miejsca dla nich. Czy Twoje lilie rosną w cieniu? Tak wygląda na zdjęciu.



Ewa a czemu do donic, w gruncie też sobie radzą, u mnie już 3 sezon?
Nie , tam jest słońce, może tak na fotce wyszło, ale tam jest prawie patelnia, ciut cieniują je trawki, potem lilie zamierają i górują trawy; lilie kochają słońce, zwłaszcza orientalne
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Ewa777 14:48, 25 lis 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18442
Do donic, bo tak robi Dorota. Pomysł jest taki, żeby te donice wstawiać w miejscu, gdzie jest pusto. Na razie jeszcze nie mam pomysłu, gdzie będzie ich miejsce docelowe. Kupiłam sobie double Magic Star, Sweet Rosy i Broken Heart.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
kitek81 14:51, 25 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Irenko, U Ciebie zawsze gorące fotki i serdeczny uśmiech widzę kolejne zmiany się szykują jak to już ktoś napisał ADHD
pozdrawiam :*
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Milka 14:57, 25 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ewa777 napisał(a)
Do donic, bo tak robi Dorota. Pomysł jest taki, żeby te donice wstawiać w miejscu, gdzie jest pusto. Na razie jeszcze nie mam pomysłu, gdzie będzie ich miejsce docelowe. Kupiłam sobie double Magic Star, Sweet Rosy i Broken Heart.



Same piękności, będziesz tylko z nosem w liliach siedzieć w gruncie one rosną większe, donica ciut je ograniczy, ale za rok możesz zmienic plan
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:00, 25 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
kitek81 napisał(a)
Irenko, U Ciebie zawsze gorące fotki i serdeczny uśmiech widzę kolejne zmiany się szykują jak to już ktoś napisał ADHD
pozdrawiam :*


Kasiu, to dobrze, że na forum trafiłam, mam właściwą diagnozę
Ja już bym chciała wiosny i mieć zrobione, a tu były zmiany, budowlanka leciała i ciągle nie mogłam zrobić wersji docelowej, teraz nadrabiam
Jutro mnie nie ma....potrzebuję wszystkich pozytywnych myśli, wsparcia
Lecę do ciebie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies